شهر اصفهان از دارک تا دروازه شیراز شهر آبی رویایی

احتمالا کل ایران مثل، شهر اصفهان نصف جهان را شنیده باشند، اما واقعا این مثل درست است یا مبالغه‌ای است که از طرف خود مردم این شهر گفته شده؟ اصفهان یکی از شهرهای بزرگ، مهم، قدیمی و دوست‌داشتنی ایران است که به نظر من هر ایرانی باید یک‌بار آن را از نزدیک ببیند. تماشای دیواره‌های دریایی، گفت‌وگو با مردم شیرین و زبان‌باز، قدم‌زدن در خیابان‌های سنگ‌فرش شده زیر درختان بلند و تنفس کنار رودخانه می‌تواند لذت سفر و گشت‌وگذار در جاهای دیدنی اصفهان را در وجود شما نهادینه کند.

به نظر من برای مقایسه، اصفهان را فقط با اصفهان بسنجید، زیرا نمونه آن در کل نیمه دیگر دنیا دیده نمی‌شود. در ادامه این مطلب از مجله راستین گشت زیروبم این شهر رویایی را مشخص می‌کنیم پس با ما در مجله گردشگری راستین گشت همراه باشید.

فاصله تهران تا اصفهان چقدر است؟
فاصله اصفهان تا تهران به‌صورت زمینی ۴۴۱ کیلومتر و حدود ۶ ساعت سفر است. این مسافت برای هواپیما به ۵۵ دقیقه تنزل می‌یابد.
جاهای دیدنی تاریخی اصفهان کدام است؟
در این شهر انواع جاذبه‌های گردشگری تاریخی، تفریحی، سنتی، مدرن رستوران‌های متفاوت را تجربه می‌کنید که شامل میدان نقش جهان، کاخ چهلستون، پارک جنگلی ناژوان، کلیسای وانک و… می‌شوند.
بهترین رستوران‌ های اصفهان کدامند؟
رستوران‌های شهرزاد، عالی قاپو، مس و قالی و بریانی اعظم از جمله رستوران‌های خوب اصفهان اند.
بهترین هتل های اصفهان کدامند؟
 دو هتل عباسی و کوثر بهترین هتل‌های اصفهان هستند.

نکاتی که باید قبل از سفر به نصف جهان بدانید

هرکس که برای اولین بار بخواهد به اصفهان برود، ممکن است گول ظاهر ساده آن را بخورد و در زمان نامناسبی راهی آنجا شود. هرچند اصفهان به ظاهر آب‌وهوای مشخصی دارد، ولی از نظر بازه‌های مختلف سفر، آب‌وهوا و… دوره خاصی در این شهر وجود دارد. اگر اهل این شهر باشید، می‌توانید زمان درست و ریزه کاری‌های گشت‌وگذار در آن را بدانید و به دیگران توصیه کنید.

هوا و آب شهر اصفهان چه وضعیتی دارد؟

شهر اصفهان تقریبا در فلات مرکزی ایران در همسایگی شهرهای یزد، قم، چهار محال، سمنان و استان مرکزی قرار گرفته است. از همسایه‌ها و اسم‌هایی که گفته شد می‌توان حدس زد که این شهر چه آب‌وهوایی دارد. هوایی خشک، آبی که در زمستان مثل برف سرد است و در تابستان مثل آتش داغ.

اصفهان زیبا

این شهر در منطقه‌ای از ایران قرار گرفته که علی‌الخصوص بعد از کم آبی و خشکسالی استعداد عجیبی برای تبدیل شدن به کویر از خود نشان داد. کم‌کم برف‌های سنگین و سفیدی قدیم فراموش شدند و جای خود را به سرمای سوزناک دادند. تابستان شهر اصفهان بسیار گرم و زمستان آن بسیار سرد است، با این شرایط پیدا کنید پرتقال فروش را.

برای سفر به شهر اصفهان چه زمانی چمدان ببندید

اگر قصد سفر به این شهر را دارید پس بهتر است قبل از عزیمت مشخص کنید که با خودتان چند چندید. سفر به این شهر ریزه‌کاری‌هایی دارد که با رعایت آن‌ها می‌توانید تمام زیبایی‌های دنیا را با هم ببینید. اگر برای خرید، تماشای بناهای تاریخی، گشت‌و‌گذار کنار رودخانه، اتراق در روستاهای ییلاقی یا هر دلیل دیگری قصد سفر به نیمه دنیا را دارید، بهتر است همین الآن مشخص کنید.

برای رسیدن به اصفهان از تهران چند ساعت منتظرید؟

اگر گشت کوچکی در اصفهان داشته باشید، به‌راحتی متوجه خواهید شد که اغلب مسافران این شهر از تهران می‌آیند. تهرانی‌ها، قمی‌ها، لُرهای چهارمحال و تقریبا بیشتر مردم استان‌های اطراف ارتباط بسیار زیادی با اصفهانی‌ها دارند. به همین دلیل در ادامه بهترین مسیر و فاصله تهران تا اصفهان را بررسی می‌کنیم.

از تهران به شهر اصفهان دو مسیر معمول وجود دارد که بیشتر اتوبوس و خودروهای شخصی از آن‌ها به این شهر می‌رود. مسیر اول از تهران تا قم و سپس از قم به کاشان، نطنز و شهر اصفهان است. این مسیر اغلب به‌صورت اتوبان ساخته شده و جاده‌های بسیار خوبی دارد. امکانات فراوان و استراحتگاه‌های بین مسیر زیادی هم در آن هست.

مسیر دوم تا قم شبیه جاده کاشان است، اما پس از شهر قم جاده به‌سمت شهر دلیجان می‌رود. وسط هر دو مسیر شهرهای جذابی است که سوغات‌های معروفی هم دارد. فاصله مسیر کاشان و دلیجان تقریبا برابر است و در کل چیزی حدود ۵ ساعت زمان می‌برد تا شما از تهران به اصفهان برسید.

اسکان خوبی در شهر اصفهان نصف جهان تجربه کنید

یکی از نیازهایی که در هر سفر پیش روی افراد است، اقامتگاه افراد است. در ادامه هتل‌هایی که مردم نظر خوبی به آن‌ها دارند را معرفی می‌کنیم.

هتل را ۵ ستاره بگیرید

اگر اهل سفرهای پرزرق‌و‌برق هستید پس باید پیشنهاد کنم دنبال هتل‌ های ۵ ستاره شهر اصفهان بگردید. در این شهر داستان‌های تاریخی حتی در بگو‌مگوهای مردمش هم جاری است، چه برسد به هتل‌های بزرگی که دارد. طبیعتا استفاده از هتل مناسب یکی از درخواست‌های هر مسافری است پس با ما همراه باشید تا با بهترین هتل‌های این شهر آشنا شوید.

۱- هتل عباسی، یک شب کنار تاریخ

سر هر کوچه و از هر فردی که بپرسید بهترین هتل شهر اصفهان کجاست محال است که نام هتل عباسی را نشنوید. هتلی مجلل، تاریخی، زیبا، بزرگ و متنوع که از بودن در آن خسته نمی‌شوید. هتل عباسی جزو هتل ‌های ۵ ستاره اصفهان است که سال‌ها به‌عنوان کاروان‌سرا استفاده می‌شود، اما با بازسازی و ایجاد فضایی تاریخی تغییر کاربری داد و به هتلی مجلل تبدیل شد.

شهر اصفهان و دیدنی های آن

آرزوی هر انسانی است که بتواند مثل ساختمان این هتل تغییر کند. اگر شما هم علاقه‌مندید این تغییرات را از نزدیک ببینید، پیشنهاد می‌کنم با استفاده از آدرس زیر سری به هتل عباسی بزنید.

هتل عباسی روی گوگل مپ

۲- هتل کوثر، زندگی کنار زنده‌رود

شهر اصفهان با زنده‌رود همیشه زاینده زندگی و مردمانی خون‌گرم و خوش‌مشرب بوده است. زندگی کنار این رود دوست‌داشتنی آرزویی است که اغلب نصیب خود اهالی اصفهان هم نمی‌شود. این در حالی است که شما می‌توانید با رزرو هتل کوثر یک قدم از جلوتر از اصفهانی‌ها باشید. سال‌های قبل از انقلاب هتل کوثر زیر نظر گروه شرایتون ساخته و بهره‌برداری شد.

هتل کوثر

هم‌اکنون این هتل در شهر اصفهان که یکی از هتل های ۵ ستاره اصفهان است به‌عنوان به‌روزترین ساختمان‌های شهر شناخته می‌شود و خدمات مناسب و زیادی برای مسافران نصف جهان ارائه می‌کند.

هتل پارسیان کوثر روی گوگل مپ

 

هتل را ۴ ستاره بگیرید

لوکس و تاریخی دو کلمه‌ای است که می‌توان با آن‌ها هتل های ۵ ستاره شهر را توصیف کرد. اگر قصد صرف هزینه زیاد و اسکان در آن‌ها را ندارید، اما کیفیت و امکانات هنوز برای شما مهم است، سری به هتل های ۴ ستاره شهر اصفهان بزنید. هتل‌های اغلب خوش‌ساخت و خوش‌جا که دسترسی مناسبی به جاذبه‌های گردشگری دارد و قیمتشان هم کمتر از هتل ۵ ستاره است.

۱- هتل عالی‌قاپو، زندگی در چهارباغ

توفیق اجباری زندگی به سبک قدیمی و بدون آسیب به تاریخ را می‌توان با رزرو هتل عالی قاپو تجربه کرد. این هتل، زیبایی منحصربه‌فرد و ساخت عجیبی ندارد، اما امکانات و تنوع بسیار زیاد در اتاق‌ها و خدمات باعث شده تا یکی از هتل‌های جذاب اصفهان باشد.

هتل عالی قاپو

هتل عالی‌قاپو روبه‌روی هتل عباسی شهر اصفهان قرار گرفته بااین‌حال هیچ بویی از گرانی و قیمت زیاد آن نبرده است. در صورتی‌که قصد رزرو این هتل را دارید به این مسئله توجه کنید که ورودی این هتل فقط پیاده‌رو است و پارکینگش حدود ۷۰متر دورتر از خود هتل قرار دارد.

هتل عالی‌قاپو روی گوگل مپ

۲- هتل آسمان، شهر اصفهان از بالا

هتلی زیبا، بلندبالا که از روی پل فلزی نمای بسیار زیبایی دارد. این هتل ۴ ستاره که دسترسی خوبی به جاذبه‌های گردشگری شهر دارد توانسته با معماری متفاوت هتلی متمایز از شهر باشد. همین مسئله باعث شده تا بین گزینه های رزرو هتل های ۴ ستاره اصفهان بیاید.

هتل آسمان

هتل آسمان با معماری زیبا، امکانات فراوان و خدمات عالی تجربه خوبی از اسکان در نصف جهان برای شما می‌سازد.

هتل آسمان روی گوگل مپ

۳- هتل سفیر، نوشیدن چای و تماشای چهار باغ

به‌دلیل اینکه عمده تمرکز مراکز تاریخی و جاذبه‌های گردشگری شهر اصفهان اطراف خیابان چهارباغ است هتل‌های زیادی آن اطراف ساخته شده است. هتل‌هایی که بهترین نوع خود است و همه ژن‌هایی از تاریخ شهر را در خون خود دارد.

هتل سفیر

هتل سفیر شهر اصفهان که در خیابان آمادگاه اصفهان ساخته شده جز دسترسی به جاذبه‌های گردشگری کنار بازار بزرگ کتاب اصفهان هم هست و پاتوق خوبی برای کتاب و کتاب‌خوان‌ها محسوب می‌شود.

هتل سفیر روی گوگل مپ

هتل سه ستاره بگیرید

در شهر اصفهان جز مکان‌های ذکرشده هتل‌های ساده و کم هزینه‌تری هم هست که می‌توانید رزرو کنید. هتل‌ های ۳ ستاره اصفهان کمترین قیمت را با امکانات ساده و مناسب ارائه می‌دهد.

۱- هتل زهره، ساختمانی تاریخی دربست در اختیار شما

هتل زهره یکی دیگر از ساختمان‌های قدیمی شهر است که با معماری سنتی و جذاب مخصوص دوران صفویه ساخته شده است. هتلی جذاب که وسط شهر قرار گرفته می‌تواند جواب‌گوی شما برای دسترسی به جاذبه‌های گردشگری و تمام بخش‌های نصف جهان باشد.

هتل زهره

در صورتی‌که قصد رزرو هتل های ۳ ستاره شهر اصفهان را دارید هتل زهره پیشنهاد مناسبی است.

هتل زهره روی گوگل مپ

۲- هتل آزادی، در مسجد سید زندگی کنید

یکی از خیابان‌های معروف و در اصل اداری اصفهان خیابان مسجد سید است. هتل آزادی که هتلی مربوط به سال‌های قبل از انقلاب است در این خیابان قرار گرفته. این هتل کمی از جاذبه‌های گردشگری شهر دور است و همین می‌تواند برای مسافران مشکل‌ساز شود. پیشنهاد می‌کنم در صورتی‌که هدفتان از سفر به اصفهان بازدید از عمارت‌ها و خیابان‌های تاریخی این شهر است هتلی دیگر را انتخاب کنید.

هتل آزادی
البته این ساختمان بین هتل‌ های ۳ ستاره اصفهان نمره خوبی می‌گیرد و هتلی خوب قلمداد می‌شود.

هتل آزادی روی گوگل مپ

جاهای دیدنی نیمی از دنیا را بشناسید

سفرهای متعدد و توریستی همیشه باعث ساخت‌و‌ساز مکان‌های تفریحی و جاذبه‌های گردشگری می‌شود. حال چه این مکان‌ها تاریخی باشد و چه تفریحی. در اصفهان جز عمارت‌های زیبا و چشم‌نواز، محله‌ها، پارک‌ها و سازه‌های زیادی هم هست که بازدید از آن‌ها خالی از لطف نیست. در ادامه این مطلب زیروبم تمام جاهای دیدنی اصفهان را آورده‌ایم.

جاذبه‌های تاریخی شهر اصفهان کجاست؟

در ادامه فهرستی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های تاریخی اصفهان را آورده‌ایم.

۱- میدان نقش‌جهان، زیبایی وسط شهر آبی

قدیمی‌ها می‌گفتند وقتی یک چیزی ارزشمند است حتی دشمنانش هم برای آن اسم می‌گذارند و قصد دارند آن را برای خودشان کنند. میدان نقش‌جهان اصفهان جزو همین‌هاست. به‌هیچ‌وجه نمی‌توان این مجموعه زیبا و دوست‌داشتنی را به چشم نیاورد. به همین دلیل است که هزاران اسم برای آن گفته می‌شود و با تغییر و تثبیت حکومت‌ها هم هنوز این میدان در شهر اصفهان بی‌نظیر است.

میدان نقش جهان اصفهاندسترسی به نقش‌جهان شهر اصفهان

این میدان جایی ساخته شده که از هر نقطه اصفهان بتوان به‌راحتی به آن رسید و دسترسی داشت. همین مسئله باعث شده تا در مرکز گردش تمام وسایل و حمل و نقل عمومی باشد. همان‌طور که اطلاع دارید مجموعه نقشه جهان یک میدان است که ساختمان‌ها و عمارت‌های زیادی را در خود جای داده است به همین دلیل نمی‌توان یک خیابان را برای آدرس آن گفت. همچنین جز خیابان‌های منتهی به این میدان که تعدادشان کم نیست، بازارهای زیادی هم هست که اطراف این میدان قرار دارد و به آنجا دسترسی دارد.

انتهای سه خیابان سپه، سعدی و حافظ ورودی‌های مستقیم به میدان نقش‌جهان هست. خیابان حافظ به‌سمت میدان احمد آباد، خیابان سپه به‌سمت میدان امام حسین و خیابان استانداری و خیابان سعدی هم به‌سمت خیابان استانداری و بهشتی‌نژاد می‌رود. لازم‌ به ذکر است که هر سه خیابان ذکرشده برای تردد با خودرو ممنوعیت دارد.

ایستگاه امام حسین شهر اصفهان دقیقا اول خیابان سپه قرار دارد و این یعنی پس از اینکه سوار مترو شدید، برای رسیدن به میدان نقش‌جهان باید در این ایستگاه پیاده شوید.

اصفهان اتوبوس‌رانی بسیار دقیق و کاربردی دارد و از نقاط مختلف شهر خطوط مختلف اتوبوس به مقصد میدان امام وجود دارد. شما می‌توانید با خط ۴۳ از خیابان لاله و پروین اعتصامی، با خط ۹۲ از خانه شهر اصفهان و میدان جمهوری و با خط ۴۲ از خیابان همدانیان و باغ غدیر به‌سمت میدان امام حسین و از آنجا با پیاده‌روی در خیابان سپه به میدان نقش‌جهان برسید.

ساعت بازدید از میدان نقش‌جهان

این مجموعه همیشه باز است و ورودی‌های آن هیچ‌گاه بسته نمی‌شود، اما برای بازدید از عمارت‌های داخل آن باید در ساعات خاصی حاضر شوید که در ادامه  گفته می‌شود.

میدان نقش‌جهان روی گوگل مپ

۲- پل خواجو پاتوق دوست‌داران هنر

کمتر کسی هست که آوازه پل خواجو و دیگر پل‌های ساخته شده روی زاینده‌رود شهر اصفهان را نشنیده باشد. پل‌هایی که در گذشته برای رفت‌وآمد بوده‌ است؛ اما به‌دلیل استفاده از هنر و معماری اصیل و بسیار خوب، هم‌اکنون به‌عنوان شاهکارهای سازه جهان شناخته می‌شود. این پل یکی از معروف‌ترین جاهای دیدنی اصفهان محسوب می‌شود.

پل خواجو پاتوق دوست داران هنرمسیرهای دسترسی به پل خواجو

دسترسی به پل خواجو با وسایل نقلیه مثل اتوبوس و تاکسی بسیار ساده است. برای رسیدن به این سازه زیبا فقط کافی است امتداد زاینده‌رود را بپیمایید. همچنین این پل روبه‌روی چهارباغ خواجو قرار دارد و اگر قصد کرایه تاکسی دارید می‌توانید آدرس این خیابان را به آن‌ها بدهید. در این منطقه از شهر به‌دلیل اینکه رودخانه و پل‌های قدیمی قرار دارد اجازه حفر تونل و ساخت مترو داده نشده و با این وسیله نمی‌توانید به آن برسید. همچنین اتوبوس‌های خط ۱ اتوبوس‌رانی از ترمینال باقوش‌خانه به این خیابان می‌رود.

ساعت بازدید از پل خواجو

این پل جزو آن مکان‌های دیدنی شهر اصفهان است که هیچ محدودیتی برای بازدید و تماشای آن ندارید. هزینه نمی‌دهید و فقط از منظره و قدم‌زدن روی آن لذت می‌برید.

پل خواجو روی گوگل مپ

۳- بازار مجلل قیصریه شهر اصفهان

بازار قیصریه اصفهان ازجمله فضاهای منتهی به میدان نقش‌جهان است. شمال این میدان بازار قیصریه قرار گرفته است. سردر این بازار با عنوان سردر قیصریه شناخته می‌شود. این بازار که به‌عنوان مرکز فروش فرش اصفهان شناخته می‌شود در گذشته به‌عنوان مجلل‌ترین بازار صفویه شناخته شده بوده است.

بازار مجلل قیصریه اصفهانمسیرهای دسترسی به بازار قیصریه

برای دسترسی به این بازار می‌توانید از همان مسیرهای ذکرشده برای میدان نقش‌جهان نصف جهان استفاده کنید. این بازار و تعداد زیادی از کوچه‌های بازاری اطرافش به هم مرتبط است که بهترین راه ورود به آن‌ها از میدان است.

ساعت بازدید از بازار قیصریه

بازار قیصریه هزینه ورودی ندارد، اما اگر می‌خواهید که خریدی داشته باشید، بهتر است از ساعات ۸ تا حداقل ۵ بعدازظهر به آنجا بروید، زیرا حجره‌دارها و استادان مغازه‌های خود را می‌بندند.

بازار قیصریه روی گوگل مپ

۴- تماشای شکوه در کاخ عالی‌قاپو

هنر، معماری اصیل، قدرت و عظمت را می‌توانید با حضور در کاخ عالی‌قاپو تجربه کنید. عمارت عالی‌قاپو یکی از جاهای دیدنی اصفهان است که در مجموعه میدان نقش‌جهان قرار گرفته است. عمارتی زیبا که در گذشته محلی برای تماشای مراسم‌های برگزار شده در میدان و جلسات پادشاه بوده است. دنبال‌کردن داستان نقوش طاق و دیوارهای این عمارت لذت‌بخش است و پیشنهاد می‌کنم آن را از دست ندهید.

کاخ عالی قاپومسیرهای دسترسی به عمارت عالی‌قاپو

همان‌طور که گفته شد درِ این عمارت در میدان نقش‌جهان شهر اصفهان باز می‌شود پس باید از مسیرهای گفته شده برای این میدان استفاده کنید. بااین‌حال اگر فقط مختص بازدید از این عمارت به میدان می‌روید از خیابان سپه وارد میدان شوید، زیرا به کاخ نزدیک‌تر است.

ساعت بازدید عمارت عالی‌قاپو

ساعت ۶ تا ۵ بعدازظهر زمان بازدید‌های نیم تا یک ساعته از این کاخ بسیار بزرگ و مجلل است.

عمارت عالی‌قاپو روی گوگل مپ

۵- سی‌وسه پل، پلی طولانی با ساحلی رویایی

برای اصفهانی‌ها همیشه اطراف سی‌وسه پل ساحل زاینده‌رود بوده و می‌ماند. سی‌وسه پل که جزو معدود پل‌های قرینه و البته با معماری دقیق ایرانی است، محلی برای استراحت و دورهمی‌های خانوادگی اصفهانی‌ها شناخته می‌شود. اطراف آن کافی‌شاپ‌های زیادی ساخته شده که لذت استراحت در ساحل زنده‌رود را با نوشیدنی لذیذ، کامل می‌کند.

جاهای دیدنی شهر اصفهان همیشه نام سی‌وسه پل را بالای فهرست خود یدک می‌کشد؛ پس بهتر است بازدید از آن را جزو اولین کارهای سفر قرار دهید.

سی و سه پل، پلی طولانی با ساحلی رویاییمسیرهای دسترسی به سی‌وسه پل

دسترسی به سی‌وسه پل شبیه پل خواجو است. امتداد زنده رود به این پل دوست‌داشتنی ختم می‌شود. این امتداد در انتهای خیابان کمال اسماعیل و اول خیابان مطهری کنار میدان انقلاب به سی‌وسه پل می‌رسد. شما می‌توانید اتوبوس‌های خط ۳۶ را از پایانه صفه و کوی امام سوار شوید تا به سی‌وسه پل شهر اصفهان برسید. یکی از ویژگی‌های این پل قرارگیری کنار چهار باغ عباسی است که حالت پیاده رو دارد و سر دیگرش به میدان امام حسین می‌رسد.

پس می‌توانید با مترو به ایستگاه امام حسین بروید و با قدم‌زدن در چهار باغ به سی‌وسه پل برسید که به نظر من اصفهانی بهترین کار همین است.

ساعت بازدید سی‌وسه پل

همان‌ طور که گفته شد بعضی از جاهای دیدنی اصفهان هیچ محدودیتی در بازدید از نظر ساعت و هزینه ندارد که این پل هم از همین دسته است.

سی‌وسه پل روی گوگل مپ

۶- کاخ چهل‌ستون، ۲۰ ستون یا ۴۰ ستون

کمتر پیش می‌آید که پادشاهی برای جلسه‌های خارجی خود چنین عمارت عجیبی بسازد، ولی شاه عباس با درایت و کاردانی بهترین هنرمندان عصر را برای ساخت این ساختمان اجیر کرد. عمارت چهل‌ستون شهر اصفهان که در باغی به همین نام قرار دارد ساختمانی مجلل با نقاشی، کاشی‌کاری و گچ‌بری‌های زیباست که در هیچ جای دنیا نظیر آن نیست. کمتر ایران‌دوستی را می‌توان یافت که این بنا را ندیده باشد. پس اگر قصد بازدید از جاهای دیدنی اصفهان را دارید کاخ چهل‌ستون را زودتر ببینید.

کاخ چهلستون

مسیرهای دسترسی کاخ چهل‌ستون شهر اصفهان

کاخ چهل‌ستون در خیابان استانداری نزدیک میدان امام حسین ساخته شده است. برای دسترسی به این بنا با مترو می‌توانید در ایستگاه امام حسین پیاده شوید و با کمی پیاده‌روی به آن برسید. همچنین خطوط ۴۲ و ۴۳ اتوبوس که برای میدان نقش‌جهان گفته شد، نیز شما را به میدان امام حسین می‌رساند.

ساعت بازدید کاخ چهل‌ستون

برای مشاهده اوج شکوه و زیبایی که انسان می‌تواند خلق کند باید از ساعت ۸ تا ۱۶:۳۰ به این مکان بروید.

کاخ چهل‌ستون روی گوگل مپ

جاذبه‌های مذهبی شهر اصفهان چیست؟

شهر اصفهان را می‌توان یکی از شهرهای مذهبی ایران دانست که اماکن مذهبی اما دیدنی مختلفی دارد.

۱- مسجد شیخ لطف الله با گنبدی به‌رنگ آسمان

اصفهانی‌ها با نام مسجد شیخ لطف الله بزرگ شده‌اند. آن‌ها همیشه با مشاهده عکس گنبدی زیبا و منحصربه‌فرد آن به‌وجد می‌آیند و برای مشاهده نقوش به‌وجودآمده از پنجره و نور در مسجد همیشه حاضر می‌شود. این مسجد که یکی از جاهای دیدنی شهر اصفهان محسوب می‌شود عضوی از خانواده بزرگ میدان نقش‌جهان است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت