بهترین رستوران های کردان کرج را بشناسید!

کردان انگار تکه‌ای از خطه سبز شمال است که اشتباهی از سواحل خزر جدا شده و در دامن ساوجبلاغ افتاده است. یعنی خوش‌به‌حال تهرانی‌ها و کرجی‌ها شده که به سادگی و در زمان کمی می‌توانند خودشان را به این بهشت سرسبز برسانند. رودخانه خروشان این روستا را باید در چهار فصل سال تماشا کنید تا هیچ کدام از صحنه‌های زیبای خدادی‌اش را ازدست ندهید. از فصل هفت‌رنگ پاییز و دوران سفیدپوشی زمستان تا هوای ملس بهار و فصل پربار تابستان، ماشاالله همه‌شان به کردان می‌آیند. یعنی کردان در همه این فصل‌ها واقعا زیباست. در این هوا شکم‌گردی در بهترین رستوران کردان هم صفای خودش را دارد.

اگر به روستای کردان سفر کرده‌اید، حتما خاطره به‌یادماندنی از این منطقه خوش آب‌وهوا دارید. اگر هم فقط اسمش را شنیده‌اید، حالا با هم میان جاهای خوشمزه کردان می‌گردیم تا هم فال باشد و هم تماشا. قرار است با شکم‌گردی در مجله گردشگری علی‌بابا به بعضی از رستوران های کردان کرج سرک بکشیم.

رستوران های کنار رودخانه کردان

برای خوش‌گذرانی در بهشت کردان و لذت از طبیعت خوش‌بو و خوشمزه‌اش، پیشنهاد می‌کنم به‌جای خانه ماندن و سفارش غذا، پا به طبیعت بگذارید. جمع گرم و صمیمی‌تان را برای صرف غذا کنار رودخانه کردان ببرید.

رستوران های کنار رودخانه

عکس از: سایت Seeiran

باور کنید یا نه، کردان هم دلش برای دورهمی‌ها و صدای خنده‌های شما غنج می‌رود. خلاصه که خودتان را از سرسبزی کردان و طبیعت کردان را از گرمای وجودتان محروم نکنید. برای این که لذت‌تان کامل و سازتان کوک شود، چند تا از رستوران‌های کنار رودخانه کردان را در ادامه به شما معرفی می‌کنم.

رستوران شب های رویایی کوهسار

وقتی از بهترین رستوران های کردان حرف می‌زنیم، حتما رستوران شب‌های رویایی کوهسار جایی در این لیست دارد. البته رستوران شب های رویایی خارج از منطقه کردان و در روستای کوهسار است. اما آن‌قدر نزدیک به کردان و آن‌قدر مهمان‌نواز است که اصلا مسافر کردان و کوهسار ندارد! همه را راضی می‌کند.

رستوران شب های رویایی کوهسار

عکس از: ابوریحانه

این رستوران درواقع یک تالار با ظرفیتی بین ۳۰۰ تا ۷۰۰ نفر است. تالار شب های رویایی را برای برگزاری مراسم مختلفی مثل عروسی رزرو می‌کنند. حتی اگر اهل برگزاری عروسی در خارج از شهر هم نباشید باز هم دلایلی برای وسوسه شما درباره تالار شب‌های رویایی کوهسار وجود دارد. درحقیقت خدمات خوب با قیمت مناسب، برای متقاعد کردن ما در هر زمینه‌ای کافی است. غذاهای باکیفیت و محیط لوکس شب‌های رویایی کوهسار را می‌توانید با قیمتی خوب و غیرنجومی تجربه کنید.

تالار شب‌های رویایی کوهسار خدمات ویژه‌ای برای مراسم عروسی درنظرمی‌گیرد. خدماتی مثل ماشین عروس با تزئینات، کارت عروسی، دفتر یادبود، گل‌آرایی میزهای پذیرایی و… که شب رویایی شما را خاطره‌انگیزتر می‌کند. هم‌چنین به همه کارهای خوبی که شب‌های رویایی کوهسار در حق عروس و دامادها انجام می‌دهد، تخفیف آرایش عروس و داماد و هزینه قسطی خرید جهیزیه و تور ماه عسل را هم اضافه کنید.

بهترین رستوران های کردان

عکس از: ابوریحانه

اگر به اندازه کافی برای برای انتخاب شب‌های رویایی کوهسار به‌عنوان رستوران خوب در کردان ترغیب شده‌اید، حالا نوبت به آدرس می‌رسد. مسیر بلوار شهدای کردان را تا انتها ادامه بدهید. بعد از میدان ولایت، از سمت غرب، وارد خروجی دوم شوید. بعد از رودخانه کردان، تالار شب‌های رویایی کوهسار را پیدا می‌کنید.

رستوران چناران در رستوران های کردان

هنگام جست‌وجو میان رستوران های کردان کرج حتما با رستوران چناران آشنا می‌شوید. چناران معمولا هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ شب برای پذیرایی از مسافران کردان آماده است. برای رسیدن به باغ رستوران چناران می‌توانید از ساوجبلاغ به سمت میدان ولایت حرکت کنید، از آن‌جا هم وارد جاده کردان شوید. در تقاطع برغان-کردان نزدیک رستوران ارم، رستوران چناران را می‌بینید.

بهترین رستوران های کردان

عکس از: سایت Cafechenaran

رستوران چناران را به آن‌هایی که از تنفس هوای تازه کردان سیر نمی‌شوند، پیشنهاد می‌کنم. چراکه درواقع باغی زیبا با چشم‌انداز رو به دامنه‌های سبز است. تماشای درختان سرو و چنار باغ حال‌وهوای‌تان را عوض می‌کند. اگر خوش‌شانس باشید شاید میوه‌های درختان باغ هم قسمت‌تان شود. خلاصه حالا که دنبال رستوران خوب در کردان هستید، آلاچیق‌های چوبی و رودخانه چناران را ازدست‌دهید.

رستوران چناران

عکس از: سایت Cafechenaran

رستوران باغ ارم کردان

صرف غذا در رستوران باغ ارم کردان از آن تجربه‌هایی است که به این زودی از ذهن آدم پاک نمی‌شود. فضای داخلی سنتی، آلاچیق‌هایی با حفاظ‌های پلاستیکی که مثل چادر از نفوذ سرما به داخل آلاچیق جلوگیری می‌کنند، حوضی که دورتادورش را گلدان‌هایی با گل‌های زرد و قرمز پر کرده‌اند، همه این‌ها در حافظه تصویری شما به‌عنوان خاطره‌ای از ارم ثبت می‌شود.

رستوران باغ ارم کردان

عکس از: سایت Seeiran

شاید ارم از بقیه رستوران های کردان کرج دورتر باشد ولی محیط خوب و آرامش‌بخشش ارزش چند لیتر بنزین سوزاندن را دارد. بلوار شهدای کردان را تا آخر ادامه دهید تا از کردان خارج شوید. همانطور که گفتم کمی دورتر از بقیه باغ رستوران ها است.

حالا همین مسیر را جلو بروید و تا نرسیده به روستای چلنگدار، سردر ارم خودش را به شما نشان دهد. شاید مسافت طولانی شما را خسته کند ولی پیدا کردن جای پارک اینطور نیست. پارکینگ اختصاصی ارم معمولا فضای کافی برای همه مهمانانش دارد.

رستوران باغ ارم کردان

عکس از: سایت Gashtool

باغ رستوران های کردان

درکل رستوران خوب در کردان کم نیست و لیست بهترین رستوران های کردان هم کوتاه نیست. ولی من اگر جای شما بودم طبیعت مهربان و دست‌ودل‌باز کردان را به جاهای مسقف و دور از هوای آزاد ترجیح می‌دادم.

همه حرف من در یک جمله خلاصه می‌شود؛ از نفس کشیدن زیر سایه درختان پربار و فضای سبز کردان به هیچ قیمتی غافل نشوید. حتی به قیمت سیر کردن شکم‌تان! راه چاره هم پهن کردن سفره روی دامن گل‌دار و رنگی طبیعت است که خداروشکر باغ رستوران های کردان امکانش را فراهم کرده‌اند. کمی صبر داشته باشید تا چند تا از این باغ رستوران‌ها را برای‌تان معرفی کنم.

رستوران کردان

عکس از: سایت Orkidehrestaurant

رستوران آلما؛ از بهترین رستوران کردان

رستوران آلما از آن گزینه‌های همه‌پسند است. جای خوب، معماری خوب، حس خوب و خلاصه خیلی از خوبی‌های دیگر را دارد. اول از همه این که نیازی به رانندگی طولانی ندارید. یک کیلومتر بعد از بلور شهدای کردان، سمت شرق قبل از خیابان چناران، رستوران سنتی آلما چشم‌تان را روشن می‌کند. اگر در روزهای شلوغ و پررفت‌وآمد کردان نباشید، جای پارک هم به‌راحتی پیدا می‌شود.

رستوران آلما

عکس از: سایت SQI

نمای درون رستوران واقعا حال‌وهوای قدیمی و سنتی دارد. پنجره‌های گنبدی و رنگی، تخت‌هایی با فرش‌ها و بالشتک‌های خوش‌رنگ، ستون و دیوارهای آجری، همگی حس قهوه‌خانه‌های قدیم را در آدم زنده می‌کنند. با آمدن غذاها در سینی‌های بزرگ هم دیگر عطر نوستالژیک فضا پررنگ‌تر می‌شود.

حالا که تا این‌جا آمدید سری هم به منوی خوشمزه آلما بزنید. منوی این رستوران پر از غذاهایی است که اکثر مسافران یا شاید فقط من، برای‌شان جان می‌دهم. خوراک مرغ ترش، مرصع پلو، کوفته، سبزی‌پلو با ماهی قزل‌آلا و خوراک جوجه فسنجونی جزو انتخاب‌های من هستند. اما اگر طرفدار غذاهای دیگری مثل قیمه‌نثار، قیمه، فسنجان، خوراک کباب لقمه زعفرانی و… باشید هم ملالی نیست. آلما همه ذائقه‌ها را راضی نگه می‌دارد.

بهترین رستوران های کردان

عکس از: سایت SQI

رستوران کردان

رستوران کردان همانطور که هم اسم روستاست، شباهت‌های دگری هم با روستای کردان دارد. مثلا این که سرسبز است و جان آدم را برای عکاسی در گوشه‌وکنارش وسوسه می‌کند. شما را نمی‌دانم اما برای من آلاچیق‌های چوبی و مسقفش جلوه خوبی دارد. درخت‌های بلند و قدیمی، درختچه‌های داخل گلدان، چراغ‌های پایه‌کوتاه کنار باغچه و کلی زیبایی دیگر در رستوران کردان وجود دارد که حال دل آدم را خوب می‌کند. البته منوی غذاهای کبابی و خورشتی هم در این حال خوب سهم زیادی دارند.

بهترین رستوران های کردان

عکس از: سایت luxvilair

برای صرف وعده ناهار و شام می‌توانید به باغ رستوران کردان از بهترین رستوران کردان سر بزنید. خوش‌مسیر است و کنارش مغازه‌های ویتامینه دیده می‌شود. برای هضم غذا و ثبت پایانی خوش در رستوران کردان، امتحان دسرهای این مغازه‌ها خالی از لطف نیست.

آدرس این رستوران هم مثل خیلی از رستوران های کردان کرج از بلوار شهدای کردان شروع می‌شود. آخر بلوار، میدان ولایت را دور بزنید تا وارد سمت دیگر بلوار شوید. تقریبا ۲۰۰ متر جلوتر تابلوی چوبی رستوران کردان را پیدا می‌کنید.

آشکده کوهپایه

اگر خون ایرانی در رگ‌های‌تان جاری باشد، به احتمال خیلی زیادی بوی آش رشته دست‌وپای شما را شل می‌کند. اصلا آش جزو منافع مشترک همه خانواده‌های ایرانی است. اگر در فصل سرما تا کردان آمده‌اید و هوای ملس نزدیک زمستان پوست‌تان را مورمور می‌کند، خودتان را از آش‌های داغ آشکده کوهپایه محروم نکنید.

آشکده کوهپایه

عکس از: سایت Melkmarket

آشکده کوهپایه هم دوروبر رستوران کردان قرار دارد. پس بلوار شهدای کردان را تا آخر جلو بروید. بعد از میدان ولایت دوباره سر ماشین را سمت بلوار کج کنید. این‌بار کمتر از ۲۰۰ متر جلوتر، یعنی قبل از رستوران کردان، عطر آش شما را دنبال خودش می‌کشاند. دور میز آشکده کوهپایه جای مرا هم خالی کنید!

رستوران مشایخی

من تا اینجای کار رستوران مشایخی را در اول لیست بهترین رستوران کردان می‌گذارم. مشایخی از آن رستوران‌هایی است که رنگ‌ولعاب غذاهایش دهن آدم را آب می‌اندازد. رستوران مشایخی با نام کافه بام سبز کردان هم شناخته می‌شود.

رستوران مشایخی

عکس از: سایت بلد

کافه بام سبز معروف است به غذاهای سالم. ولی اصلا به دل‌تان بد راه ندهید. غذاهای سالمش از نوع کلم پخته و آب کرفس نیست. بلکه شیشلیک همایونی و دیزی مادربزرگ‌پسند دارد. حتی تماشای میرزاقاسمی‌هایش هم با لیموی سبز و نان‌های سبزی‌دار کنارش، دل من یکی را آب می‌کند.

رستوران مشایخی دو فضای مختلف دارد. برای عاشقان هوای تازه و آسمان آبی، پشت‌بام رستوران به‌صورت باغی زیبا با نمایی از روستای کردان و برای بقیه گردشگران هم فضای داخل رستوران آماده پذیرایی است. در کافه بام سبز از هشت صبح تا ۱۱ شب با سه وعده صبحانه، ناهار و شام، به روی شما باز است.

رستوران مشایخی

عکس از: سایت بلد

برای دسترسی رستوران مشایخی باز هم گذرمان به بلوار شهدای کردان می‌افتد. دو کیلومتر بعد از میدان اول بلوار، بانک صادرات را رد کنید تا به کافه بام سبز یا همان رستوران مشایخی برسید.

رستوران گیلانی گیله وا؛ از بهترین رستوران کردان

نمی‌دانم اولین رستوران گیله‌وا کجا و چه زمانی باز شد. اما طعم بی‌نظیر غذاهای گیلانی بالاخره کار خودش را کرد و گیله‌وا بین مردم محبوب شد. حالا رستوران‌هایی به همین اسم در جاهای مختلف برپا شده‌اند. یکی از بهترین رستوران های کردان هم گیله‌وا نام دارد.

رستوران گیلانی گیله‌وا در کردان طرفدارهای زیادی برای خودش جمع و اسم و رسمی به‌هم زده‌است. از خوراک سیاه جوجه و مرغ شکم‌پر بگیر تا خوراک کباب ترش فیله گوسفندی و باقلاقاتوق با ماهی دودی، همه این غذاهای لذیذ در منوی رستوران گیله‌وا وجود دارد. اگر از انصاف نگذرم، قیمت غذاها هم واقعا در مقایسه با قیمت‌های نجومی منوی کافه‌ها و رستوران‌های دیگر، خیلی خوب است.

رستوران گیله وا

عکس اژ: سایت Alborzpersianleader

حالا فقط یک آدرس کم دارید تا با یکی از شلوغ‌ترین رستوران هی کردان کرج آشنا شوید. بعد از ورود به بلوار شهدای کردان، میدان اول را رد کنید. کمی بیشتر از دو کیلومتر جلوتر، کنار فروشگاه زنجیره‌ای رفاه، رستوران گیلانی گیله‌وا را می‌بینید.

دیزی طباخی چهار فصل

چندین دیزی‌سرا در ساوجبلاغ و کردان مشغول به کار هستند. ولی مثل این‌که طباخی چهارفصل حسابش فرق می‌کند. معروف‌ترین دیزی‌سرای کردان همین دیزی‌سرای چهارفصل است که با اسم دیگر فیروزه هم شناخته می‌شود. کیفیت مواد اولیه، قیمت خوب و اگر از من می‌پرسید حتما طعم فراموش‌نشدنی دیزی همراه ترشی‌های رنگارنگ شمالی، در شهرت این طباخی نقش داشته‌اند.

بهترین رستوران های کردان

عکس از: سایت Melkmarket

احتمالا خودتان دیگر آدرس را حدس می‌زنید. مثل بیشتر رستوران‌هایی که معرفی کردم، اول به بلوار شهدای کردان بروید. به هایپرمارکت امیران که رسیدید، باید در اولین دوربرگردان سمت دیگر بلوار بپیچید. این شما و این طباخی چهارفصل و شبانه‌روزی فیروزه!

دیزی طباخی چهار فصل irancook

عکس از: سایت Irancook

رستوران پیلاس

اگر وارد جاده برغان شوید، نبش روزاهی اغشت، باغ رستوران پیلاس را پیدا می‌کنید. در فضای باز رستوران پیلاس تخت‌ها چوبی با پشتی برای مهمانان حاضر شده‌است. وجود حوض و فواره، گلدان‌های حسن یوسف و درختان زیبایی که اطلاعی از اسم‌شان ندارم، طراوت بیشتری به باغ پیلاس می‌دهد. پیلاس در دو وعدع شام و ناهار با غذاهای ایرانی از گردشگران پذیرایی می‌کند.

کافه های کردان

شما را نمی‌دانم اما من هرجای دنیا باشم، پای ثابت کافه‌های خوب همان‌جای دنیا می‌شوم. اصلا حال‌وهوای کافه را با هیچ رستوران و مطبخی عوض نمی‌کنم. حالا تصورش را بکنید، هوای تمیز و ملس کردان، بوی تازگی درخت و چمن خیس، کمی هم نم باران، جایی برای فکر کردن نمی‌گذارد. بهترین کافه را پیدا کنید و با دوستان‌تان باران شاهانه شمالی را از پشت شیشه‌هایش تماشا کنید.

کافه تاملی؛ از بهترین رستوران کردان

من با تماشای یک عکس عاشق کافه بستنی تاملی شدم. عکسی که در آن روی یک نان شبیه وافل، یا شاید خود وافل، بستنی، موز و اسمارتیزهای رنگی با سس شکلاتی ریخته بودند. ترکیبی که تصورش هم خوشمزه به‌نظرمی‌رسید. خلاصه کلام این که کافه تاملی احتمالا از آن کافه‌هایی است که برای غافلگیری سلیقه و طبع مشتری، چیزی کم نمی‌گذارد. برای نشستن در کافه هم می‌شود فضای داخلی یا بیرونی را انتخاب کرد.

کافه بستنی تاملی از اسمش پیدا است که نسبت به کافه‌های معمولی، یک فاکتور بیشتر دارد. همان بستنی‌های خوشمزه در ۲۰ طعم مختلف که پشت شیشه خودنمایی می‌کنند. از انواع قهوه، میلک شیک لوتوس، میلک شیک نوتلا، ویتامینه، شیرپسته و شیرموز تا هویج بستنی و طالبی بستنی، همه را می‌توانید در کافه شلوغ و به‌یادماندنی تاملی سفارش دهید.

آن‌طور که من فهمیدم تاملی شعبه‌های مختلفی دارد. آدرس کافه تاملی که تعریفش را کردیم در کردان است. در سه‌راه برغان، همان اول جاده برغان، میدان ولایت را رد کنید. چند متر جلوتر، سمت چپ، شعبه کوهسار کافه تاملی دیده می‌شود.

فست فود های کردان

بعد از این همه گشت‌وگذار بین رستوران های کردان کرج نوبتی هم که باشد نوبت به فست‌فودهای کردان می‌رسد. خیلی اوقات دلمان یک غذای فوری و خوشمزه می‌خواهد. وقت یا حوصله پختن غذا در سفر را نداریم یا اصلا هوس غذاهای مضر حاضری را کرده‌ایم. دقیقا همین زمان برای شکم‌گردی میان فست‌فودی‌های کردان مناسب است.

تایگر فست فود

اگر برای صرف یک وعده غذایی پرپنیر و خوشمزه آماده‌اید، شما را به تایگر فست‌فود از بهترین رستوران کردان ببرم. تنوع پیتزا در تایگر فست‌فود واقعا زیاد است. پیتزای رست بیف ایتالیایی و آمریکایی، پیتزاهای پپرونی، میکس گوشت و قارچ، برسکو و سبزیجات رژیمی فقط بخشی از پیتزاهای این فست‌فودی را تشکیل می‌دهند. انواع مختلف برگر، ساندویچ، پیش‌غذا و سالاد هم در منوی تایگر موجود است.

فست فود تایگر

عکس از: سایت Foodism

اگر به اندازه کافی آب از دهان‌تان سرازیر شده‌است، برویم تا هرچه زودتر لوکیشن این ببر شمالی را پیدا کنیم. بگذارید خیال‌تان را راحت کنم. آدرس سرراست است و شما را زود به مقصد می‌رساند. وارد بلور شهدای کردان که می‌شوید کمی جلو بروید، سپس سمت راست‌تان را نگاه کنید. تمام شد! این شما و این شب فراموش‌نشدنی در تایگر فست‌فود.

اگر رستوران بهتری می‌شناسید بگویید…

این‌جا من هر چه که از بهترین رستوران های کردان می‌دانستم را برایتان فهرست کردم و توضیح دادم. شما اگر به کردان رفته باشید، احتمالا یا رستوران‌های بیشتری می‌شناسید و یا در مورد همین رستوران‌ها کلی نظر دارید؛ این نظرات را با بقیه به اشتراک بگذارید.

منبع: علی بابا

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت