تجربه یک روز سرشار از هیجان در پارک آبی وایلد وادی دبی

تجربه زندگی در یک شهر آبی را داشته‌اید؟ به نظرتان گذراندن یک روز کامل در پارک آبی وایلد وادی دبی (Wild Wadi Water Park) چطور است؟ اگر دوست‌دار هیجان و تفریحات آبی هستید و می‌خواهید آدرنالین خونتان تا نهایت ممکن بالا برود، این فرصت را به‌هیچ‌عنوان از دست ندهید.

درست روبه‌روی برج العرب معروف، پارکی وجود دارد که نظیرش را خاورمیانه و حتی کل اروپا به خودش ندیده است. هر تفریح آبی که فکرش را بکنید می‌توان در این پارک تجربه کرد. از سرسره‌ای که ۳۲ متر ارتفاع دارد و به‌صورت عمودی در آن شناوری می‌شوید تا ترن سواری در آب.

 

بیایید ببینیم این پارک آبی سحرآمیز دیگر چه چیزهایی دارد که باوجود قدمت ده‌ساله‌اش، هنوز هم گردشگران را مجذوب خودش می‌کند.

پارک آبی وایلد وادی دبی

قبل از همه چیز، حتما راهنمای سفر به دبی را مطالعه کنید.

هیجان‌انگیزترین امکانات پارک آبی وایلد وادی دبی

وارد پارک آبی وایلد وادی دبی که می‌شوید، همه‌چیز به‌طرز شگفت‌انگیزی جذاب است. حتی شاید با خودتان فکر کنید اینجا دست‌کمی از سرزمین عجایب ندارد.

آن‌قدر کارهای هیجان‌انگیز می‌توان در این پارک کرد که انتخاب یکی از بین همه آن‌ها سخت‌ترین کار ممکن است. برای اینکه بتوانید بهترین تفریحات آبی را اول امتحان کنید و هیچ‌چیزی را در پارک آبی دبی از دست ندهید، ما بهترین قسمت‌های پارک را برایتان لیست کرده‌ایم.

۱- جمیرا اِسکِرا | JUMEIRAH SCEIRAH

تابه‌حال سرسره سوار شده‌اید؟ اگر این کار را تجربه کرده باشید، می‌دانید که اوج لذت سرسره سواری لیز خوردن از ارتفاعی چند متری تا روی سطح زمین است. جمیرا اِسکِرا هم یک نوع سرسره است. با این تفاوت که، در این سرسره قرار است در ارتفاع سی‌ودو متری زمین قرار بگیرید و سرخوردن روی آب را تجربه کنید.

در بالاترین نقطه این سرسره یک کپسول منتظر شما است و باید داخل این کپسول بروید. حال باید دست‌هایتان را به‌صورت ضربدری روی سینه قرار دهید و پاهایتان را جفت کنید.

در یک‌لحظه، زیر پایتان خالی می‌شود و در سرسره شناور خواهید بود. سپس با سرعت هشتاد کیلومتر بر ساعت، طول صدوبیست متری این سرسره را طی می‌کنید تا به استخری که پایین آن است برسید.

به‌خاطر داشته باشید که تنها کسانی می‌توانند این تفریح آبی را تجربه کنند که قدشان بیشتر از یک متر و ده سانتی‌متر و وزنشان کمتر از صد و سی‌وشش کیلوگرم است.

حواستان باشد که صف طولانی انتظار سرسره شما را از سوارشدن به آن ناامید نکند و قید این وسیله تفریحی را نزنید. چراکه بدون تجربه سرسره سواری با جمیرا اِسکِرا، انگار اصلا در دبی نبوده‌اید و به پارک آبی دبی نرفته‌اید.

پارک آبی وایلد وادی دبی

نیازی به نگرانی درباره هزینه‌ها نیست چون با این راهنما، هزینه سفر به دبی را هم می‌توانید حدس بزنید.

۲- برج سورج | BURJ SURJ

می‌خواهید شجاعت دوستانتان را امتحان کنید و شجاعت خودتان را به آن‌ها ثابت کنید؟ الان ‌وقتش است. برج سورج یک سرسره مارپیچ است که بارها و بارها شما را با حرکت پرشتاب آب می‌چرخاند تا لحظه‌ای که به درون استخر آبی که در پایین برج قرار دارد پرتاب شوید.

برای استفاده از این سرسره آبی به تیوپ نیاز خواهید داشت و می‌توانید در قالب گروه‌های دونفره تا پنج‌نفره این تفریح آبی را تجربه کنید. شاید به نظرتان سرسره سواری روی آب، آن‌هم با تیوپ ساده به نظر برسد اما پس از اولین پیچ و تاب برج سورج، حرفتان را پس می‌گیرید.

پارک آبی وایلد وادی دبی

۳- مستر بلسترز | MASTER BLASTERS

ترن سواری خودش به‌اندازه کافی هیجان دارد، حال تصور کنید که سازندگان پارک آبی وایلد وادی دبی این تجربه را با سرسره آبی هم ترکیب کرده‌اند تا نهایت ماجراجویی باشد.

این ترن آبی پانزده متر از سطح زمین ارتفاع دارد و برای سوارشدن به آن باید روی تیوپ قرار بگیرید. شما در مستر بلسترز مانند یک ماهی لیز می‌خورید و از یک سمت ترن به‌سمت دیگر می‌روید. شاید به همین خاطر است که در اطراف مستر بلسترز، بیشتر از همه‌جا صدای جیغ و فریادهای پرهیجان به گوش می‌رسد.

پارک آبی وایلد وادی دبی

در کنار تفریحات آبی، می‌توانید از شهربازی های دبی هم لذت ببرید.

۴- موج‌سواری واقعی در استخر موج | Breakers Bay

زمان آن رسیده که به رویایی که همیشه درباره موج‌سواری داشته‌اید رنگ واقعیت ببخشید. جالب‌ترین نکته درباره این موج‌سواری این است که رویایتان در دل یک شهر کویری مانند دبی محقق می‌شود.

در پارک آبی وایلد وادی دبی، یک استخر پر از موج‌های غول‌پیکر و کوچک دیده می‌شود. این استخر موج، بزرگ‌ترین استخر موج ساخته‌شده در خاورمیانه است و موج‌های یک‌ونیم متری‌اش، دست‌کمی از موج‌های خلیج‌فارس ندارند.

وقتش رسیده که تخته موجتان را بردارید و با موج‌های بزرگ و کوچک واقعی که در این استخر وجود دارند همسفر شوید.

راستی…

به‌خاطر داشته باشید که این استخر برای بزرگسالان در نظر گرفته شده است و کودکان نمی‌توانند از آن استفاده کنند.

پارک آبی وایلد وادی دبی

۵- سفر آبی در رودخانه جوها

تصور می‌کنید که پارک آبی دبی تنها برای دوست‌داران هیجان مناسب است و هیچ‌چیزی در اینجا برای آرامش دوستان وجود ندارد! سخت در اشتباه هستید. رودخانه جوها درست همان‌جایی است که آرامش واقعی را در این پارک به همه هدیه می‌کند.

رودخانه جوها باوجود سیصد و شصت متر طول، شما را دورتادور پارک آبی می‌چرخاند و به دیدار آبشارهای متعدد می‌برد. این سفر را می‌توانید به‌تنهایی و با تیوپ‌های تک‌نفره تجربه کنید یا با دوستان یا خانواده‌تان، به یک سفر آبی با تیوپ‌های شناور در رودخانه بروید.

در این تفریح آبی کودکان‌ هم می‌توانند همراهتان باشند. البته که باید هم‌زمان با تماشای محیط اطراف، چهارچشمی مراقب فرزندتان باشید تا در رودخانه نیفتد.

پارک آبی وایلد وادی دبی

۶. تنتروم اَلِی | TANTRUM ALLEY

تابه‌حال در گرداب گرفتارشده‌اید؟ تنتروم اَلِی جایی است که مقابله با گرداب‌های شدید را در آن تجربه می‌کنید.

دو سرسره با شیب تند نقطه آغاز این سفر طوفانی هستند. در طول مسیر در گرداب‌هایی گرفتار می‌شوید که تپش قبلتان را روی هزار می‌برد و درنهایت، پس از عبور از سه گرداب شدید به داخل یک استخر آب پرتاب می‌شوید.

پارک آبی وایلد وادی دبی

تفریحات آبی برای بچه‌ها در پارک آبی دبی

تا به این‌جا هر چیزی که درباره این پارک گفتیم مخصوص بزرگسالان بود و بچه‌ها یا از آن محروم بودند یا تنها همراه خانواده باید آن را تجربه می‌کردند. واقعا پارک آبی وایلد وادی دبی هیچ‌چیزی برای بچه‌ها ندارد؟ مگر می‌شود سازنده‌های پارک به بچه‌ها فکر نکرده باشند. در اینجا کارهایی که بچه‌ها می‌توانند در این پارک تجربه کنند را آورده‌ایم.

Juha’s Dhow and Lagoon ؛ مکانی برای تفریح بچه‌ها

Juha’s Dhow and Lagoon، مکانی است که در پارک آبی دبی مخصوص بچه‌ها طراحی‌شده است. در این مکان بیشتر از صد نوع فعالیت آبی برای بچه‌ها در نظر گرفته‌شده. بچه‌ها می‌توانند از سرسره‌های آبی مخصوصشان لذت ببرند یا اینکه با تفنگ‌های آب‌پاشی همدیگر را تا نهایت ممکن خیس کنند.

اگر همراه فرزندتان به این مکان رفته‌اید مراقب باشید، چراکه هرلحظه امکان دارد سطل‌های غول‌پیکری که می‌بینید سرریز شوند و یک حمام جانانه برایتان به ارمغان بیاورند. این سطل‌ها هرچند دقیقه لبریز می‌شوند و بارانی سیل‌آسا تولید می‌کنند.

پارک آبی وایلد وادی دبی

بهای بلیط این پارک آبی رویایی چقدر است؟

برنامه‌تان را تنظیم کرده‌اید که حتما وقتی در دبی هستید به این پارک آبی هم سری بزنید، پس باید قیمت بلیط آن را بدانید. چراکه هزینه تفریحات هم بخشی از هزینه سفر به­ حساب می‌آید.

جالب است بدانید که در پارک آبی وایلد وادی دبی، بهای بلیط بر اساس قد افراد محاسبه می‌شود. اگر قدتان از یک متر و ده سانتی‌متر بلندتر است، باید ۳۱۰ درهم برای بلیط بپردازید؛ اما اگر قدتان از یک متر و ده سانتی‌متر کوتاه‌تر است، با پرداختن ۲۶۰ درهم می‌توانید بلیط پارک آبی دبی را به دست بیاورید.

یک روش عالی برای صرفه‌جویی در هزینه بلیط هم وجود دارد. برای اینکه ۴۰ درهم کمتر بپردازید، کافی است از طریق سایت اصلی پارک بلیط را به‌صورت آنلاین بخرید. با این کار می‌توانید پول بیشتری برای دیگر تفریحات هیجان‌انگیز دبی ذخیره کنید.

به‌جز هزینه بلیط هزینه‌های دیگری هم هست. اگر کمد لازم دارید تا وسایلتان را درون آن بگذارید، باید ۴۵ تا ۸۵ درهم بپردازید. کمدهای پارک آبی سایزهای متنوعی دارند و از کمدهای کوچک تا بزرگ را می‌توانید انتخاب کنید.

پس از قراردادن وسایل، درب کمدها قفل‌شده و دستبند مغناطیسی مخصوص که حکم کلید کمد را دارد به مراجعه‌­کنندگان داده می‌­شود. با این دستبند می­‌توانید کارهای دیگری علاوه بر باز کردن درب کمد هم انجام دهید. به‌عنوان‌مثال، این دستنبد مغناطیسی حکم کیف پول همراهتان را دارد و می­توانید با استفاده از آن خوراکی و نوشیدنی بخرید و بعدا حساب کنید.

اگر یادتان رفته حوله بیاورید، این امکان برایتان فراهم‌شده که ۴۰ درهم بپردازید و حوله اجاره کنید. در حقیقت همه‌چیز در پارک هست، شما فقط باید تصمیم بگیرید و به این مکان بروید.

راستی…

اگر فرزندی دارید که زیر دو سال است، نیازی نیست که برایش بلیط بخرید. چراکه ورودش به پارک آبی جذاب دبی رایگان است. البته کسانی که مهمان هتل‌های جمیرا هستند هم می‌توانند به‌صورت مهمان از این پارک آبی استفاده کنند و هیچ پولی برای تفریحات آبی نپردازند.

پارک آبی وایلد وادی دبی

چه موقع به این پارک آبی برویم؟

همان‌طور که میدانید آب و هوای دبی بسیار گرم و شرجی است. به همین خاطر ایده رفتن به پارک آبی دبی در فصل‌های گرم سال چندان جالب به نظر نمی‌رسد.

پارک آبی دبی در زمستان آب و هوای مناسبی دارد. در کل بهترین زمان برای رفتن به این پارک پرهیجان را می‌توان از ماه نوامبر تا ماه مارس در نظر گرفت.

باید و نبایدهای پوشیدنی‌های پارک آبی دبی

برای رفتن به این پارک آبی باید قوانینی که در نظر گرفته‌شده را رعایت کنید. این بایدها و نبایدها را در ادامه برایتان آورده‌ایم.

۱- پوشیدن لباس شنا مناسب

شما نمی‌توانید هر لباسی را برای شنا در پارک آبی وایلد وادی دبی بپوشید. لباس شنا نباید بدن‌نما باشد. همچنین حق ندارید با لباس‌زیر از تفریحات آبی استفاده کنید.

استفاده از مایو اسلامی مجاز است و می‌توانید آن را از فروشگاه‌های موجود در پارک تهیه کنید؛ اما در صورت نداشتن این مایو، نمی‌توانید از لباس‌های بلند مانند پیراهن و سایر لباس‌های معمولی استفاده کنید.

یادتان باشد، لباس شنایتان نباید دکمه، قفل، زیپ و… داشته باشد. زیرا این وسایل می‌تواند به خودتان یا دیگران موقع انجام تفریحات آبی صدمه بزند.

۲- همراه نداشتن جواهرات بلند و سنگین

نباید از جواهرات سنگین و بلند مانند گردنبند یا سرویس طلا استفاده کنید.

۳- عدم استفاده از عینک موقع انجام تفریحات آبی

استفاده از عینک طبی یا آفتابی موقع شنا ممنوع است. اگر عینک دارید، بهتر است موقع انجام تفریحات آبی آن را به دوستانتان بسپارید.

۴- استفاده از پوشک مخصوص برای نوزادان

اگر نوزادی همراهتان است، باید پوشک ضد آب مخصوص بپوشد. این پوشک را می‌­توانید از فروشگاه­‌های موجود در پارک آبی تهیه کنید.

پارک آبی وایلد وادی دبی

چه کسانی می­‌توانند به این پارک آبی بروند؟

تمام افراد از بزرگ تا کوچک می‌توانند وارد پارک آبی دبی شوند. حتی در این پارک آبی، امکانات مخصوص افراد معلول هم در نظر گرفته‌شده است.

کسانی که معلولیت‌های مختلف مانند معلولیت حرکتی دارند، می‌توانند به این پارک بروند و از امکانات ویژه خودشان استفاده کنند. پارک آبی دبی برای معلولان وسایل سرگرمی و تفریحی مناسبی در نظر گرفته و حتی بلیط را هم با تخفیف به آن‌ها عرضه می­کند.

می‌­توان در پارک آبی دبی دورهمی گرفت؟

بعضی از افراد به‌محض دیدن پارک آبی دبی، این فکر به ذهن‌شان می­رسد که چرا دورهمی یا تولد را در این پارک برگزار نکنیم؟ چراکه هم می‌­توان در پارک تفریح کرد و هم غذاهای متنوع خورد. قبل از شما، سازندگان پارک آبی به این موضوع هم فکر کرده‌اند. شما می‌توانید با تشریفات ویژه یا معمولی، جشن تولد فرزندتان را در این مکان برگزار کنید.

همچنین می­توانید قرارهای دوستانه یا دورهمی‌های خانوادگی را در پارک آبی وایلد وادی دبی داشته باشید و یک خاطره به‌یادماندنی برای خودتان و خانواده یا دوستانتان رقم بزنید.

در پارک آبی دبی، کجا استراحت کنیم؟

تا هراندازه هم که عاشق تفریحات آبی باشید و از انجام‌دادن چندباره آن‌ها لذت برید، لحظاتی نیاز دارید که در گوشه‌ای آرام بگیرید و انرژی ازدست‌رفته خودتان را برگردانید. در پارک آبی دبی، کابین‌هایی به این منظور در نظر گرفته‌شده‌اند.

در تمام فضایی که در پارک آبی وایلد وادی دبی وجود دارد، کلا شش کابین یا اتاقک برای استراحت در نظر گرفته‌شده. هر یک از این کابین‌ها پذیرای هشت نفر هستند و در هر کابین، یک یخچال در نظر گرفته‌شده که میوه، نوشابه و آب در آن قرار دارد.

چهار صندلی حمام آفتاب راحت به‌همراه یک میز و چهار صندلی معمولی در هر یک از این کابین‌ها وجود دارد. می‌توانید مقداری میوه یا نوشیدنی بردارید، روی صندلی راحتتان دراز بکشید و از گرمای دلپذیر آفتاب بهره‌مند شوید. حریم خصوصی که دارید، آرامش و لذتی چندین برابر از حمام آفتاب برایتان به ارمغان می‌آورد.

یادتان باشد که…

برای در اختیار داشتن این کابین‌ها باید هزینه اضافی پرداخت کنید و صرفا داشتن بلیط پارک برای اقامت در آن‌ها کافی نیست.

پارک آبی وایلد وادی دبی

در پارک آبی دبی، کجا غذا بخوریم؟

پس از تجربه یک یا چند تفریح آبی، دیگر احساس ضعف نمی‌گذارد که به‌سراغ یک وسیله تفریحی دیگر بروید. شکمتان هرلحظه این اخطار را می‌دهد که خالی است و هر آن ممکن است قوای بدنی‌تان به کم‌ترین حد ممکن برسد. چاره کار این است که هرچند ساعت یک‌بار یک غذای خوشمزه بخورید.

درست است که اجازه ندارید هیچ غذا و نوشیدنی به‌جز یک بطری آب از خانه به پارک آبی وایلد وادی دبی ببرید؛ اما این دلیل نمی‌شود که گرسنه بمانید و شکمتان به قاروقور بیفتد. در این پارک آبی رستوران‌های متعددی دایر شده‌اند که غذاهای خوشمزه‌ای دارند. در اینجا نام این رستوران‌ها را برایتان آورده‌ایم.

۱- جولشانز برگر در آشپزخانه خانوادگی جوهاس

جذاب‌ترین منوی غذایی پارک آبی دبی را می‌توانید در آشپزخانه خانوادگی جوهاس (Juha’s Family Kitchen) پیدا کنید. برگرهای این رستوران معروف است و اغلب افراد این غذا را برای خوردن سفارش می‌دهند. البته می‌توانید از بین غذاهای منو، سیب‌زمینی سرخ‌کرده، شاورما یا مرغ را هم برای خوردن انتخاب کنید. در کل کیفیت غذاهای این رستوران راضی‌کننده است.

اگر رژیم غذایی دارید و می‌خواهید یک سالاد خوشمزه بخورید، این رستوران بهترین جا برایتان است. انواع سالاد را می‌توانید در این رستوران سفارش دهید و از خوردن آن‌ها لذت ببرید.

پارک آبی وایلد وادی دبی

۲- اسموک هاوس یا خانه دود

به غذاهایی که به‌سبک آمریکایی‌ها و روی باربیکیو درست می‌شوند علاقه خاصی دارید، اسموک هاوس (Smoke House) رستورانی برای شما است. مرغ دودی که در این رستوران سرو می‌شود شگفت‌انگیز است. البته می‌توانید انواع غذاهای دودی دیگر را هم در اسموک هاوس یا خانه دود امتحان کنید.

۳- پیتزا ریپتاید

دوستداران پیتزا در همه‌جا به‌دنبال این غذا هستند و دلشان نمی‌خواهد به‌جای پیزا خوراکی دیگری را جایگزین کنند. پیتزا ریپتاید (Riptide Pizza) برای دوست‌داران پیتزا افتتاح‌ شده. در این رستوران می‌توانید انواع پیتزا را امتحان کنید. نکته جالب‌توجه این است که، برای تهیه این پیتزاها از مواد اولیه تازه استفاده می‌شود. به همین خاطر عطروطعم آن‌ها فراموش‌نشدنی است.

۴- کافه شاه بندر

دلتان یک میان وعده جذاب می‌خواهد؟ می‌توانید در کافه شاه بندر (Shah Bandar’s Café) آن را پیدا کنید. از پاپ ­کرن تا بستنی، ناچو و چیپس در این کافه یافت می‌شود. هر چه می‌خواهید سفارش دهید و خودتان را به یک میان‌وعده دلچسب مهمان کنید.

پارک آبی وایلد وادی دبی

 در پارک آبی دبی، چه چیزهایی می‌توانیم بخریم؟

همان‌ طور که گفتیم، وسایل لازم مانند مایو، حوله و… در فروشگاه‌هایی که در پارک آبی وایلد وادی دبی قرار دارد فروخته می‌شوند. البته اجناس این فروشگاه‌ها تنها به وسایل مربوط به شنا و تفریحات آبی ختم نمی‌شود، بلکه شما می‌توانید از فروشگاه‌های پارک آبی دبی سوغاتی‌های دلخواهتان را نیز تهیه کنید. فروشگاه‌هایی که در این پارک قرار دارند عبارتند از:

  • گاری یا ارابه سندباد (Sindbad’s cart)
  • فروشگاه ایر تتو (Air Tattoo)
  • بازار آل وادی (Souk Al Wadi)
  • بازار شابندر (Shabandar’s Souk)

پارک آبی وایلد وادی دبی

در انتها…

پارک آبی وایلد وادی دبی یک شهر آبی کامل است. می‌توانید از سرسره‌هایی که ارتفاعشان مثل یک برج است سر بخورید و همراه آب به درون استخر عمیق بروید. یا اینکه در کابین خصوصی بمانید و حمام آفتاب بگیرید. در پارک آبی دبی هم رستوران وجود دارد و هم فروشگاه. همین موضوع شما را از دنیای بیرون بی‌نیاز می‌کند.

ما هر چه بگوییم نمی­‌تواند این پارک آبی را به‌خوبی توصیف کند، باید خودتان بروید و لحظاتی را در این پارک سپری کنید، آن‌وقت می‌توانید معنی زندگی در یک شهر آبی واقعی را بفهمید.

منبع: علی بابا

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت