جاهای دیدنی خلخال و بازدید از ییلاق رویایی ایران

پای مسافرت که به میان می‌آید، بیشتر سراغ جاهای خنک و سرسبز می‌رویم. اصلا همین که بحث تابستان و گردش‌های تابستانی به‌میان می‌آید، هرچه سرسبزی بیشتر، لذت سفر بالاتر. یک ایران است و ییلاق رویایی‌اش. منطقه خلخال اردبیل که خنکی هوا و جذابیت منطقه هوش از سر هر بیننده‌ای می‌پراند. جاهای دیدنی خلخال به عنوان یک مقصد گردشگری است که انگار از دل قصه‌های پریان بیرون آمده و ما را به درون خود می‌کشد.

خلخال که جزو جاهای دیدنی اردبیل است، منطقه‌ای بزرگ و ییلاقی در جنوب اردبیل قرار دارد و آب و هوای فوق‌العاده، تمدن غنی و مردم خونگرمش سبب شده تا از دورترین نقاط ایران به اینجا بیایند و لذت‌های مسافرت و گردش در اینجا را کشف کنند.

سفر به خلخال و بازدید از جاهای دیدنی خلخال می‌تواند تجربه‌ای دلپذیر و تکرارنشدنی برای هرکسی باشد که عاشق طبیعت بکر و هوای مطبوع و درختان سربه‌فلک کشیده است. این منطقه بیش از ۴ هزار سال است که مقصدی برای تفریحات ایرانیان است و به دلیل ییلاقی بودنش هرسال میزبان مهمانان زیادی از جای‌جای ایران است.

خلخال کجاست؟
در جنوب استان اردبیل
بهترین گزینه‌های طبیعت‌گردی در خلخال کدام است؟
روستای گردشگری لرد، آبشار نره‌گر، قلعه خشتی گیلوان، جاده اسالم به خلخال و آبشار نوده بهترین گزینه‌های طبیعت گردی در خلخال هستند.
جاهای زیارتی خلخال کجاست؟
امامزاده حضرت سید دانیال، امامزاده سید حمزه، امامزاده عبدالله کلور، امامزاده سید احمد معراجی و… بهترین جاهای زیارتی خلخال به حساب می‌آیند.
معروف‌ترین پارک و مرکز تفریحی خلخال کدام است؟
پارک ائلر باغی خلخال معروف‌ترین و زیباترین پارک و مرکز تفریحی خلخال به است.
بهترین جاهای تاریخی و دیدنی خلخال کدام است؟
گورستان تاریخی شمس آباد خلخال، پل پردلیس، پل معلق پیرتقی، غار هفت خانه، غار جلال آباد و…

این شهر باستانی با قدمتی ۴۰۰۰ ساله از شمال به اردبیل، از جنوب به زنجان، از شرق به گیلان و ارتفاعات تالش و از غرب هم به میانه راه‌‌ دارد. تاریخ تمدن در این منطقه را تا ۱۲ هزار سال هم تخمین می‌زنند. شهری که در ابتدا هیرو نام داشت، اما به دلیل مناطق مختلف و آب‌وهوای متفاوتش به خال خال هم معروف بود. بعد از انقلاب هم که کلا به اسم خلخال نام گرفت. اگر این شهر را در لیست جاهایی که باید بروید گذاشته‌اید، این راهنمای سفر به خلخال ییلاق بهشتی ایران برایتان مناسب خواهد بود.

جاهای دیدنی خلخال: طبیعت‌گردی

پوشش گیاهی غنی، آب‌وهوای خنک حتی وسط تابستان، وزش نسیم ملایم تابستانی و طبیعت دوست داشتنی. همه این‌ها گوشه‌ کوچکی از توصیف جاهای دیدنی خلخال هستند. طبیعت بی‌نظیر این منطقه ما را وادار کرده تا بیشتر و بیشتر درموردش بنویسم. اگر دوست دارید در حین سفر به خلخال بیشتر طبیعت‌گردی داشته باشید، بد نیست با جاهای دیدنی آن آشنا شوید.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Google Maps

– روستای لرد

اگر دنبال یک روستای خوش آب‌وهوا در جاهای دیدنی خلخال هستید، روستای لرد مقصد عالی برای شما خواهد بود. روستایی که به دلیل قرار گرفتن در یک منطقه کوهستانی آق داغ، بهار و تابستانش حسابی خنک است و از آن لذت می‌برید.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Google Maps

این روستای بهشتی از جاهای دیدنی خلخال نه تنها طبیعت جذاب و فوق‌العاده‌ای دارد، بلکه از نظر تاریخی هم دارای جاهای دیدنی جذاب است. اگر گذرتان به این روستا افتاد، حتما از آب معدنی آن بنوشید و عسل و میوه‌های تابستانی آن را امتحان کنید.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Google Maps

آدرس و نقشه گوگل روستای لرد

آدرس: روستای لرد در قسمت شاهرود و در ۲۷ کیلومتری شهر کلور قرار گرفته است. این روستا ۳۲ کیلومتر از خلخال دور است.

لوکیشن روستای لرد روی گوگل مپ

– روستای اندبیل

خلخال است و روستاهای دیدنی و جذابش. روستای اندبیل یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری و جاهای دیدنی خلخال به حساب می‌آید. این روستا آداب‌ورسوم جذاب، طبیعت چشم‌نواز و بکر دارد و جان می‌دهد برای گذراندن روزهای بلند تابستان و لذت بردن از حال و هوای خوبش.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Google Maps

این روستای جذب و وسیع از جاهای دیدنی خلخال طبیعت جذابی دارد و از نظر تاریخی هم اهمیت ویژه‌ای دارد. درختان فراوان داخل روستا و جویبارهایی که از کوچه‌ها می‌گذرد، حتی خود روستا را به جایی جذاب برای دیدن تبدیل کرده است.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Google Maps

آدرس و نقشه گوگل روستای اندبیل

آدرس: استان اردبیل، شهرستان خلخال، ۳ کیلومتری شمال‌شرقی شهر خلخال

لوکیشن روستای اندبیل روی گوگل مپ

– روستای برندق

روستای برندق یکی از بزرگترین روستاهای اردبیل و از جاهای دیدنی خلخال در دامنه و مراتع کوه آق داغ قرار گرفته و با طبیعت بکر و جذاب منطقه‌اش دل ما را برده است. روستایی که میوه‌های خوشمزه‌ و باغات آن جذاب‌ترین بخش گردشگری در این منطقه است.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Google Maps

این روستای دوست‌داشتنی از جاهای دیدنی خلخال برنج و میوه و سیفی‌جات هم دارد و بهترین لبنیات منطقه را می‌توانید آنجا پیدا کنید. اگر می‌خواهید سری به این منطقه بزنید، بهترین زمان بهار و تابستان است. تا چشم کار می‌کند دشت و کوه و درخت میوه است و خاطراتی برایتان می‌سازد که دیگر هرگز تکرار نمی‌شوند.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Google Maps

آدرس و نقشه گوگل روستای برندق

آدرس: اردبیل، خلخال، بخش خورش رستم

لوکیشن روستای برندق روی گوگل مپ

– روستای کزج

محال است به بازدید جاهای دیدنی خلخال بروید و در مورد طبیعت بکر و عسل‌های ناب روستای کزج نشنوید. اصلا تمام لذت سفر به خلخال در دیدن این روستا خلاصه می‌شود. اگر به روستا بروید متوجه سبک مشابه این روستا با ماسوله و روستاهای منطقه اورامانات خواهید شد. روستای پلکانی با میوه‌های خوشمزه و آب‌وهوایی فوق‌العاده که شما را روزها محو خود می‌کند.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Uspace

اگر جزو آن دسته از طبیعت‌گردانی هستید که دوست دارید صخره‌های پرفراز و نشیب را فتح کنید، معماری خانه‌های جدید را ببینید و با مردم خون‌گرم منطقه دمی بگذرانید و زندگی را از نگاه دیگری ببینید، در گذرتان از پیچ و خم‌های خلخال سری به روستای کزج بزنید تا بهشت گمشده‌ ایران را ببینید.

آدرس و نقشه گوگل روستای کزج

آدرس: اردبیل، ۵۷ کیلومتری خلخال، مرکز دهستان رستم، روستای کزج

لوکیشن کزج روی گوگل مپ

– جاده اسالم به خلخال

کم اتفاق می‌افتد یک جاده در ایران معروف شود. اما وقتی پای جاده اسالم به خلخال از جاهای دیدنی خلخال به میان می‌آید، بیشتر ایرانی‌ها یک بار هم که شده آرزوی دیدن این جاده رویایی و جذاب را دارند. جاده‌ای که از اسالم به خلخال می‌رود و انگار دالان بهشتی است که به‌رویتان باز شده است. وقتی برای اولین بار این جاده را ببینید، متوجه می‌شوید که هیچ توصیفی آنقدر قدرتمند نیست که جذابیت آن را به‌رخ بکشد و تعریف کند.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Irna

جاده اسالم به خلخال یکی از معروف‌ترین جاده‌های ایران و از جاهای دیدنی خلخال است که جان می‌دهد برای طبیعت‌گردی و کشف جاده‌های پرپیچ و خم و جذاب است. جاده‌ای که فرقی ندارد در کدام فصل به آنجا می‌روید، زیبایی نفس‌گیر آن شما را عاشق خود می‌کند. باتوجه به زیبایی منحصر به فرد طبیعت بی‌مانندش مردم زیادی فقط برای گذر از این مسیر به این منطقه می‌آیند.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Irna

آدرس و نقشه گوگل جاده اسالم به خلخال

آدرس: ۷۰ کیلومتری اسالم به خلخال جنوب اردبیل، بین استان آذربایجان شرقی _ استان زنجان

لوکیشن جاده اسالم به خلخال روی گوگل مپ

– ییلاق دشته

در جاده زیبای اسالم به خلخال منطقه ییلاقی به نام ییلاق دشته از جاهای دیدنی خلخال قرار دارد. آب‌وهوای این منطقه حتی در تابستان هم خنک و گاهی سرد است. منطقه‌ای که مردم از جای‌جای ایران مشتاق دیدنش هستند. خلخال با این منطقه ییلاقی‌اش به گل سرسبد جاذبه‌های گردشگری و طبیعت گردی ایران تبدیل شده است.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Danakhabar

اینجا تا چشم کار می‌کند گل‌های سفید بابونه رویده‌اند. بوی علف آب‌خورده بینی‌هایتان را پر می‌کند. انگار کل منطقه با رنگ سبز نقاشی شده و خال‌های سفید و شبنم صبحگاهی جان تازه‌ای به آدم می‌‌بخشد. اگر سری به ییلاق دشته زدید، از عسل طبیعی آن لذت ببرید و لبنیات خوشمزه آن را حتما بخرید.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Danakhabar

آدرس و نقشه گوگل ییلاق دشته

آدرس: اردبیل – خلخال جاده اسالم به خلخال

لوکیشن ییلاق دشته روی گوگل مپ

– قله آق داغ

تا حرف طبیعت‌گردی در خلخال است، قله آق داغ، یکی از جذاب‌ترین مناطق حفاظت شده ایران، از جاهای دیدنی خلخال و قله‌های جالب برای فتح کردن را به شما معرفی کنم. این قله دومین قله بلند رشته کوه سبلان است و به داشتن طبیعت زیبا و حیوانات کمیاب ایرانی مثل خرس، پلنگ، خرگوش، گراز، عقاب طلایی و شاهین معروف است.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Google Maps

قله آق داغ ۳۳۰۳ متر ارتفاع دارد. وقتی بر بلندای قله قرار می‌گیرید، از آن بالا همه چیز را کوچک می‌بینید. باد می‌وزد و حس می‌کنید اگر کمی دستتان را بیشتر دراز کنید، ابرها را می‌گیرید. سری به این قله بزنید و از آب جاری شده بنوشید و سری به امامزاده سلطان سید محمود بزنید.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Google Maps

آدرس و نقشه گوگل قله آق داغ

آدرس: استان اردبیل، شهرستان خلخال، جاده خلخال به هشتجین

لوکیشن قله آق داغ روی گوگل مپ

– رودخانه قزل اوزن

مطمئنم بارها و بارها اسم رودخانه قزل اوزن را در کتاب‌های درسی و جغرافیا شنیده‌اید. رودخانه‌ای پرآب و زیبا که سالیان زیادی است گردشگران را از دورترین نقاط ایران به آنجا می‌کشاند تا از رودخانه و طبیعت زیبا و دست‌نخورده اطرافش دیدن کنند. قزن اوزن یا طلای روان، دومین رود طویل ایران است و از بخش‌های بزرگی مثل غرب، شمال غرب و شمال استان زنجان می‌گذرد.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Google Maps

قزل اوزن همیشه دست بالایی در تاریخ و تمدن ایران داشته است. رودخانه اتفاقات زیادی از سرگذرانده ولی هنوز پابرجاست. اگر می‌خواهید از بهترین جاهای دیدنی خلخال دیدن کنید، حتما بازدید از رودخانه و طبیعت اطراف آن را در برنامه خود بگذارید. لب رود بنشینید و گذر عمر ببینید.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Google Maps

آدرس و نقشه گوگل رودخانه قزل اوزن

آدرس: استان اردبیل، شهرستان خلخال، بخش خورش رستم، شهر هشتجین

لوکیشن رودخانه قزن اوزن روی گوگل مپ

– خلخال سویی

شاید بتوانید در خلخال چشمه‌های زیادی پیدا کنید که جذاب باشند، اما خلخال سویی و طبیعت اطرافش آنقدر سرزنده و نشاط‌آور است که نمی‌توانید از آن چشم‌پوشی کنید. چشمه‌ای که برفابه ارتفاعات هواشان است و خنکی آب و سرسبزی آن مردم را در گرم‌ترین روزهای سال به آنجا می‌کشاند.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Google Maps

اگر می‌خواهید در خلخال جایی کمپ بزنید و چند روزی را از هیاهوی زندگی شهری دور شوید، می‌توانید در این منطقه بمانید و پیک نیک خود را آنجا برگزار کنید. نه تنها خود منطقه خوش‌ آب‌وهوا است، بلکه مسیر دسترسی به خود خلخال سویی هم بسیار جذاب و دیدنی است. اگر به آنجا رفتید، در نظر داشته باشید که لباس و کفش مناسب و لوازم پیک نیک باخودتان ببرید.

آدرس و نقشه گوگل خلخال سویی

آدرس: اردبیل – خلخال منطقه مرتفع دربند هواشان

لوکیشن خلخال سویی روی گوگل مپ

– آبشار نوده

به لطف وجود کوه آق داغ، اطراف آن همیشه طبیعت زیبایی وجود داشته است. روستاهایی هم که در دامنه کوه هستند از سرسبزی و سخاوت کوه بی‌نسیب نیستند. روستای نوده که از توابع خورش رستم است یکی از این روستاها است. آبشار نوده با ارتفاع ۳۰ متر و منطقه صخره‌ای جذابش، یکی از بهترین مناطق گردشگری در خلخال است.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Golvani

فصل بهار زیباترین جایی که در خلخال می‌توانید به آن سفر کنید همین منطقه است. صخره‌های بلند و بوی گیاهان طبیعی مثل آویشن، مرزه و … در طبیعت پیچیده است و صدای آبشار نوده را می‌توانید بشنوید. سرسبزی و سرزندگی منطقه شما را جوری به وجد می‌آورد انگار روزها و هفته‌ها برای ماندن در آنجا کافی نیست.

آدرس و نقشه گوگل آبشار نوده

آدرس: استان اردبیل، خلخال، ۱۵ کیلومتری شهر هشتجین، ضلع جنوبی کوه آق داغ

لوکیشن آبشار نوده روی گوگل مپ

– آبشار نره‌گر

وقتی پای جاهای دیدنی خلخال به میان می‌آید، محال است از آبشار نره‌گر حرفی نزنیم. آبشاری که در روستای اسبو قرار گرفته و در فصل بهار با آب‌ شدن برف‌ها می‌توانید آن را ببینید. جذابیت منطقه به صدای آبشار و گل‌های ریز و درشت طبیعی و گیاهان سرسبزی است که در آنجا رشد کرده‌اند.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Google Maps

نمی‌توانید به دیدن خلخال بروید و از این آبشار دیدن نکنید. آبشار در ارتفاع ۱۹۰۰ متری قرار دارد و آب آن زندگی بخش درختان گردویی است که آنجا روییده‌اند. فصل بهار که شد سری به آبشار بزنید تا قطرات آب خنک روی صورتتان بپاشد و بوی گل و گیاه منطقه شما را در جادوی خود گرفتار کند. منطقه‌ای که انگار رویای شیرینی است که دلتان نمی‌خواهد هیچوقت از آن بیدار شوید.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Google Maps

آدرس و نقشه گوگل آبشار نره‌گر

آدرس: استان اردبیل، شهرستان خلخال، دهستان شاهرود، روستای اسبو

لوکیشن آبشار نره‌گر روی گوگل مپ

– آبشار آقبلاغ

اگر به دنبال بهترین جاهای دیدنی اردبیل و خلخال هستید، پس حتما آبشار آق داغ یا سفید کوه را در برنامه خود بگنجانید. کوهی که با ارتفاع ۳۳۲۲ خود، بام خلخال و بلندترین نقطه آن است. آبشارها و چشمه‌های زیادی از این ارتفاعات سرچشمه می‌گیرند. آبشار آقبلاغ یکی از آن‌ها است.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Tasnim

آبشاری که با جوش و خروش فراوان از ارتفاع ۲۷۵۰ متری به پایین می‌آید و در مسیر خود تنوع زیستی و گیاهی زیادی ایجاد کرده است. بهار و تابستان بهترین زمان دید و بازدید از این آبشار زیبا است. به خصوص که طبیعت گردی در این منطقه می‌تواند حسابی شما را سرحال و سرزنده کند.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Tasnim

آدرس و نقشه گوگل آبشار آقبلاغ

آدرس: استان اردبیل، شهرستان خلخال، شهر کلور، روستای لرد، ارتفاعات آق داغ

لوکیشن آبشار آقبلاغ روی گوگل مپ

– چشمه میر عدیل

وقتی به خلخال سفر می‌کنید، دیدن چشمه‌ها و آبشار جز جدایی‌ناپذیر سفرتان خواهد بود. چشمه میر عدیل یا میر عادل یکی از آن جاهایی است که نباید بازدید و گردش آن را از دست دهید. چشمه‌ای در ارتفاع ۲۰۰۰ متری بخش غربی رشته کوه باغرو که در وسط تابستان هم انگار بهار است.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Google Maps

اگر قرار است در سفر به خلخال تنها از یک جا بازدید کنید، حتما آنجا چشمه میر عدیل باشد. چشمه‌ای که به دلیل منطقه جنگلی و کوهستانی جذابی که در آنجا قرار گرفته، تجربه‌ای هیجان‌انگیز از طبیعت‌گردی در خلخال را برایتان به ارمغان می‌آورد. هوای مطبوع، پرواز پرندگان وحشی مثل شاهین و نسیم خنک دست به دست هم داده‌اند تا مردم از هر جای ایران که هستند، خود را به آنجا برسانند تا از طبیعت مه‌آلود آنجا لذت ببرند.

آدرس و نقشه گوگل چشمه میر عدیل

آدرس: اردبیل، جنوب اردبیل، روستای اندبیل

لوکیشن چشمه میر عدیل روی گوگل مپ

– دریاچه نئور

بهترین روزهای بهاری که هرکسی می‌تواند ببیند، در خلخال و دریاچه نئور است. دریاچه‌ای که یکی از جذاب‌ترین و بکرترین مناطق گردشگری در ایران به حساب می‌آید. دریاچه‌ای که انگار از وسط نقاشی‌ بیرون آمده و طبیعت زنده و خرمش هر ببیننده‌ای را مسحور خود می‌کند.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Google Maps

حالا که سری به خلخال زده‌اید، می‌دانم برای رفتن به جاده اسالم به خلخال لحظه شماری می‌کنید. در سر راهتان جایی بین اردبیل و گیلان می‌توانید دریاچه نئور را پیدا کنید. طبیعت زیبای جایی برای ثبت بهترین لحظات زندگی خواهد بود. سری به اینجا بزنید متوجه می‌شوید طبیعت اروپا به خصوص سوئیس در مقابل این منطقه هیچ حرفی برای گفتن ندارد.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Google Maps

آدرس و نقشه گوگل دریاچه نئور

آدرس: مرز بین استان‌های گیلان و اردبیل، ۴۰ کیلومتری جنوب شرقی اردبیل

لوکیشن دریاچه نئور روی گوگل مپ

– غار هفت خانه

دوست دارید از جایی دیدن کنید که دیرزمانی تمدن انسانی وجود داشته؟ پس بهتر است شما را با غار هفت خانه آشنا کنم. غار هفت خانه یا یدی دام، در ارتفاع ۱۶۰۰ متری قرار گرفته و دو ورودی هم دارد. این مکان دیدنی و جذاب، از ۷ تالار و اتاق تشکیل شده و باتوجه به آثاری که یافت شده، زمانی محل زندگی انسان‌ها بوده است.

غار هفت خانه در جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Balad

اگر عاشق دیدن جاهای طبیعی و طبیعت‌گردی هستید که ارزش تاریخی و دیرینه شناسی دارند، غار هفت خانه مقصد هیجان‌انگیزی برایتان خواهد بود.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Khabaronline

آدرس و نقشه گوگل غار هفت خانه

آدرس: اردبیل – خلخال ۲۰ کیلومتری جنوب غرب شهر خلخال، جاده خلخال – هشتجین، روستای گرمخانه

لوکیشن غار هفت خانه روی گوگل مپ

جاهای دیدنی خلخال: جاذبه‌های تاریخی

خلخال منطقه‌ای باستانی است و جاذبه‌های تاریخی زیادی برای دیدن دارد. اگر جزو آن دسته از گردشگرانی هستید که از دیدن تاریخ گذشتگان و جاذبه‌های تاریخی جاهای مختلف لذت می‌‌برید، خلخال چندین جای تاریخی جالب و پراهمیت دارد که در ادامه برای دیدن به شما معرفی می‌کنم تا در سفر به خلخال آن‌ها را ببینید و لذت ببرید.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Google Maps

– گورستان تاریخی شمس آباد

ایران پر از گورهایی است که با تاریخ منطقه درآمیخته‌اند. در خلخال و نزدیک رودخانه قزن اوزن یکی از این گورستان‌ها از جاهای دیدنی خلخال قرار گرفته است. گورستان تاریخی شمس آباد، یکی از جاذبه‌های تاریخی منطقه است و قدمت آن می‌تواند حیرت شما را برانگیزد.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Google Maps

در سفر خود به جاهای دیدنی خلخال می‌توانید هم سری به روستا و منطقه جذابش بزنید و هم از گورستان قدیمی و ۱۳۰۰ ساله آن دیدن کنید. گورستانی که نشان دهنده قدمت و اصالت منطقه‌ای است که در آن قرار گرفته است.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Google Maps

آدرس و نقشه گوگل گورستان تاریخی شمس آباد

آدرس: اردبیل، بخش خورش رستم، روستای شمس آباد، گورستان شمس آباد

لوکیشن گورستان شمس آباد روی گوگل مپ

– حمام نصر

حمام‌های تاریخی مانند حمام نصر خلخال جزو جذاب‌ترین جاذبه‌های تاریخی این منطقه و از جاهای دیدنی خلخال هستند. حمام نصر که در کنار رودخانه نورعلی چای است، در قسمتی قرار گرفته که بازار شهر هم واقع شده است. این بنا که در زمان قاجار بنا شده، به دلیل سبک معماری جالبش مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

 جاهای دیدنی خلخال

عکس از: سایت Google Maps

حمام از جاهای دیدنی خلخال اشکال و گچ‌بری‌های جذاب دارد و آینه فرهنگ مردم آن زمان است. در کنار معماری و گچ‌بری‌های دلبرانه و جذابش، اطراف زیبا و بازار و رودخانه هم به نوبه خود بر جذابیت این جاذبه گردشگری و تاریخی خلخال افزوده‌اند.

 جاهای دیدنی خلخالعلی بابا

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت