اسرار دره ستارگان قشم؛ چه رازی در اینجا مخفی است؟

جزیره قشم جاذبه‌های زیادی را با قدمت بالا در دل خود گنجانده‌است، اما چیزی که این جاذبه‌ها را پررنگ می‌کند، این است که بیشتر آن‌ها با دستان طبیعت شکل گرفته‌اند و انسان هیچ دخالتی در آفرینش آن‌ها نداشته‌است. دره ستارگان قشم یکی از همین جاذبه‌های طبیعی است که در اثر پدیده‌های زمین‌شناسی مانند فرسایش خاک، باد و باران به وجود آمده. گویی طبیعت با چوب جادویی خود، دره ستارگان را به مکانی سحرآمیز تبدیل کرده‌است. در این مقاله قصد داریم با معرفی دره ستارگان قشم، اسرار این دره مرموز را فاش کنیم.

تور قشمرا رزرو کرده‌اید؟

دره ستارگان قشم کجاست؟

دره ستارگان قشم

در فاصله پنج کیلومتری جزیره قشم، روستایی به نام برکه‌خلف وجود دارد که دره ستارگان در نزدیکی همین روستا قرار دارد. شما به راحتی می‌توانید تنها با طی کردن مسافت 30 دقیقه از مرکز قشم، به دره ستارگان بروید و از این جاذبه شگفت‌انگیز دیدن کنید؛ جاذبه‌ای که مانند جواهری گران‌قیمت می‌درخشد و مانند آن در جهان خیلی کم است و تنها یک مورد شبیه به این دره، در آمریکا به ثبت رسیده‌است.

چگونه به دره ستارگان برویم؟

مسیر رسیدن به دره ستارگان، مسیری زیبا و تماشایی است. وقتی از مرکز جزیره قشم به سمت دره ستارگان به راه می‌افتید، باید در امتداد نامتناهی دریا پیش بروید و پس از 22 کیلومتر و عبور از روستای برکه‌خلف، خود را به دره ستارگان برسانید. شما می‌توانید هم با ماشین شخصی، هم اجاره‌ای و همچنین با تاکسی به دره ستارگان بروید.

چرا به دره ستارگان قشم، استاله کفته یا استار کفتیده می‌گویند؟

استاله کفته یا استار کفتیده، نام‌هایی است که بومیان منطقه روی دره ستارگان گذاشته‌اند. حتما برایتان سؤال پیش آمده که علت این نامگذاری چیست؟ بیایید علتش را با تعریف یک داستان برایتان بگوییم.

سالیان سال پیش، زمین وسیع و خالی از سکنه‌ای وجود داشت تا اینکه یک شب، شهاب‌سنگ بزرگی به آن برخورد کرد که حاصل برخورد، ایجاد تورفتگی بزرگی به نام دره شد. برخورد آنقدر شدید بود که ماسه‌های زمین، به هوا پرتاب شدند و صخره‌های نوک‌تیز، مخروطی‌شکل و اشکال مختلف دیگری را به وجود آورند. بعد از آن، جن‌ها آنجا را به سکونتگاه همیشگی خود تبدیل کردند و هر شب صدای گفتگویشان به گوش مردم می‌رسید.

این داستان، چکیده‌ای است از باورهای مردم محلی قشم درباره شکل‌گیری دره ستارگان. آیا شما این داستان را باور می‌کنید یا به دنبال دلیل علمی ایجاد دره ستارگان هستید؟

دلیل علمی شکل‌گیری دره ستارگان چیست؟

دره ستارگان قشم

دره ستارگان قشم یکی از عجایب هفت‌گانه قشم است که به دلیل ویژگی‌های حیرت‌انگیزی که دارد، به عنوان بخشى از ژئوپارک قشم در میراث یونسکو ثبت شده‌است. درمورد چگونگی شکل‌گیری دره ستارگان قشم، دو نظریه وجود دارد.

نظریه اول: دو میلیون سال پیش، صخره‌هایی سنگی وجود داشت که بارش باران، وزش باد و جاری شدن رودخانه از میان این صخره‌ها، دره ستارگان را به وجود آورد. ممکن است با خود بگویید مگر وزش باد، قدرت تغییر شکل سنگ‌ها را دارد؟ باید بگوییم که باد، همراه با خود، شن و سنگریزه‌هایی را بلند می‌کند که برخورد آن‌ها با صخره، باعث تغییر شکل سنگ‌ها می‌شود.

سؤال دیگر این است که چرا هر صخره، شکل ویژه‌ای به خود گرفته و شبیه به هم نیستند؟ جالب است بدانید که جنس سنگ‌ها و شن‌های این دره با هم متفاوت است؛ پس مقاومتشان نیز در برابر پدیده‌های فرسایشی با یکدیگر فرق می‌کند. به همین دلیل در طولانی‌مدت، هرکدام به شکل خاصی درآمده‌اند. پس طبق این نظریه، هنوز هم صخره‌های دره ستارگان بر اثر فرسایش، تغییر شکل می‌دهند.

نظریه دوم: طبق این نظریه، دره ستارگان در گذشته زیر آب دریا قرار داشته است و دلیل شکل‌گیری صخره‎های آن، رسوب‌گذاری مواد زیر آب بوده. بعدها این دره از زیر آب بیرون آمده و با گذشت زمان، به دره ستارگان کنونی تبدیل گشته‌است.

دره ستارگان قشم در شب چگونه است؟

ممکن است بعد از شنیدن افسانه‌های محلی درباره دره ستارگان و وجود اجنه و ارواح در آنجا، از بازدید دره ستارگان قشم در شب منصرف شده باشید. اما ما می‌خواهیم خیال شما را از بابت این خرافات راحت کنیم. صداهای عجیب‌وغریبی که هنگام شب از این دره شنیده می‌شود، حاصل بادهایی است که در حفره‌ها و لابه‌لای شیارهای صخره‌های این دره می‌پیچد. 

اتفاقا پیشنهاد ما به شما این است که تماشای دره ستارگان قشم را هنگام شب از دست ندهید؛ آسمان ستاره‌باران شب در این دره به قدری به شما نزدیک است که انگار یک لحاف ستاره‌ای شکل روی زمین این دره پهن کرده‌اند.

اگر اهل کمپینگ هستید، می‌توانید یک شب را به تماشای شگفتی ستارگان این دره بنشینید و لذت ببرید. شب‌های این دره، احساس رهایی و آرامش مطلق را برای وجودتان به ارمغان می‌آورد.

عمده سؤالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که اگر نخواهیم کمپ بزنیم، هتل یا اقامتگاهی در نزدیکی دره ستارگان وجود دارد؟

در اطراف دره ستارگان هیچ هتلی وجود ندارد و تنها یک اقامتگاه کوچک در فاصله 5000متری این دره قرار دارد که اگر قصد ماندن در آنجا را دارید، از قبل باید درمورد خالی بودن اتاق‌هایش اطمینان پیدا کنید.

چه تفریحاتی در دره ستارگان قشم وجود دارد؟

دره ستارگان قشم

اولین تفریح در این دره، قدم زدن در مسیرهای باریک و پهن درون دره و تماشای صخره‌هایی است که به شکل تندیس‌های مخروطی، نوک‌تیز و دیواره‌های بلند در اطراف مسیر، سربرآورده‌اند. برای اینکه در دره ستارگان، راه را گم نکنید، محل عبور برای شما با سنگریزه مشخص شده‌است.

جالب است بدانید هر چه در مسیر دره پیش می‌روید، سنگ‌هایی را می‌بینید که طبیعت آن‌ها را به شکل‌هایی شبیه به فیل، تمساح، عقاب و حتی چهره‌های وهم‌انگیز تراش داده‌‌است و اگر مسیر را ادامه دهید، به بام دره می‌رسید که از آنجا می‌توانید چشم‌انداز دره را از ارتفاع مشاهده نمایید. دیدن زیبایی‌های دره ستارگان قشم از نمای بالا، حس غریبی به شما القا می‌کند؛ حس اینکه چقدر دربرابر عظمت خالق یکتا کوچک هستیم و چه شگفتی‌هایی در این دنیا وجود دارد که هنوز آن‌ها را ندیده‌ایم.

اما تماشای دره ستارگان فقط به دیدن تندیس‌ها محدود نمی‌شود. در ادامه به چند تفریح در دره ستارگان اشاره می‌کنیم.

گشت‌وگذار در بازارچه‌های صنایع‌دستی دره ستارگان قشم

یکی از تفریحات دره ستارگان قشم، بازدید از غرفه‌های مردم محلی است که صنایع‌دستی‌های ساخته‌شده از صدف و گوش‌ماهی را می‌فروشند. شما می‌توانید سوغاتی‌هایی را به عنوان یادگاری برای خود، دوستان و اقوامتان از آنجا خریداری کنید تا هروقت به آن‌ها نگاه کردید، شکوه دره ستارگان در ذهنتان دوباره پدیدار شود.

عکاسی در دره ستارگان قشم

حتی اگر اهل عکس و عکاسی نباشید، زیبایی دره ستارگان شما را به وجد می‌آورد تا درکنار تندیس‌ها و طبیعت بکر و ناب این دره، عکس‌هایی ثبت کنید که تا همیشه خاطره بازدید از آنجا رابرایتان زنده نگه دارد.

بازدید از موزه سنگ دره ستاره قشم

موزه سنگ دره ستاره قشم

حیف است اگر تا دره ستارگان بروید اما از موزه سنگ آنجا بازدید نکنید. سنگ‌های این دره آنقدر جادویی و شگفت‌انگیز هستند که برای کشف راز و کسب اطلاعات درباره آن‌ها باید به سراغ بازدید از موزه سنگ بروید تا با انواع سنگ‌ها و کانی‌های تشکیل‌دهنده دره ستارگان آشنا شوید. همچنین در این موزه اطلاعاتی به شما داده می‌شود تا بیشتر با علت صداهای شب‌هنگام دره‌ستارگان و پیشینه این دره آشنا شوید.

شترسواری دره ستارگان قشم

شترسواری تجربه جذابی است که در دره ستارگان وجود دارد. نحوه سوار شدن بر روی شتر و همچنین قدم برداشتن‌های پر تکان و عجیب آن‌ها، در نوع خود تجربه‌ای هیجان‌انگیز برای شما می‌سازد.

روستای برکه‌خلف

روستای برکه‌خلف، لقب تمیزترین روستای جزیره قشم را به خود اختصاص داده‌است. قدم زدن در میان کوچه پس‌کوچه‌های صمیمی این روستا و آشنایی با آداب‌ورسوم، غذاهای محلی و معماری خانه‌های آنجا بسیار شیرین و لذت‌بخش است. شما همچنین می‌توانید غذاهای محلی این روستا را نوش‌جان کنید، روی دست‌هایتان نقش‌ونگار حنا بزنید، لباس‌های سنتی مردمان آن روستا را بپوشید و تجربه‌ای منحصربه‌فرد برای خود بسازید.

بهترین زمان سفر به دره ستارگان قشم چه موقع است؟

جزیره قشم، آب‌وهوایی گرم و مرطوب دارد. تابستان‌های این جزیره طوری است که انگار وارد کوره مواد مذاب شده‌اید و عرق از هفت بند بدنتان می‌چکد. به همین علت هر چه از فصل تابستان فاصله بگیریم، آب‌وهوا مطبوع‌تر می‌شود. 

در پاییز و زمستان، هوا خنک‌تر است و لذت سفر به جزیره برای شما بیشتر می‌شود. دو ماه اول بهار نیز برای سفر خوب است.

البته بعضی از مسافران برای استفاده از حراجی‌های بازارهای قشم و شرکت در جشن نوروز صیاد، تابستان را برای سفر به جزیره قشم انتخاب می‌کنند.

چقدر زمان برای گشتن در دره ستارگان قشم نیاز است؟

 دره ستاره قشم

شما بعد از پرداخت ورودی، وارد این دره می‌شوید. همانطور که تا اینجای مقاله خواندید، نقطه به نقطه دره ستارگان پر از زیبایی و شگفتی‌هایی است که انتظار شما را می‌کشد، پس حداقل یک ساعت زمان برای بازدید از این دره نیاز است.

اطراف دره ستارگان قشم چه جاذبه‌های گردشگری وجود دارد؟

دانستن اینکه چه جاذبه‌های گردشگری در اطراف دره ستارگان وجود دارد، به شما کمک می‌کند تا برنامه‌ریزی منسجم‌تری برای بازدید از دره داشته باشید.

پارک ساحلی زیتون قشم

پارک زیتون از معروف‌ترین پارک‌های جزیره قشم است که در ساحل جنوبی این جزیره قرار دارد. وجود آلاچیق‌های سرپوشیده، نخل‌های زیبا و چشم‌انداز دریا، به زیبایی این پارک افزوده‌است. در این پارک، جایگاه‌هایی برای چادرهای مسافران وجود دارد و از امکانات رفاهی و تفریحاتی مانند جت‌اسکی، غواصی، شنا، سرویس بهداشتی و زمین بازی برخوردار است. همچنین در نزدیکی‌ پارک، رستوران و سوپرمارکت نیز وجود دارد. فاصله پارک زیتون تا دره ستارگان قشم حدود 22 دقیقه است.

غار خربس 

غار خربس 

یکی دیگر از جاذبه‌هایی که در نزدیکی دره ستارگان قشم وجود دارد، غار خربس است. این غار از دالان‌ها و اتاق‌هایی تشکیل شده که بیانگر حضور انسان‌ها در زمان قدیم (دوره مادها) است. البته بعضی‌ها می‌گویند این غار پناهگاه انسان‌ها از حمله دزدان دریایی بوده و بعضی نیز می‌گویند که نیایشگاه زرتشتیان بوده‌است. این غار، با خودرو حدود 12 دقیقه از دره ستارگان قشم فاصله دارد.

صخره خرچنگ‌ها

آیا تا به حال تعداد زیادی خرچنگ با شکل‌های مختلف را یک جا دیده‌اید؟ اگر به صخره‌ خرچنگ‌ها بروید، انواع مختلف خرچنگ‌ها را می‌بینید که در این صخره زندگی می‌کنند. بازدید از این صخره، یکی از تجربه‌های جدیدی است که سفر به جزیره قشم به شما ارزانی می‌دارد. فاصله صخره خرچنگ‌ها با ماشین از دره ستارگان قشم حدود 8 دقیقه است.

جزایر ناز

جزایر ناز همانطور که از نامش پیدا است، زیبایی زیادی دارد و نسبت به سایر جزیره‌های قشم، خاص‌تر است؛ زیرا این جزیره، ساحل شنی ندارد و برای بازدید از آن باید صبر کنید تا آب دریا پایین بیاید و یک مسیر برای رسیدن به جزیره ناز برای شما باز شود. فاصله جزایر ناز از دره ستارگان قشم، چیزی در حدود 13 دقیقه است.

چگونه در جزیره قشم برای خود اقامتگاه پیدا کنیم؟

جزایر ناز

برای بازدید از دره ستارگان باید به جزیره قشم بروید؛ جزیره‌ای پر از شگفتی که گوشه و کنارش پر است از جاذبه‌هایی که تماشای آن برای هر انسانی، جز آرامش و تجربه‌ای خاطره‌انگیز چیزی در پی ندارد. سایت سه‌کلیک امکان خرید بلیط هواپیمای قشم و رزرو هتل‌های قشم را برای شما فراهم کرده‌است. فقط کافی است تا وارد بخش هواپیما و هتل سایت ما شوید و تاریخ سفرتان را جستجو کنید تا بهترین پرواز و هتل‌ها برای شما نمایش داده شود.

کلام پایانی

در این مقاله جاذبه‌ای را به شما معرفی کردیم که صفر تا صدش توسط طبیعت شکل گرفته‌است. همچنین با معرفی جاذبه‌های گردشگری اطراف دره ستارگان قشم، سعی کردیم به شما برای برنامه‌ریزی بهتر برای گشت‌وگذار در این جزیره کمک کرده‌باشیم. اگر به این دره رفتید، تجربه خود از سفر را با ما به اشتراک بگذارید.

دره ستارگان قشم؛ مکانی اسرارآمیز در خلیج‌فارس

جنوب ایران جاذبه‌های گردشگری و تفریحی زیادی دارد که هرکدام تاریخچه خاص خود را دارند. قشم را می‌توان یکی از جزایر بزرگ ایران معرفی کرد که به‌دلیل موقعیت جغرافیایی و آب‌و‌هوای دلپذیر، سالانه میزبان گردشگران زیادی از ایران و سایر نقاط جهان است. سرزمین عجایب هفتگانه لقبی است که به این جزیره رویایی داده‌اند و یکی از این عجایب، دره ستارگان نام دارد.

این دره به‌دلیل زیبایی طبیعی منحصربه‌فردی که دارد، یکی از شناخته‌شده‌ترین جاذبه‌های طبیعی در سطح جهان محسوب می‌شود. شکل‌گیری دره ستارگان بدون دخالت انسان بوده و هنوز هم با یک بارندگی شدید، تغییر شکل می‌دهد و بر جذابیت‌های آن اضافه می‌شود. ما در این مقاله از مجله گردشگری راستین گشت قصد داریم شما را با دره ستارگان قشم آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

دره ستارگان کجاست؟
جنوب‌شرقی جزیره قشم، نزدیک روستای برکه خلف
دره ستارگان قشم به انگلیسی چطور نوشته می‌شود؟
Stars Valley یا Valley of Stars
شماره تلفن دره ستارگان قشم چیست؟
۰۹۳۰۳۸۹۵۴۵۷

تاریخچه دره ستارگان قشم

قدمت دره ستارگان قشم مثل تنگه چاهکوه حیرت‌آور بوده و به حدود ۲ میلیون سال قبل برمی‌گردد. بومیان این منطقه افسانه‌های مختلفی درباره این دره نقل می‌کنند که شنیدن برخی از آن‌ها، ترسناک و برخی دیگر هم جذاب‌اند. برخورد یک ستاره از آسمان با این نقطه از جزیره هرمز را می‌توان یکی از باورهای مردم بومی این منطقه درباره شکل‌گیری دره ستارگان دانست.

آن‌ها معتقدند پس از برخورد ستاره، شکافی بزرگ در دل زمین ایجاد شد و تمام ماسه‌هایی که در اثر برخورد به‌سمت بالا در حال حرکت بودند، در همان حالت تشکیل ستون‌هایی جذاب را دادند که هم‌اکنون مشاهده می‌شوند.

دره ستارگانزیبایی دره ستارگان و گسترش افسانه‌های نقل شده از سوی بومیان منطقه باعث شد پای زمین‌شناسان هم به قشم باز شود. در بررسی‌های انجام‌شده توسط محققان مشخص شد که علت اصلی شکل‌گیری این دره، فرسایش خاک، سنگ و ماسه ناشی از باد، باران و رگبارها بوده که در طول ۲ میلیون سال اتفاق افتاده و به حالت فعلی رسیده است.

البته این پایان ماجرای دره حیرت‌انگیز ستارگان قشم نیست و باید بدانید که این دره به‌عنوان بخشی از ژئوپارک قشم و آثار طبیعی در سازمان یونسکو به ثبت جهانی رسیده است. بد نیست بدانید ژئوپارک قشم به‌دلیل آثار طبیعی فراوان و منحصر‌به‌فردی که دارد به‌عنوان تنها ژئوپارک خاورمیانه شناخته می‌شود. زمین‌شناسان معتقدند تمام اشکال این دره همانند ستون‌های شنی از دوران سنوزوئیک باقی مانده‌اند.

در فهرستی کامل‌تر می‌توانید جاهای دیدنی قشم را بشناسید.

دره ستارگان قشم

دلایل علمی ایجاد دره ستارگان

نتایج بررسی‌های انجام‌شده توسط زمین‌شناسان نشان می‌دهد آب‌های سطحی، رگبارهای فصلی و تندبادها باعث فرسایش این ناحیه و به‌وجودآمدن دره ستارگان شده‌اند. فلات اولیه در بخش شمالی این دره منحصر‌به‌فرد، دیده می‌شد که تقریبا دست‌نخورده باقی مانده است.

قشم بارندگی‌های شدید زیادی به خود نمی‌بیند، اما هنگامی که این اتفاق بیفتد، دره ستارگان به‌دلیل سست‌بودن لایه‌های ستون‌ها، دیواره‌ها و مخروط‌های نوک تیز دچار تغییرات جدی می‌شود و این تغییرات همیشگی توانسته نظر گردشگران را به خود جلب کند.

لایه‌های زیرین دیواره‌ها و ستون‌های دره ستارگان در مقایسه با لایه‌های نازک رویی از استحکام کمتری برخوردارند. در بررسی‌های انجام‌شده مشخص شده است لایه‌های رویی به‌دلیل وجود نوعی سیمان طبیعی، مقاومت بیشتری دارند. درصورتی‌که لایه‌های رویی از بین بروند، قطعا لایه‌های زیرین به‌سرعت دچار فرسایش می‌شوند و درنهایت شاهد تغییر شکل و ایجاد دره‌های کوچک و شکاف‌های مختلف خواهیم بود.

زمانی که به این منطقه سفر کنید، زیبایی حیرت‌انگیز ستون‌های شنی دره سحرآمیز ستارگان شما را شگفت‌زده خواهد کرد. این دره با میلیون‌ها سال فرسایش و اتفاقات نادر زمین‌شناسی شکل گرفته و در برابر چشمان ما خودنمایی می‌کند. مشابه این زیبایی را نمی‌توانید در هیچ جای ایران حتی جزیره کیش که ازنظر بافت مشابه قشم است، پیدا کنید.

دره ستارگان قشم

باورهای بومیان منطقه درباره دره ستارگان

در بخش تاریخچه این مقاله به یکی از باورهای مردم این منطقه درباره شکل‌گیری دره ستارگان اشاره کردیم، اما باورهای دیگری وجود دارند که بیان آن‌ها می‌تواند شنیدنی و جذاب باشد.

آیا به دنیای ارواح اعتقاد دارید؟ برخی از مردم این منطقه معتقدند پس از غروب آفتاب، صداهایی که از دره ستارگان به گوش می‌رسد مربوط به ارواحی بوده که از حضور انسان‌ها ناراحت‌اند. این باور قدیمی تا حدی برای مردم این منطقه جدی بوده که تحت هیچ شرایطی بعد از غروب آفتاب وارد این دره نخواهند شد.

دره ستارگان قشم

بررسی‌های انجام‌شده توسط محققان چنین چیزی را تایید نمی‌کند و آن‌ها علت بروز صدا را وزش باد در لابه‌لای ستون‌ها و دالان‌های دره ستارگان می‌دانند. اگر به دنیای ارواح اعتقادی ندارید و از این صداها نمی‌ترسید، بهتر است شب را در این منطقه سپری کنید تا در کنار آرامش شگفت‌انگیز آن بتوانید ستارگان را در آسمان با انگشتان خود بشمارید. تازه پس از غروب آفتاب شگفتی دره ستارگان آغاز می‌شود و شما منظره عجیبی از کهکشان را مشاهده خواهید کرد.

ستارگان به حدی در نزدیکی شما قرار دارند که احساس می‌کنید در یک دنیای دیگر هستید. این منظره شگفت‌انگیز می‌تواند بهترین سوژه برای عکاسان باشد تا بتوانند تصاویری حیرت‌انگیز ثبت کنند.

جاذبه های گردشگری قشمگروهی دیگر از مردم بر این باورند که فرازمینی‌ها باعث سقوط ستاره روی زمین شده‌اند. به‌دنبال آن، خاک و سنگ‌های برخواسته از زمین خشک و این دره و ستون‌های شنی ایجاد شده است. این دره به حدی شهرت پیدا کرد که «فیلم اژدها وارد می‌شود» با محوریت باورهای مردم محلی قشم ساخته شد و در سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر به نمایش در آمد. لوکیشن این فیلم، دره ستارگان قشم بوده که در کنار نمایش مراسم‌های مردم بومی این جزیره به شرح داستان مدفون‌بودن یک موجود عجیب و غریب در زیر قبرستان این منطقه می‌پردازد.

آیا دره ستارگان قشم جن دارد؟

در طول سال‌ها بومیان داستان‌های زیادی درباره وجود جن در دره ستارگان قشم گفته‌اند؛ مثلا می‌گویند شب‌ها اینجا ارواح و اجنه رفت‌وآمد دارند یا حتی افرادی بودند که شنیدن صداهای عجیب و غریب در این مکان را گزارش داده‌اند. شاید به همین خاطر است که معمولا پیشنهاد می‌کنند گردشگران در شب به این دره نروند.

البته روی دیگر این سکه را هم باید از دانشمندان و اهل علم جویا شویم. این افراد معتقدند که صدای عجیب و غریبی که اینجا شنیده می‌شود به خاطر وجود حفره‌های ریزودرشت در صخره‌هاست و زمانی که باد بین این حفره‌ها به جریان درمی‌آید صدایی تولید می‌کند که برای گوش مردم آشنا نیست.

دیدنی های دره ستارگاندره ستارگان قشم در شب

اگر در آسمان شب دره ستارگان در این مکان باشید، قطعا تصاویری در ذهنتان ماندگار خواهد شد که هیچ‌جایی تکرارشدنی نیستند. دره ستارگان در شب آسمان پرستاره‌ای دارد؛ چون از مناطق شهری دور است و آلودگی نوری وجود ندارد.

همچنین اگر دوربین حرفه‌ای داشته باشید می‌توانید از درخشش ماه و ستارگان در بین صخره‌ها یا طلوع زیبای خورشید عکس‌های خوبی بگیرید.

موقعیت مکانی دره ستارگان قشم

دره ستارگان در جنوب‌شرقی جزیره زیبای قشم واقع شده و در نزدیک‌ترین فاصله با روستای برکه خلف قرار گرفته است. شما پس از طی‌کردن مسافت ۵ کیلومتر از قشم، خود را به ورودی دره ستارگان و روستای برکه خلف خواهید رساند. در ادامه وارد جاده خاکی خواهید شد که مستقیما شما را به این دره شگفت‌انگیز می‌رساند. این دره هم مانند قلعه پرتغالی ها یکی از زیباترین دیدنی‌هاست که دسترسی مناسبی هم دارد.

دره ستارگان قشم

آدرس دره ستارگان قشم روی گوگل مپ

بهترین زمان سفر به قشم و بازدید از دره

آب‌و‌هوای جنوب به‌ویژه جزیره هرمز در فصل تابستان بسیار گرم است و به همین دلیل می‌توان بهترین زمان سفر به قشم را در فصل‌های بهار و زمستان دانست. سفر به قشم و بازدید از دره ستارگان در فصل تابستان به‌دلیل گرمای زیاد هوا، نمی‌تواند لذت‌بخش باشد و به همین علت پیشنهاد می‌کنیم فصل‌های خنک را برای سفر به قشم انتخاب کنید.

درصورتی‌که تصمیم گرفتید در فصل تابستان به قشم سفر کنید، بهتر است لباس مناسب و نازک، کرم ضدآفتاب، عینک دودی و کلاه آفتابی را همراه داشته باشید.

شما می‌توانید برای مطلع‌شدن از زمان بازدید و هزینه ورودی دره ستارگان با شماره تلفن ۰۰۹۸۷۶۳۵۲۴۲۲۸۲ ژئوپارک قشم، تماس حاصل کنید. با این کار می‌توانید سوالات خود را مطرح کرده و پاسخ آن‌ها را دریافت کنید تا بتوانید بهترین برنامه‌ریزی را داشته باشید.

Valley of Stars 4

وقت سفر رسیده…

جزیره قشم مثل کیش با تمام زیبایی منحصر‌به‌فردی که دارد، سرزمین عجایب هفتگانه ایران هم لقب گرفته است. دره ستارگان را می‌توان یکی از عجایب قشم معرفی کرد که افسانه‌های زیادی درباره آن به گوش می‌رسد.

شکل‌گیری دره و ستون‌هایی از شن با قدمت بیشتر از ۲ میلیون سال، ما را با یکی از شگفتی‌های جهان مواجه می‌کند. این دره که در سازمان یونسکو به ثبت جهانی رسیده است، ویژگی‌های منحصر‌به‌فردی دارد و می‌توان از آن به‌عنوان یکی از مهم‌ترین نقاط گردشگری قشم یاد کرد.

دره ستارگان قشم

توصیه ما به شما این است در سفر خود به قشم، مثل پارک زیتون قشم بازدید از این دره زیبا و دیدنی را در اولویت قرار دهید.

منبع: علی بابا

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت