جاهای دیدنی بهبهان را مثل کف دستتان بشناسید

اگر می‌خواهید سفری به‌یادماندنی در پاییز یا زمستان داشته باشید، پیشنهاد می‌کنم تا آخر این مقاله مجله راستین گشت را بخوانید تا جاهای دیدنی بهبهان را به‌عنوان مقصدتان انتخاب کنید. اگر همین الان هم بهبان را انتخاب کرده‌اید، این مقاله بهترین راهنمای شما برای شناخت دیدنی های بهبهان است. از آن‌جایی که بهبهان در استان خوزستان قرار دارد، پیشنهاد می‎کنم در کنار بازدید از دیدنی های بهبهان، سری هم به بقیه جاهای دیدنی خوزستان بزنید. در این صورت ماجراجویی‌های جذاب بیشتری را در استان خوزستان تجربه می‌کنید و بیشتر خوش می‌گذرانید.

بهبهان کجاست؟
بهبهان در جنوب شرقی استان خوزستان قرار دارد.
بهترین گزینه‌های طبیعت‌گردی در بهبهان کدام است؟
نرگس زار بهبهان، تنگ تکاب و سد دریاچه مارون، بهترین گزینه‌های طبیعت‌گردی است.
جاهای زیارتی و مذهبی بهبهان کجاست؟
امامزاده حیدر، امامزاده اباذر، مسجد جامع بکان، امامزاده فضل بن موسی و قدمگاه امام رضا، جاهای زیارتی و مذهبی بهبهان هستند.
معروف‌ترین پارک و مرکز تفریحی بهبهان کدام است؟
بوستان بعثت و بوستان شاهد معروف‌ترین پارک‌های تفریحی بهبهان هستند.
بهترین جاهای تاریخی و دیدنی بهبهان کدام است؟
محوطه باستانی ارجان و موزه بهبهان، بهترین جاهای تاریخی بهبهان است.

کمی بیشتر در مورد جاهای دیدنی بهبهان بدانید

آرگان یا آرجان، اسم‌های باستانی شهرستان بهبهان هستند؛ این اسم‌ها مربوط به دوره ایلامی است. بعد از تخریب ارجان، اهالی ‌آنجا در محل «بهو» خانه‌هایی بهتر از خانه‌های قبلی خود ساختند‌ و زندگی جدیدی را شروع کردند؛ این خانه‌ها در لفظ اهالی «بهبهو» گفته می‌شده است. بسیاری از محققان معتقدند اسم بهبهان از همین لفظ بهبهو آمده است.

قبل آشنایی با جاهای دیدنی بهبهان ببد نیست بدانید این شهر آب‌‌وهوایی گرم دارد و از نواحی خشک به حساب می‌آید. بهترین زمان سفر به بهبهان پاییز و زمستان، مخصوصا ماه‌های دی و بهمن، است؛ در این دو فصل، آب‌وهوای بهبهان مناسب سفری لذت‌بخش و دور از گرمای عذاب‌آور است. از طرفی گل‌های نرگس هم در این دو فصل گل می‌دهند و منظره‌ها را رویایی و فراموش‌نشدنی می‌کنند.

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت Google Maps

شهرت و دلیل اهمیت بهبهان، به‌خاطر وجود لایه‌های گازی زیرزمینی و مناطق نفت‌خیز، زمین‌های بزرگ کشاورزی، محصولات لبنی باکیفیت و دشت‌های نرگس است. پیشنهاد می‌کنم حتما از لبنیات مرغوب بهبهان استفاده کنید تا به معنای واقعی کیفیت را بچشید.

بهبهان مرکز تولید گل نرگس در جنوب کشور است؛ به همین دلیل این شهرستان پر از دشت‌های زیبای نرگس است. اگر به بهبهان بروید امکان ندارد حتی یک دشت نرگس هم نبینید؛ حتما وقتی از جاهای دیدنی بهبهان بازدید می‌کنید، این دشت‌ها خودشان را نشان‌تان می‎دهند.

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت Google Maps

حالا که کم‌وبیش با شهر بهبهان آشنا شدید، بیایید جاهای دیدنی بهبهان هم به شما معرفی کنم. مهم نیست چه نوع جاذبه‌ای را دوست دارید، از دیدنی‌های مذهبی بگیر تا جاهای تفریحی بهبان، همه آن‌ها را در همین مقاله به شما معرفی می‌کنم تا دست پر به بهبهان بروید.

جاذبه‌های طبیعی بهبهان

اول از همه می‌خواهم از جاذبه های طبیعی بهبهان شروع کنم. همان‌طور که گفتم، در بهبهان دشت‌های نرگس معروفی وجود دارند که پر از زیبایی هستند؛ اما داستان به همین‌جا ختم نمی‌شود. جاهای دیدنی بهبهان تنوع زیادی دارد؛ در بهبهان غار، دریاچه و دشت‌هایی را می‌بینید که هر کدام حس‌وحالی متفاوت به شما می‌دهند.

– دریاچه سد‌‌ مارون

دریاچه سد مارون یکی از بهترین منظره‌ها را بین جاهای دیدنی بهبهان دارد. رود مارون از کوه‌های نیل و چشمه‌سارهای سادات از زاگرس سرچشمه می‌گیریدو به مارون می‌رسد. سد مخزنی مارون روی رود مارون با ۱۶۵ متر ارتفاع و متر عرض و ۱۲۰۰ میلیون متر مکعب حجم، در شمال شرق بهبهان ساخته شده است.

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت Google Maps

کار ساخت این سد از جاهای دیدنی بهبهان در سال ۱۳۶۸ شروع، و در سال ۱۳۷۷ تمام شد؛ سد تنظیمی کوچک‌تری هم در پایین‌دست این رود طراحی شده است که به اسم مارون ۲ شناخته می‌شود. خود رودخانه مارون، به اسم‌های رود تاب و رود امام رضا هم بین مردم شناخته می‌شود. برای رسیدن به این رود کافی است به ۱۵ متری بهبهان بروید و از جاده معروف کارخانه سیمان استفاده کنید.

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت Google Maps

جت اسکی، قایق سواری، زمین بازی مخصوص کودکان، اتوبوس دریایی، موتور چهارچرخ، ماهی‌گیری، زمین تنیس، پیست دوچرخه سواری، زمین بدمینتون، زمین فوتبال ساحلی، زمین مینی فوتبال، چایخانه و فروشگاه‌های اطراف، از امکانات دریاچه سد مارون است. با رفتن به مورد از جاهای دیدنی بهبهان هم منظره‌ای فوق‌العاده می‌بینید و هم با دوستان و خانواده‌تان حسابی خوش می‌گذرانید و تفریحات مختلف و هیجان‌انگیزی را تجربه می‌کنید.

لوکیشن دریاچه سد مارون روی گوگل مپ

– دریاچه چاه ماری

دریاچه سیل بند چاه ماری، از جاهای دیدنی بهبهان با ۱۲ متر ارتفاع و بیشتر از ۷۰۰ هزار متر مکعب حجم، یکی از جذاب‌ترین دیدنی های بهبهان است. اطراف دریاچه چاه ماری، گیاهان و درخت‌های مختلفی کاشته شده است؛ مثل اکالیپتوس، کنار و کهور. دریاچه چاه ماری در بهبهان، جاده ارتباطی شهرستان امیدیه، جاده سد چاه ماری قرار دارد.

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت Google Maps

وجود دریاچه هم به کشاورزی، ذخیره آب و جلوگیری از بروز سیل کمک کرده و هم منظره‌ای فوق‌العاده را اطراف خودش ساخته است. پیشنهاد می‌کنم اگر در پاییز برای بازدید از جاهای دیدنی بهبهان می‎روید، حتما سری به این دریاچه بزنید. دریاچه چاه ماری یکی از به‌یادماندنی‌ترین چشم‌اندازها را در فصل پاییز بین جاذبه های گردشگری بهبهان دارد.

لوکیشن دریاچه چاه ماری روی گوگل مپ

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت Google Maps

– منطقه شکار ممنوع کوه بدیل

از شرق تا شمال روستای اسدآباد، از جاهای دیدنی بهبهان کوه‌های بدیل وجود دارند که ادامه رشته کوه‌های زاگرس هستند. این کوه‌ها به دو قسمت بدیل کوچک و بدیل بزرگ تقسیم می‌شوند و فاصله کمی هم از هم دارند. منطقه شکار ممنوع کوه بدیل دقیقا در همین قسمت قرار دارند.

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت Google Maps

این کوه‌ها هم محل اقامت زمستانی دامداران روستاهای اطراف بهبهان هستند و هم از نظر پوشش گیاهی و جانوری اهمیت دارند. بادام، بن، کلخونگ، خنجوک، بنه، انجیر کوهی و رمیلک، از نمونه گیاهان منطقه و انواع سارگپه، انواع گربه‌ها، کفتار، کرکس، شاه بوف، تشی، روباه، خفاش، خرگوش و پلنگ هم از انوع جانوران این منطقه هستند.

منطقه شکار ممنوع کوه بدیل، کمی بیشتر از بعضی جاهای دیدنی بهبهان مورد توجه اداره محیط زیست است؛ این منطقه توسط محیط بانان محافظت می‌شود. ممکن است حین قدم‌زدن در این منطقه محیط‌بانی که در حال گشت‌زنی است را هم ببینید. کوه‌های بدیل در شش کیلومتری شمال روستای قالند قرار گرفته‌اند و منطقه شکار ممنوع هم در همین ناحیه است.

لوکیشن کوه بدیل روی گوگل مپ

– نرگس زار از جاهای دیدنی بهبهان

بگذارید از همین اول بگویم که بازدید از نرگس زار بهبهان یک طرف، بازدید از بقیه جاهای دیدنی بهبهان یک طرف دیگر. اگر به بهبهان بروید و هنگام بازدید از دیدنی های بهبهان نرگس زار را فراموش کنید، کلاهتان پس معرکه است.

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت Google Maps

مساحت این نرگس زار از جاهای دیدنی بهبهان تا ۷۰۰ هکتار هم می‌رسد و از میدان بید بلند تا منطقه تکاب ادامه دارد. نرگس زار بهبهان قدیمی‌ترین نرگس زار طبیعی ایران است و طبق گفته محققین، زادگاه اصلی گل نرگس در ایران، بهبهان است.

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت Google Maps

نه تنها دیدن منظره این نرگس زار، بلکه بوی محشر گل‌های نرگس هم هوش از سرتان می‌پراند. پیشنهاد می‌کنم در پاییز یا زمستان برای دیدن جاذبه های گردشگری بهبهان بروید؛ در این فصل‌ها گل‌های نرگس هم باز شده‌اند و می‌توانید زیبایی دشت را بهتر ببینید و لذت ببرید.

لوکیشن نرگس زار بهبهان روی گوگل مپ

– تنگ تکاب

تنگه تکاب یا تنگ تکاب یکی از فراموش‌نشدنی‌ترین جاهای دیدنی بهبهان است که می‌توانید در سفرتان ببینید. تنگ تکاب دو بخش مهم دارد که هر دوی آن‌ها را به شما معرفی می‌کنم.

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت Google Maps

اول از همه بگذارید به خود تنگه تکاب اشاره کنم که جاده‌ای تاریخی و طبیعی است که اتفاقات زیادی در آن رخ داده است. سابقه تاریخی این جاده خیلی مورد توجه گردشگران و محققان است؛ اما دلیل دیگری هم وجود دارد که تنگه تکاب را حسابی معروف کرده است. این تنگه محل رویارویی آریو برزن، سردار ایرانی، در مقابل لشکر بزرگ اسکندر مقدونی بوده است.

بخش دومی که قرار است صحبتش را کنم، منطقه یا روستای گردشگری تنگ تکاب از جاهای دیدنی بهبهان است که در آخر تنگه تکاب دارد. تنگ تکاب منطقه‌ای خوش آب‌وهوا، با چشم‌اندازی به شهر بهبهان و رودخانه مارون و با فضایی آرام و طبیعی، است که شک ندارم روحتان را تازه می‌کند.

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت Google Maps

اگر به کوهنوردی یا صخره‌نوردی علاقه‌مند هستید، پیشنهاد می‌کنم به تنگ تکاب سری بزنید؛ این‌طوری هم می‌توانید اگر دوست داشتید کوهنوردی کنید، هم از دیدنی‌های اطراف لذت ببرید.

لوکیشن تنگ تکاب روی گوگل مپ

– غار تشان از جاهای دیدنی بهبهان

اگر دنبال لوکیشنی منحصر به فرد برای عکاسی در جاهای دیدنی بهبهان هستید، این شما و این غار تشان. این غار در سال ۱۳۹۵ توسط مردم ساکن شهر تشان، خیلی اتفاقی کشف شد. حوضچه‌های آب و گونه‌های نادر ماهی که در این غار زندگی می‌کنند، باعث شده تا اهمیت غار خیلی بیشتر شود.

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت Google Maps

این غار در ۵۵۰ متری شمال شهر روستای سرجوش، در شهر تشان، شهرستان بهبهان قرار دارد. اگر نگاهی به عکس‌های این غار بیاندازید خودتان هم وسوسه می‌شوید سری به غار بزنید و حتی اگر نمی‌خواهید، باز هم چند تا عکس جذاب از خودتان بگیرید. تنها چیزی که نیاز دارید علاقه و نورپردازی خوب است.

لوکیشن غار تشان روی گوگل مپ

جاذبه‌های تاریخی بهبهان

رسیدیم به بخش جذاب جاذبه های تاریخی بهبهان که از همین حالا مطمئنم کلی طرفدار خواهد داشت. خوب است در کنار بازدید از بقیه جاهای دیدنی بهبهان، سری هم به دیدنی‌های تاریخی بزنید تا با تاریخ کشورمان بیشتر آشنا شوید. بهبهان شهری با قدمت زیاد است، پس منتظر جاذبه‌های تاریخی جذاب و متنوع این شهر باشید.

– پل کسری

پل شکسته یا پل کسری، در ۲۰۰ متری شرق راه بهبهان به امام‌زاده جعفر قرار گرفته و روی رودخانه مارون ساخته شده است. اگر در پاییز یا زمستان برای بازدید از جاهای دیدنی بهبهان می‌روید، ممکن است نتوانتید این پل را ببینید؛ زیرا آب رودخانه گاهی انقدر زیاد می‌شود که پل زیر آب می‌رود.

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت Google Maps

در تابستان‌ها که آب رودخانه کم می‌شود، پل کسری کاملا واضح دیده می‌شود. این پل از دیدنی های بهبهان مربوط به دوران ساسانیان است. لسترنج، مولف کتاب «جغرافیای تاریخی سرزمین‌های خلافت شرقی»، در مورد پل کسره نوشته است: «بیش از سه هزار ذراع طول داشت و در دوره ساسانیان، پل خسروی نامیده می‌شد.»

– کتیبه های تنگ تکاب

همان‌طور که از اسم پیداست، این کتیبه‌ها در تنگ تکاب واقع شده‌اند. کافی است به منطقه تنگ تکاب از جاهای دیدنی بهبهان بروید تا در ارتفاعات کوه خاویز، در بلندترین جای گذرگاه، سه سنگ‌نوشته قاجاری را ببینید. این سه کتیبه یکی به نظم و یکی به نثر، سومی هم به خط کوفی نوشته شده است.

لوکیشن تنگ تکاب روی گوگل مپ

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت Bhbahancity

– حمام بکان از جاهای دیدنی بهبهان

حمام بکان هم از آن دسته جاهای دیدنی بهبهان است که متعلق به دوره ساسانی است. این حمام نزدیک روستای امام رضا و رود مارون قرار گرفته و معماری جالبی هم دارد. حمام بکان یک قسمت مرکزی با سقف گنبدی و چهار ایوان در اطرافش دارد که متاسفانه سقف گنبدی وسط و سه تا از ایوان‌ها تا حدی تخریب شده است.

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت Google Maps

پل بکان از جاهای دیدنی بهبهان هم در همین منطقه قرار دارد؛ این پل هم مربوط به دوران ساسانیان است و هم مثل حمام بکان، تا حد زیادی تخریب شده است. پل بکان تقریبا کامل زیر آب رفته و فقط قسمت‎های کمی دیده می‌شود؛ که البته همان قسمت‌های کوچک هم دارد از بین می‌رود.

لوکیشن حمام بکان روی گوگل مپ

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت Google Maps

– آتشکده خیرآباد

آتشکده خیرآباد هم یکی از جاهای دیدنی بهبهان مربوط به دوره ساسانی است که به آتشکده چهارطاقی هم شهرت دارد. برای دیدن این آتشکده باید به جاده دهدشت بهبهان بروید؛ در سمت راست جاده دهدشت بهبهان و در یک کیلومتری شمال روستای خیرآباد، این آتشکده را پیدا خواهید کرد.

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت Wikimedia

آتشکده خیرآباد از جاهای دیدنی بهبهان ساختمانی مربعی با ضلع‌های ۱۱ متری است که برای ساخت آن از گچ و لاشه‌های سنگ استفاده کرده‌اند. این آتشکده یک سقف گنبدی هم داشت که امروز دیگر خراب شده و نمی‌توانید آن را ببینید. جالب است بدانید آتشکده خیرآباد یکی از معروف‌ترین و قدیمی‌ترین آتشکده‌های منطقه است که برای زرتشتیان اهمیت زیادی داشته است.

لوکیشن جاده دهدشت بهبهان روی گوگل مپ

– قلعه گلاب

قلعه گلاب یکی از جاهای دیدنی بهبهان در روستای چم بوستان از توابع بخش زیدون است که در سواحل جنوبی رودخانه زهره قرار دارد. راه قلعه گلاب از گوشه شمالی کوه شروع می‌شود و با شیب تند و راهی پیچ در پیچ، در جهت شمال غربی و جنوب غربی ادامه دارد.

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت Tasnimnews

این قلعه یکی از آثار دوره ساسانی است که در دوره اسلامی هم از آن استفاده می‌شده است. روبه‌روی قلعه گلاب، قلعه گل یا قلعه دختر قرار دارد که می‌توانید از آن قلعه هم بازدید کنید.

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت Tasnimnews

– محوطه باستانی ارجان

یکی دیگر از جاهای دیدنی بهبهان که اهمیت تاریخی زیادی دارد، محوطه باستانی ارجان است. این محوطه ۵۰۰ هکتاری، در کنار رودخانه مارون و در ۱۲ کیلومتری شمال شرقی بهبهان قرار دارد. قدمت محوطه باستانی ارجان به هزاره دوم قبل از میلاد می‌رسد؛ این قضیه، با کشف آرامگاهی مربوط به دوره عیلامیان ثابت شد.

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت Wikimedia

یکی از موارد مهمی که در این محوطه کشف شد، جام طلایی حلقه قدرت ارجان از جاهای دیدنی بهبهان است که احتمالا عکس آن‌ها را بین عکس‌های تاریخی مختلف دیده‌اید. حلقه قدرت در دست یک جسد در تابوتی برنزی قرار داشت؛ روی دسته حلقه نوشته‌ای وجود دارد که مشخص می‌کند این تابوت متعلق به هوتران پسر کوروش است.

حلقه قدرت، میله نقره‌ای، ۹۸ دکمه زرین، خنجر، تنگ، ساغر و سینی برنزی که در این محوطه پیدا شده است، همگی در موزه آثار ملی بهبهان نگهداری می‌شود که جلوتر آن را به شما معرفی می‌کنم.

لوکیشن محوطه باستانی ارجان روی گوگل مپ

– موزه بهبهان

موزه بهبهان در سال ۱۳۸۴ افتتاح شد و امروز یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی بهبهان است. این موزه به دو بخش باستان‌شناسی و مردم‌شناسی تقسیم می‌شود و یک تالار بزرگ و سه تالار کوچک دارد.

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت Balad

در گوشه و کنار تالار بزرگ می‌توانید قسمت‌هایی از زندگی، آداب و رسوم و حرفه‌های مختلف مثل عبابافی و کشاورزی را ببینید. در تالار سوم اشیای مردم‌شناسی و زیورآلات زنانه و در تالار آخر، اشیای تاریخی متنوعی به نمایش درآمده است.

پیشنهاد می‌کنم در کنار بازدید از موزه بهبهان، سری هم به محوطه باستانی ارجان بزنید تا حس‌وحال تاریخی بعضی از اشیا، مثل حلقه قدرت، را بیشتر احساس کنید.

آرامگاه‌ها و جاذبه‌های مذهبی بهبهان

نوبتی هم باشد، نوبت جاذبه های تاریخی بهبهان است. در لیست جاهای دیدنی بهبهان، نمی‌شد اشاره‌ای به جاذبه‌های مذهبی نکرد؛ چون علاوه بر آن وجهه مذهبی این مکان‌ها، می‌توانید نمونه‌های مختلفی از معماری تاریخی را به چشم ببینید.

– مسجد جامع بکان

مسجد جامع بکان از اولین جاهای دیدنی بهبهان در دسته مذهبی است که می‌خواهم به شما معرفی کنم. این مسجد کنار رودخانه تاب یا همان مارون قرار دارد. طاق‌های شبستان مسجد از سنگ و ملات گچ ساخته‌ شده‌اند و جلوه ویژه‌ای به مسجد داده است.

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت Google Maps

یکی از دلایل معروفیت این مسجد، افسانه‌ای است که در مورد آن وجود دارد. می‌گویند وقتی که امام رضا عازم خراسان بود، از شهر ارجان عبور کرده و در مسجد جامع بکان نماز خوانده است.

اگر تصمیم گرفتید در کنار بازدید از جاهای دیدنی بهبهان، سری هم به این مسجد بزنید پیشنهاد می‌کنم جلو بروید و محراب مسجد را ببینید؛ دور این محراب آیات قرآنی نوشته شده که نمای متفاوتی به محراب داده است.

لوکیشن مسجد جامع بکان روی گوگل مپ

– امامزاده‌‌ حیدر

برای این مورد بگذارید اول از داستان آن برایتان بگویم. امامزاده حیدر، فرزند امام موسی کاظم، وقتی از دست حکومت عباسی فرار می‌کرد به خوزستان آمد و همان‌جا ماند؛ تا اینکه با یکی از ماموران حکومت عباسی در بهبهان درگیر شد و به شهادت رسید. بعد هم به وصیت خود ایشان، امامزاده حیدر در این مکان دفن شد.

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت Google Maps

امامزاده حیدر یکی از محبوب‌ترین جاهای دیدنی بهبهان برای مردم محلی است؛ چون خیلی‌ها علاقه و عقیده خاصی نسبت به این امامزاده دارند و آن را خیلی مطهر و مهم می‌دانند.

لوکیشن امامزاده حیدر روی گوگل مپ

– امامزاده‌‌ اباذر

امامزاده اباذر یکی از زیباترین نقاشی‌ها، مشبک‌کاری‌ها و گچ‌بری‌های به‌کار رفته در بین جاهای دیدنی بهبهان را دارد؛ اما متاسفانه قسمت بزرگی از آن تخریب شده و بخش کوچکی از آن باقی مانده و بازسازی شده است.

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت Balad

با توجه به سبک طرح‌های این بنا، محققیت حدس می‌زنند بنا متعلق به دوره زندیه یا قاجار باشد؛ اگر خودتان با این سبک آشنا باشید، متوجه شباهت‌های طرح‌ها با کار استادان شیرازی در دوران زندیه و اوایل قاجار می‌شوید.

لوکیشن امامزاده اباذر روی گوگل مپ

– امام‌زاده فضل بن موسی

متاسفانه اطلاعات زیادی از امام‌زاده فضل بن موسی در دسترس نیست؛ اما باز دلم نیامد این مورد را از جاهای دیدنی بهبهان حذف کنم. این امامزاده در خیابان عدالت قرار دارد و به متجمع تجاری آریاگان، که جلوتر معرفی‌اش می‌کنم، نزدیک است.

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت Google Maps

امام زاده فضل بن موسی بین مردم محلی معروف است و مثل بقیه مکان‌های مذهبی، عقاید خاصی در مورد این مکان وجود دارد. اگر هنگام بازدید از جاذبه های گردشگری بهبهان، به امامزاده فضل بن موسی سری زدید، زیر این مقاله برایمان از تجربه ارزشمندتان کامنت بگذارید تا ما هم با این جاذبه بیشتر آشنا شویم.

لوکیشن امامزاده فضل بن موسی روی گوگل مپ

– قدمگاه امام رضا

یادتان است گفتم طبق داستان‌ها، امام رضا وقتی به خراسان می‌رفت، به بهبهان آمد؟ این قدمگاه محل استراحت امام رضا در آن دوران است. قدمت قدمگاه امام رضا از جاهای دیدنی بهبهان به دوران دیالمه می‌رسد؛ اما بعد از ساخت هم بارها بازسازی شده است.

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت YJc

این بنا یک حیاط در بخش شمالی دارد و ساختمال اصلی آن در قسمت جنوبی قرار گرفته است. ساختمان قدمگاه یک بنای چهارگوش به ابعاد ۱۵ در ۱۷ متر است که شش ستون و یک تالار دارد. قدمگاه امام رضا کاربری مذهبی دارد و اهالی برای زیارت به آن‌جا می‌روند. اگر شما هم دوست دارید لحظاتی را در آرامش دعا کنید، قدمگاه امام رضا یکی از بهترین جاهای دیدنی بهبهان برای شما است.

لوکیشن قدمگاه امام رضا روی گوگل مپ

جاذبه‌های تفریحی بهبهان

آماده باشید که می‌خواهم دو مورد از بهترین جاذبه های تفریحی بهبهان را به شما معرفی کنم. مطمئنم شما هم مثل من دوست دارید در کنار بازدید از جاهای دیدنی مختلف، ساعاتی را برای تفریح بگذارید و حسابی خوش بگذرانید. در این بخش مواردی را معرفی می‌کنم که با خوش‌گذرانی در این پارک‌ها، خستگی بازدید از جاهای دیدنی بهبهان را از بدنتان بیرون کنید.

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت Google Maps

– بوستان بعثت از جاهای دیدنی بهبهان

بوستان بعثت از جاهای دیدنی بهبهان اولین پیشنهاد من برای تفریح است. از این پارک هم اطلاعات زیادی وجود ندارد؛ اما تازگی‌ها متوجه شدم که برای این پارک تجهیزاتی تدارک دیده‌اند که گردشگران برای تفریح به آن‌جا بروند و حسابی خوش بگذرانند. برای این پارک تجهیزات روشنایی جدیدی هم نصب شده که اگر خواستید بعد از غروب یا برای شام به پارک بعثت بروید، مشکلی نداشته باشید.

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت Behbahanseda

اگر بوستان بعثت را در لیست جاهای دیدنی بهبهان گذاشتید و به آن‌جا رفتید، با کامنت گذاشتن ما را هم خوشحال کنید. امکانات چطور بود؟ خوش گذشت؟

لوکیشن بوستان بعثت روی گوگل مپ

– پارک شاهد

پارک شاهد هم پارکی معروف در بهبهان است که به نظر بعضی گردشگران، می‌تواند در لیست جاهای دیدنی بهبهان قرار بگیرد. به گفته گردشگرانی که به پارک رفتند، پارک شاهد یکی از بهترین دیدنی های بهبهان برای پیاده‌روی است؛ چون هم فضای سبز قابل توجهی دارد و هم فضای بزرگی.

لوکیشن پارک شاهد روی گوگل مپ

جاهای دیدنی بهبهان

عکس از: سایت Balad

مراکز خرید بهبهان

از هر چه که بگذریم سخن خرید خوش‌تر است. می‌توانم حدس بزنم عاشقانِ خرید، با دیدن تیتر مراکز خرید بهبهان، پشت گوشی یا کامپیوترشان لبخند زدند. پیشنهاد می‌کنم حتی اگر دوست ندارید زیاد وقتتان را صرف خرید کنید، در کنار بازدید از جاهای دی

منبع: علی بابا

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت