جاهای دیدنی تنکابن نگین درخشان مازندران

من به‌عنوان یک طبیعت‌گرد دنبال جاهایی هستم که هوای خوش و جاهای دیدنی زیادی داشته باشد. برای همین دلیل معمولا جاهایی را انتخاب می‌کنم که حق انتخاب زیادی به من بدهد. من گیلانی هستم و عاشق آب‌وهوای شمال کشور، پس برای من سفر به شمال ایران و مازندران هم یکی از بهترین جاها برای گردش است. یک روز که خیلی دمق بودم و می‌خواستم هر چه زودتر آخر هفته شود برای انرژی گرفتن دنبال یک جای دیدنی خوب گشتم. من عاشق جاهای دیدنی تنکابن شدم و اگر شما هم می‌خواهید بدانید جاذبه‌ های گردشگری دیدنی تنکابن کدامند و در تنکابن کجا برویم باید تا آخر این مقاله از مجله گردشگری راستین گشت با من همراه باشید.

جنگل های تنکابن یا روستاهای تنکابن هرکدام به شکلی برایتان دلبری می‌کنند؛ البته به شرطی که بتوانید از رودهای تنکابن دل بکنید. در ادامه با همه این جاذبه‌ها آشنا می‌شوید.

بهترین جاهای دیدنی تنکابن کدام‌اند؟
به نظر من بهترین جاهای دیدنی تنکابن شامل روستاها و جنگل‌ها هستند. در این مقاله قرار است همه جاهای دیدنی تنکابن را به شما معرفی کنم پس بیایید با هم داستانی از این دیدنی‌ها بخوانیم.
بهترین زمان برای سفر به تنکابن چه موقعی است؟
بهترین زمان سفر به تنکابن نیمه اول سال است. چون این شهر در نیمه دوم سال سرد است و شاید بعضی از گردشگران سرما و رطوبت را دوست نداشته باشند. در نیمه اول سال این طبیعت زیبای تنکابن کاری با روح و روان شما می‌کند که تا یک سال شارژ هستید.
بهترین جاهای تاریخی و دیدنی تنکابن کجاها هستند؟
از بهترین جاهای تاریخی تنکابن می‌توان به پل‌های تاریخی و قلعه‌های تاریخی آن اشاره کرد. پل چشمه کیله، پل لپاسر و پل تاریخی روستای چالکش، پل خشتی قلعه گردن، قلعه تکنا تنکابن، قلعه سیالان و قلعه مارکوه از جاهای تاریخی و دیدنی تنکابن هستند.
تنکابن کجاست؟
تنکابن یکی از شهرهای غربی استان مازندران است که ۲۳۲ کیلومتر با تهران فاصله دارد.
آب و هوای تنکابن چطور است؟
تنکابن آب‌وهوایی عالی دارد و مطمئنم عاشق سفر به این شهر خواهید شد. بهار خنک و تابستان شرجی است. پاییز هوا سرد می‌شود و درخت‌های انبوه با رنگ‌ها بازی می‌کنند و زمستان همه جا سفیدپوش می‌شود.

تنکابن کجاست؟

تنکابن یکی از جاهای دیدنی مازندران است که از شمال به دریای خزر، از جنوب به رشته‌ کوه‌های البرز، از شرق به شهرستان چالوس و از سمت غرب هم شهرستان رامسر می‌رسد. این شهرستان یکی از زیباترین شهرهای مازندران است که ۲۱۴۰ کیلومتر وسعت داشته و یکی از پرجمعیت‌ترین شهرستان‌های غرب استان مازندران است. تنکابن و جاهای دیدنی تنکابن به‌عنوان توریستی‌ترین و خوش آب‌وهواترین ناحیه شمالی کشور شناخته می‌شوند و در سال ۱۳۸۵ هم این شهرستان در روزنامه اطلاعات با نام «نگین درخشان شمال» معرفی شد.

شهرستان جاهای دیدنی تنکابن

عکس از: سایت Wikmedia

جاهای دیدنی تنکابن را بشناسید

تنکابن جاهای دیدنی زیادی دارد که سر زدن به همه آن‌ها در یک سفر چند روزه امکان‌پذیر نیست شاید بتوانید در چند سفر همه جاهای دیدنی تنکابن را ببینید. در این بخش از مقاله می‌خواهم تمامی جاهای دیدنی تنکابن را به شما معرفی کنم. گمانم باید دو یا سه بار به این شهر بروید تا بتوانید همه این دیدنی های تنکابن را ببینید. هر کدام از این جاهای دیدنی جذابیت خودشان را دارند و نمی‌شود آن‌ها را با هم مقایسه کرد.

جاهای دیدنی تنکابن

عکس از: سایت Fadaktrains

روستاهای دیدنی تنکابن

تنکابن روستاهای سرسبز با بافت خیلی سنتی زیادی دارد. همین فضای روستایی کمک می‌کند در سفر به تنکابن بتوانید بهترین تجربه را از گشت‌وگذار و روستاگردی داشته باشید.

روستای قلعه گردن تنکابن

قلعه گردن یکی از روستاهای تنکابن و از جاذبه‌های محبوب این شهرستان است. این روستا طبیعتی بکر و فوق‌العاده زیبا دارد که مطمئنم مجذوب آن می‌شوید. اگر به تنکابن سفر کردید پیشنهاد می‌کنم این روستا را برای اقامت انتخاب کنید. این روستا به اندازه‌ای زیباست که به آن «بهشت کوچک شمال ایران» می‌گویند.

روستای قلعه گردن تنکابن

عکس از: سایت Mapio

روستای قلعه گردن به‌عنوان یکی از جاهای دیدنی تنکابن مناظر زیبایی دارد و گردشگران زیادی برای دیدن آن صف می‌کشند.

روستای قلعه گردن تنکابن روی گوگل مپ

تنکابن، دهستان بلده، بخش خرم‌آباد شهرستان تنکابن

روستای شانه تراش از جاهای دیدنی تنکابن

روستای شانه تراش یکی از روستاهای تنکابن است که در بخش خرم‌آباد قرار گرفته و جمعیت کمی هم دارد. ۲۰% از خانه‌های این روستا قدیمی بوده و بیشتر دور تا دور موزه مردم‌شناسی قرار دارند. در راه ورودی روستای شانه تراش یک پارکینگ با ظرفیت ۱۰۰ ماشین وجود دارد که می‌توانید خودروی خود را در آن پارک کرده و سپس به بازدید از روستا بپردازید.

روستای شانه تراش جاهای دیدنی تنکابن

عکس از: سایت Staticflickr

موزه مردم‌شناسی روستا توسط میراث فرهنگی راه‌اندازی شده و یکی از دلایلی است که تورهای زیادی به این منطقه می‌آیند.

آدرس روستای شانه تراش روی گوگل مپ

تنکابن، بخش خرم‌آباد

روستای فلکده زیبای تنکابن

روستای فلکده یکی از روستاهای تنکابن است که در دل جنگل‌های دوهزار قرار گرفته و به دلیل وجود آبگرم شهرت دارد. آبگرم فلکده یکی از دلایلی است که گردشگران سفر به این روستا را انتخاب می‌کنند. روستای فلکده به‌عنوان یکی از جاهای دیدنی تنکابن آب‌وهوایی خنک و فضایی سرسبز و خرم دارد که جاذبه‌های گردشگری زیادی را در خود جای داده است.

روستای فلکده تنکابن

عکس از: سایت Alibaba

آدرس روستای فلکده روی گوگل مپ

تنکابن، ۳۵ کیلومتری جنوب تنکابن، بخش خرم‌آباد

روستای گاو پشته از جاذبه های تنکابن

روستای گاوپشته یکی از روستاهای تنکابن است که در بخش خرم‌آباد قرار دارد. خانه‌های این روستا بیشتر از چوب و کاه‌گِل درست شده‌اند. خانه دایی من در گیلان هم با چوب و کاه‌گِل درست شده و حدود ۳۰ سال است که پابرجاست. وجود کاه‌گِل باعث می‌شود این خانه‌ها در برابر رطوبت عایق باشند و در رطوبت بالای گیلان و مازندران به وسایل خانه آسیبی وارد نشود. البته مهم‌ترین ویژگی این‌جور خانه‌ها، خنکی هوا در تابستان و گرمی هوا در زمستان است.

روستای گاو پشته جاهای دیدنی تنکابن

عکس از: سایت Alibaba

آدرس روستای گاوپشته روی گوگل مپ

تنکابن، توابه بخش خرم‌آباد

روستای مران سرسبز تنکابن

روستای مران تنکابن یکی از روستاهای تنکابن است که در ۶۰ کیلومتری مرکز این شهر و در مسیر جاده سه هزار واقع شده و جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد. برای رسیدن به روستای زیبا و کم‌نظیر مران باید از مسیر جاده سه هزار عبور کنید بنابراین شگفتی‌های زیادی را در مسیر خواهید دید.

روستای مران تنکابن

عکس از: سایت Irna

این جاده کوهستانی طبیعتی بکر و زیبا دارد که به رودخانه‌ای خروشان منتهی می‌شود. با عبور از رودخانه و درختان انبوه، آب‌نماهای زیبایی می‌بینید که در ابتدای جاده الموت قرار دارند. این مسیر پیچ‌در‌پیچ است و باید خیلی مراقب باشید.

آدرس روستای مران تنکابن روی گوگل مپ

تنکابن، ۶۰ کیلومتری مرکز شهر، جاده جنگلی سه هزار

لوکیشن روستای مران تنکابن هنوز روی گوگل مپ ثبت نشده است. پس اگر به‌عنوان گردشگر به این روستا رفتید و آنتن داشتید لوکیشن آن را ثبت کنید.

روستای سلیم‌آباد از جاهای دیدنی تنکابن

روستای سلیم‌آباد یکی از روستاهای تنکابن است که در بخش مرکزی این شهرستان قرار دارد. این روستا به دلیل جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی و همین‌طور به خاطر صنایع دستی جذابی که دارد محبوب گردشگران است. روستا همان بافت قدیمی معماری سنتی را در ساخت خانه‌ها حفظ کرده و همین موضوع باعث شده تا حس زیبای روستایی بودن در همه جا دیده شود.

رروستای سلیم آباد جاهای دیدنی تنکابن

عکس از: سایت Jamaran

اصلا یکی از دلایلی که ما به روستا می‌رویم دیدن همین بافت قدیمی است دیگر. هنر سفالگری در این روستا قدمتی ۱۰۰ ساله دارد و می‌توانید نمونه‌هایی زیبا از هنر سفالگری اهالی را خریداری کنید.

آدرس روستای سلیم‌آباد روی گوگل مپ

تنکابن، توابع بخش مرکزی شهرستان محمودآباد

روستای ولگ سر خنک و دنج

روستای ولگسر یکی از ییلاقات منطقه آغوزحال تنکابن است. این منطقه راه آسفالته ندارد و برای رسیدن به آن باید حدود نیم ساعت بعد از اولین راه آسفالته پیاده‌روی کنید. این روستای قدیمی یکی از روستاهای تنکابن است که به‌عنوان ییلاق استفاده می‌شود پس آب‌وهوای خنکی داشته و جان می‌دهد برای یکی دو هفته استراحت در تابستان.

روستای ولگ سر تنکابن

عکس از: سایت Alibaba

آدرس روستای ول گسر روی گوگل مپ

تنکابن، سلیمان‌آباد به سمت دیمرون بالای آغوزحال

آبشارها و چشمه‌های تنکابن

آبشارهای خروشان و دیدنی تنکابن یکی از بهترین جاذبه‌های این منطقه است که برای طبیعت‌گردان گزینه خوبی است.

آبشار سنگ بن چشمه تنکابن

در منطقه‌ای که با درختان سرسبز افرا، توسکا و بلوط پوشانده شده و در بخش جنوب غربی شهرستان تنکابن در مسیر رودخانه دو هزار و کمی بعد از روستای عسل محله، آبشاری زیبا هست که به آن آبشار سنگ بن چشمه گفته می‌شود. این آبشار در منطقه‌ای فوق‌العاده زیبا قرار دارد، منطقه‌ای بکر و دست‌نخورده که در نزدیکی جنگل سوته‌چال واقع شده است.

 جاهای دیدنی تنکابن

عکس از: سایت Luxvila

آبشار آبی خنک و گوارا دارد و می‌دانم از قرار گرفتن در زیر فواره‌های آب این آبشار لذت خواهید برد. آب آبشار سرد است و جانی دوباره به شما می‌بخشد پس از خیس شدن لباس‌های خود نترسید که در این گرمای هوا به سرعت خشک می‌شوند. کفش‌ها را از پا در آورید و تن به آب آبشار بزنید.

آدرس آبشار سنگ بن چشمه روی گوگل مپ

تنکابن، جنوب غرب تنکابن، جاده دو هزار، روستای عسل محله

چشمه آبگرم فلکده

یکی از جاهای دیدنی تنکابن که پدیده‌ای طبیعی بوده و خاصیت درمانی هم دارد، «چشمه آبگرم فلکده» است. این چشمه در منطقه‌ای به همین نام و در میان جنگل‌های دو هزار تنکابن قرار گرفته و هر سال پذیرای گردشگران بسیاری است. چشمه آبگرم فلکده از دل جنگل و از نقطه زیرین کلاهکی صخره‌ای و از دل زمین راه خود را به بیرون پیدا کرده است.

چشمه آبگرم فلکده جاهای دیدنی تنکابن

عکس از: سایت Alibaba

یکی از جذابیت‌های این چشمه علاوه‌بر خاصیت درمانی آب آن، منظره زیبایی است که دارد. وقتی در آبگرم فلکده غوطه می‌خورید می‌توانید جنگلی سرسبز و باشکوه پُر از درختان سرو و کاج را ببینید. آرامش آبگرم و حس خوب دیدن منظره‌ای به این زیبایی ترکیبی فوق تصور بشر است که آن را می‌توانید در چشمه آبگرم فلکده پیدا کنید.

آدرس چشمه آبگرم فلکده روی گوگل مپ

تنکابن، ۳۵ کیلومتری جنوب تنکابن، بخش خرم‌آباد

آبشارهای کوهسر پرخروش

یکی دیگر از آبشارهای مهم و جاهای دیدنی تنکابن، آبشارهای کوهسر هستند که در حدفاصل روستاهای جنگلی سفیدآب (اسپی او) و کوهسر (گوسر) از توابع بخش نشتارود تنکابن قرار گرفته‌اند. این آبشار که یکی از جاهای دیدنی مازندران است جاده‌ای خاکی با چشم‌اندازی زیبا دارد.

آبشارهای کوهسر تنکابن

عکس از: سایت Alibaba

برای استفاده از جاده باید از رودخانه عبور کنید. همین عبور از رودخانه سفر شما را کمی لذت‌بخش‌تر می‌کند. درست در تقاطع رودخانه و جاده و در پایین‌دست، آبشارهای کوهسر قرار دارند که در فصل پُرآب بسیار زیبا و دوست‌داشتنی هستند. این مجموعه آبشارها که آب از آن‌ها با شدت سرازیر می‌شود یکی از بهترین و جذاب‌ترین دیدنی های تنکابن هستند.

آدرس آبشارهای کوهسر روی گوگل مپ

تنکابن، بخش نشتارود

آبشار تودارک از جاهای دیدنی تنکابن

آبشار تودارک یکی از جاهای دیدنی تنکابن است که در روستای لشتو یکی از زیباترین روستاهای تنکابن قرار گرفته است. آب این آبشار بعد از پیمودن ۷ تا ۱۰ متر به یک برآمدی سنگی برخورد می‌کند و همین موضوع هم باعث شده آب آبشار تودارک به زیبایی در هوا پخش شود. برای رسیدن به این آبشار باید از شهرستان تنکابن به سمت شیرود بروید.

آبشار تودارک تنکابن

عکس از: سایت Alibaba

وقتی از پل شیرود به سمت رامسر رد شدید، تابلوی لشتو را می‌بینید که به سمت جنوب است. پس به سمت روستای لشتو حرکت کنید. بعد از اینکه چند کیلومتر رفتید تازه به یک سه راهی می‌رسید. باید از سمت راست سه راهی بروید و بعد از آن هم به یک سه راهی دیگر می‌رسید.

باز هم به سمت راست بروید تا وارد یک جاده خاکی شوید که بخش‌هایی از آن سنگلاخی است. حدود ۲۰ کیلومتر که بروید به آبشار تودارک خواهید رسید. از این سه راهی تا آبشار حدود یک ساعت در راه خواهید بود.

آدرس آبشار تودارک روی گوگل مپ

تنکابن، روستای لشتو

آبشار فرهاد جوی پرآب

اگر می‌خواهید به آبشار فرهاد جوی بروید باید بدانید که این منطقه زیبا در جاده دوهزار و سه‌هزار تنکابن قرار دارد. بعد از اینکه از خرم‌آباد عبور کردید به منطقه قلعه گردن می‌رسید. اینجا منظره بسیار جالبی در دامنه ارتفاعات کوتاه و جنگلی دارد. این منطقه حدود ۸ کیلومتر با تنکابن فاصله دارد و در کنار جاده از تونل تاریک و انحرافی قلعه تنکا آبشاری ایجاد شده که حدود ۱۰ متر ارتفاع دارد.

آبشار فرهاد جوی جاهای دیدنی تنکابن

عکس از: سایت Tasnimnews

این آبشار یکی از جاهای دیدنی تنکابن است که به آن آبشار فرهاد جوی می‌گویند. در اطراف این آبشار زیبا محلی عالی برای اتراق و کمپ زدن ایجاد شده که می‌تواند با وجود آب گوارا و سرد آبشار لحظات خوشی را برای شما رقم بزند. آب آبشار بسیار زلال و سرد است و اگر وارد آب شوید مو به تنتان سیخ خواهد شد.

پس تنی به آب بزنید تا روحتان تازه شود. در کنار آبشار می‌توانید حیوانات و حشرات کوچکی را ببینید که برای خودشان در این آبشار که یکی از جاهای دیدنی مازندران است زندگی می‌کنند.

آدرس آبشار فرهاد جوی روی گوگل مپ

تنکابن، جاده دو هزار و سه هزار، بعد از خرم‌آباد

لوکیشن آبشار فرهاد جوی هنوز روی گوگل مپ ثبت نشده است. من در سفرم به تنکابن به این آبشار نرفتم اما یکی از دوستانم که رفته بود گفت که موبایل خوب آنتن نمی‌دهد. اگر شما به سمت این آبشار رفتید و موبایلتان آنتن داشت لوکیشن آن را ثبت کنید.

آبشار کوه سر از جاهای دیدنی تنکابن

آبشار کوه سر که یکی از جاهای دیدنی تنکابن است که در منطقه‌ای زیبا و سرسبز واقع شده و به‌عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری تنکابن شناخته می‌شود. اینجا در فصل بهار دیدنی است و می‌توانید در کنار آبشار کمپ بزنید و هر وقت گرمتان شد تنی به آب بزنید و از آب‌تنی در آبی زلال و خنک لذت ببرید.

آبشار کوه سر تنکابن

عکس از: سایت Khabarfoori

فقط یادتان باشد که اینجا بخشی از طبیعت زیبای تنکابن و جزو آثار طبیعی کشور است پس وقتی کمپ زدید و بساط پیک‌نیک را پهن کردید حواستان به زباله‌ها باشد. آن‌ها را با خودتان ببرید و در سطل زباله بیاندازید. مراقب درخت‌ها هم باشید و برای درست کردن آتش از تنه‌های بی‌جان درخت‌ها استفاده کنید مبادا شاخه‌های زنده را ببرید.

آدرس آبشار کوه سر روی گوگل مپ

تنکابن، شهرستان نشتارود از توابع تنکابن، حدفاصل روستای جنگلی سفیدآب و کوه‌سر

آبشار جلیسان و صدای گوش‌نواز آب

آبشار جلیسان در واقع شامل دو آبشار و یکی از بلندترین آبشارهای استان مازندران است که ارتفاع تقریبی ۴۵ متری دارد. این آبشار در دل کوهستان قرار گرفته و یکی از جاهای دیدنی تنکابن است. آبشار کوچک‌تر، «لیمرا» نام دارد که حدود ۷ متر ارتفاع داشته و در پایین آن حوضچه‌ای کوچک ایجاد شده است.

آبشار جلیسان تنکابن

عکس از: سایت Alibaba

آب هر دو آبشار خنک و گواراست اما شاید برای خوردن مناسب نباشد. اگر به خوردن آب از چشمه و آبشار عادت ندارید حتما با خودتان آب آشامیدنی ببرید چون ممکن است با خوردن آب آبشار مریض شوید. البته برعکس من، یکی از دوستانم خیلی بدن حساسی ندارد و می‌تواند از آب آبشار و چشمه بخورد.

همیشه حسرت این را داشتم که من هم مثل او بودم و می‌توانستم از آب خنک و گوارای این آبشارهای زیبای تنکابن بخورم. آبشار جلیسان یکی از جاهای دیدنی تنکابن است که پیشنهاد می‌کنم حتما سری به آن بزنید.

آبشار جلیسان روی گوگل مپ

مازندران، تنکابن

لوکیشن آبشار جلیسان هنوز روی گول مپ ثبت نشده است. من در این سفرم انقدر سرگرم آب‌تنی در آب آبشار بودم که فراموش کردم لوکیشن را ثبت کنم. اگر شما هم به این آبشار رفتید حتما در فرصتی مناسب لوکیشن را ثبت و کم‌کاری من را جبران کنید.

رودخانه‌ها، مرداب‌ها، دریاچه‌ها و سواحل

یکی از بهترین جاهای دیدنی تنکابن همین رودخانه‌ها، مرداب‌ها و دریاچه‌ها هستند. اگر می‌خواهید بر لب جوی بنشینید و گذر عمر ببینید، به دریاچه‌های تنکابن سر بزنید.

رودخانه چالک رود از جاهای دیدنی تنکابن

رودخانه چالکرود یکی از جاهای دیدنی مازندران است که در ۷ کیلومتری غرب شهر تنکابن و در ۷ کیلومتری شرق شهر رامسر در جریان است. این رود در اصل یک رود مرزی و از جاذبه‌های گردشگری و دیدنی های تنکابن است. این رودخانه از چشمه‌های کوه‌های سمت شرقی سیاه‌کوه، سرگلچال، شیرگاه، بلور کوه، اشکور علیا، نیز دره، اریه، لاکتراشان، خشتبه، گلین، هلوستان، جهک، بال گردن، آغوز کوتی و جنت رودبار سرچشمه می‌گیرد.

رودخانه چالک رود جاهای دیدنی تنکابن

عکس از: سایت Irna

رودخانه چالکرود روی گوگل مپ

مازندران، ۷ کیلومتری غرب تنکابن و ۷ کیلومتری شرق رامسر

رودخانه چاله زیبا و پرماجرا

در محلی به نام «چاله»، از به هم پیوستن دو شعبه رودخانه‌ دو هزار و سه هزار رودخانه چاله بوجود می‌آید. یکی از این دو شعبه از دهستان دو هزار و دیگری از دهستان سه هزار می‌گذرد و سرچشمه هر دوی آن‌ها ارتفاعات الموت و تخت سلیمان است.

رودخانه چاله تنکابن

عکس از: سایت Iribnews

رودخانه چاله پُرآب‌ترین رودخانه تنکابن است که از این شهر عبور کرده و به دریای خزر می‌ریزد. رودخانه چاله یکی از جاهای دیدنی تنکابن است که در اطراف آن درختان زیادی رشد کرده و منظره این منطقه را بی‌نظیر کرده‌اند.

رودخانه چاله روی گوگل مپ

لوکیشن رودخانه چاله هنوز روی گوگل مپ ثبت نشده است. اگر به نزدیکی این رودخانه رفتید و آنتن داشتید حتما آن را ثبت کنید.

رودخانه لیرسر از جاذبه های تنکابن

رودخانه لیرسر که در روستای لیره قرار دارد یکی دیگر از جاهای دیدنی تنکابن است که باید سری به آن بزنید. رودخانه لیرسر در فاصله ۳۳ کیلومتری از تنکابن قرار گرفته و اگر بخواهید به آبگرم فلکده بروید باید از این رودخانه عبور کنید. مناطق اطراف رودخانه لیرسر جای جذابی برای استراحت هستند.

رودخانه لیرسر جاهای دیدنی تنکابن

عکس از: سایت Irib

فکرش را بکنید در میان یک روز آفتابی زیر سایه درخت‌ها لم داده‌اید و از صدای آواز پرنده‌ها لذت می‌برید. یهو دلتان هوس آب‌تنی می‌کند، کفش‌ها را در میاورید و داخل آب می‌پرید. ساعتی آب‌بازی می‌کنید و بعد در کنار آتش لباس‌هایتان را خشک می‌کنید. رودخانه لیرسر آب خروشانی دارد پس حواستان به جریان آب باشد.

رودخانه لیرسر روی گوگل مپ

تنکابن، روستای لیره

لوکیشن رودخانه لیرسر هنوز روی گوگل مپ ثبت نشده است. اگر به روستای لیره رفتید و در رودخانه تنی به آب زدید حتما بعد از آب‌تنی و استراحت، لوکیشن رودخانه را ثبت کنید تا بقیه گردشگران در سفر خود به راحتی آن را پیدا کنند.

مرداب نشتارود از جاهای دیدنی تنکابن

نشتارود در مرکز بخش نشتا شهرستان تنکابن و در ۵ کیلومتری تنکابن قرار دارد. مرداب فاصله کمی با شهر دارد. جالب است که تقریبا تمام کوچه‌های شمالی جنوبی شهر نشتارو به این مرداب می‌رسند. مرداب نشتارود که یکی از جاهای دیدنی تنکابن است در واقع محل تخم‌گذاری ماهی‌هایی مثل ماهی سفید، کپور، اردک‌ماهی و کفال است.

مرداب نشتاورد تنکابن

عکس از: سایت Alibaba

البته ماهی‌های دیگری هم در این مرداب تخم‌گذاری می‌کنند که من نام آن‌ها را نمی‌دانم. در فصل زمستان اینجا به محل زندگی پرنده‌هایی مانند مرغابی و خودکا تبدیل می‌شود. بنابراین اگر به صید ماهی علاقه دارید مرداب نشتارود می‌تواند یکی از بهترین مکان‌ها برای این تفریح باشد. زمستان که شد می‌توانید خودکاها و مرغابی‌هایی را ببینید که گوشه‌ای برای خودشان لانه درست کرده‌اند و می‌خواهند زمستان را اینجا سر کنند.

مرداب نشتارود روی گوگل مپ

۵ کیلومتری تنکابن، نشتارود

آبگیر وی یستان با طبیعت ناب

آبگیر وی یستان در ارتفاع ۱۵۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته و حدود ۳ هکتار مساحت دارد. یکی از دلایلی که این آبگیر مورد توجه اهالی و گردشگران قرار گرفته، همجواری آن با گیاهان جنگلی دامنه‌های شمالی کوه‌های البرز است. این آبگیر در منطقه سیاهرود واقع شده و به دلیل ارتفاع

منبع: علی بابا

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت