بهترین رستوران های شیراز برای شکم‌گردهای حرفه‌ای

خوشگذرانی در رستوران‌ها و کافه‌ها بخش مهمی از سفر است. تصور کنید به اصفهان بروید و طعم بریونی آن را نچشید یا در سفر به شهرهای استان گیلان به فکر خوردن باقالی‌قاتوق و ترش‌تره نباشید. سفر به شیراز هم تنها در بازدید از حافظیه و شاه‌چراغ و خرید از بازار وکیل خلاصه نمی‌شود و باید سری هم به بهترین رستوران های شیراز زد.

غذاهای رنگارنگی مثل کلم‌پلو شیرازی، دوپیازه، دمپختک، عرقیات شیرازی و شربت‌های شیرازی رنگ و روی واقعی به سفر می‌دهد که چشیدن طعم آن‌ها برای هر شکم‌گرد و اهل سفر یک تجربه فوق‌العاده است. شاید بپرسید بهترین رستوران های شیراز برای چشیدن طعم واقعی غذاهای شیرازی کدام است؟ جواب این سوال را می‌توانید در این مطلب مجله گردشگری راستین گشت پیدا کنید.

بهترین کبابی شیراز کدام است؟
بر اساس نظریات مشتریان باربیکیو دیاکو بهترین کبابی شیراز است و بعد از آن نون و کباب درباری، کباب‌سرای خودمونی و کبابی جگر طلای شیراز قرار دارد.
رستوران شرزه شیراز کجاست؟
رستوران شرزه شیراز در خیابان طالقانی، خیابان مسجد وکیل، مجموعه وکیل، زیرگذر زند قرار دارد.
رستوران باغ راز شیراز کجاست؟
رستوران باغ راز را می‌توانید در شیراز، قصردشت، بلوار شاهد پیدا کنید. این رستوران دو بخش باغ همراه با سرو غذاهای سنتی و بام با سرو غذاهای رستورانی دارد.

مشتریان این شش رستوران را بهترین رستوران های شیراز می‌دانند

در ادامه رستوران‌هایی که به انتخاب مشتریان محبوبیت بیشتری دارد، به شما معرفی کرده‌ایم.

رستوران هفت‌خوان شیراز و غذاهایی با لذت پرواز در هفت آسمان

حوالی دروازه‌قرآن یکی بهترین رستوران های شیراز به نام رستوران هفت‌خوان قرار دارد. این رستوران مانند اسمش دقیقا هفت‌خوان مختلف دارد. نگران نشوید. قرار نیست از هفت‌خوان سخت رد شوید تا غذای دلخواهتان را بخورید. در واقع این رستوران از هفت رستوران مختلف تشکیل شده که هرکدام سبک خاصی از غذا را سرو می‌کند.

برای نام‌گذاری رستوران‌ها از شاهنامه فردوسی استفاده شده است. رستوران فرود (طبقه زیر همکف)، رستوران نوفل (طبقه دوم)، رستوران سیندخت (طبقه همکف)، رستوران گرسیوز (پشت‌بام)، فست‌فود بلیان (طبقه اول)، کافی‌شاپ گیسیا (طبقه دوم) و کافی‌شاپ زریر (طبقه اول) هرکدام با طراحی خاص خود غذاهای مختلف از سنتی گرفته تا فست‌فود و غذاهای فرنگی را به مشتریان ارائه می‌دهد.

در رستوران فرود می‌توانید غذاهای سنتی مثل دیزی مخصوص هفت‌خوان، باب مخصوص فرود، خوراک جوجه‌کباب ملس، ته‌چین مرغ، ته‌چین گوشت و بادمجان، چلو دمی با مرغ یا گوشت، حلیم بادمجان و بسیاری دیگر را انتخاب کنید.

در رستوران نوفل از انواع کباب و ماهی گرفته تا پیتزا و پاستا و پنه و ساندویچ سرو می‌شود.

منوی رستوران سیندخت هم شامل غذاهای ایرانی است، ولی نسبت به رستوران فرود محدودتر است. شوید باقالی با گوشت بره، شنسل مرغ، شنسل ماهی، سبزی پلو با ماهی شیر، جوجه‌کباب با استخوان، چلوکباب کوبیده، باقالی‌پلو و کباب کوبیده گوسفندی در منوی این رستوران وجود دارد.

در رستوران گرسیوز انواع کباب‌، شاورما لبنانی، مرغ و برگرهای مخصوص سرو می‌شود. فست‌فود بلیان و کافی‌شاپ گیسیا انواع پیتزا، پاستا، سالاد و نان‌ها را در منوی خود دارد. همچنین کافی‌شاپ زریر هم انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد، بستنی، کیک و دسر برای مهمانان سرو می‌کند.

آدرس رستوران هفت‌خوان: شیراز، بلوار قرآن، مجموعه رستوران‌های هفت‌خوان

شماره‌تماس‌های رستوران: ۰۷۱۳۲۲۸۰۰۰۰ و ۰۷۱۳۲۲۷۰۰۰۰

رستوران هفت خوان شیراز

آدرس رستوران هفت‌خوان شیراز روی گوگل مپ

رستوران خانه سنتی پرهامی؛ جایی با طعم غذاهای مادربزرگ

تصور کنید به بازار و مسجد وکیل و شاه‌چراغ رفته‌اید، بعد از نیمروز گشت‌وگذار، دلتان هوای خانه را می‌کند که هم خستگی از تن به در کنید و هم غذایی سنتی و خانگی میل کنید. اینجاست که باید سری به خانه سنتی پرهامی بزنید. این خانه قدیمی یکی از بهترین رستوران های شیراز به سبک سنتی است که کاملا حس و حال قدیم را به شما منتقل می‌کند.

تخت‌های داخل حیاط، حوض آب و ماهی قرمز آن کنار خوردن یک غذای سنتی شیرازی تمام خستگی شما را برطرف می‌کند. هر روز چهار مدل غذای سنتی در این رستوران سرو می‌شود که کلم‌پلوی آن یکی از معروف‌ترین‌هاست.

آدرس رستوران خانه سنتی پرهامی : خیابان لطفعلی خان زند، بعد از سه‌راه احمدی، گود عربان، ضلع مقابل مسجد نصیرالملک

شماره تماس رستوران سنتی پرهامی: ۰۷۱۳۲۲۳۲۰۱۵

خانه سنتی پرهامی

خانه پرهامی روی گوگل مپ

مجموعه رستوران‌های باغ راز، یک وعده غذا در قلب طبیعت

رستوران باغ راز با وجود دوربودن از مرکز شهر هنوز هم عنوان یکی از بهترین رستوران های شیراز را از آن خود دارد. این مجموعه رستورانی و تفریحی دو منوی مجزا با نام‌های منوی باغ و منوی بام دارد. در منوی باغ که در بخش سرسبز و سنتی رستوران ارائه می‌شود، می‌توانید انواع غذاهای سنتی ایران و به‌خصوص شیرازی را نوش جان کنید.

بااین‌حال اگر اهل غذاهای سنتی نیستید و دنبال یک غذای مدرن خوشمزه می‌گردید، در منوی بام رستوران باغ راز انواع فست‌فود‌ها سرو می‌شود. انواع دمنوش، آش رشته، عرقیات طبیعی، موسیقی سنتی و رفتار بسیار خوب کارکنان رستوران هم باعث خاص‌بودن و محبوبیت این رستوران شده‌ است.

آدرس رستوران باغ راز: شیراز، قصردشت، بلوار شاهد

شماره تماس رستوران: ۰۷۱۳۶۲۳۴۰۰۰

باغ راز از بهترین رستوران های شیراز

رستوران‌های باغ راز روی گوگل مپ

وصف بی‌مثال رستوران خوشا شیراز

فضای زیبا و دنج، موسیقی گوش‌نواز، غذای با کیفیت، سرویس‌دهی منظم و… همه را در یکی از بهترین رستوران های شیراز به نام خوشا شیراز پیدا خواهید کرد. این رستوران دو بخش سرپوشیده و فضای باز دارد و انواع غذاهای ایرانی و سنتی را برای مهمانان سرو می‌کند.

آشپزهای این رستوران همه کارآمد و حرفه‌ای هستند و از بهترین مواد اولیه برای پخت غذا استفاده می‌کنند تا با بهترین غذاها از مهمانانشان پذیرایی کنند.

آدرس رستوران خوشا شیراز: بلوار صنایع، روبه‌روی گلدشت حافظ

شماره تماس رستوران: ۰۷۱۳۶۵۰۴۳۲۴

رستوران خوشا

رستوران خوشا شیراز روی گوگل مپ

در کنار یادگارهای زندیه در رستوران عمارت فیل

عمارت فیل در حقیقت یک اقامتگاه سنتی مربوط به دوران زندیه است که رستوران آن به‌عنوان یکی از بهترین رستوران های شیراز معروف شده است. این رستوران همه زیبایی‌های یک خانه قدیمی به نمایش می‌گذارد، کاملا سنتی و نوشتالژیک طراحی شده و کیفیت غذاها نشان‌دهنده مرغوب و تازه‌بودن مواد اولیه و تبحر آشپز‌های آن است.

آدرس رستوران عمارت فیل: بازارچه فیل، خیابان فیل، کوچه ۱۱

شماره تماس: ۰۷۱۳۲۲۳۱۴۶۶

عمارت فیل بهترین رستوران های شیراز

عمارت فیل روی گوگل مپ

تجربه غذاخوردن در قدیمی‌ترین رستوران شیراز، رستوران سنتی شرزه

رستوران شرزه هم یکی از قدیمی‌ترین و بهترین رستوران های شیراز با تم سنتی است. این رستوران در نزدیکی بازار وکیل و هتل زندیه قرار دارد و با وجود سابقه طولانی هنوز کیفیت غذاهای خود را حفظ کرده است، به‌طوری‌که عنوان بهترین سروکننده کباب را آن خود کرده است. محیط سنتی، نان داغ و تازه، موسیقی زنده و انواع غذاهای سنتی و کباب‌ها سبب محبوبیت رستوران شرزه در بین گردشگران به شیراز شده است.

آدرس رستوران شرزه: خیابان طالقانی، خیابان مسجد وکیل، مجموعه وکیل، زیرگذر زند

شماره تماس: ۰۷۱۳۲۲۴۱۹۶۳

رستوران شرزه

رستوران سنتی شرزه روی گوگل مپ

بهترین فست‌فودهای شیراز

خوردن یک غذای فست‌فودی عالی در یکی از بهترین فست‌فودهای شیراز تجربه‌ای است که نباید در سفر به شیراز از دست بدهید. حتما می‌پرسید کدام؟ ادامه مطلب را بخوانید.

فست‌فود مدرن و سرسبز گابریک از بهترین رستوران های شیراز

فست‌فود گابریک شیراز با دکوراسیون مدرن و خلاقانه‌ای که دارد یکی از بهترین فست‌فودهای شیراز است. این فست‌فود دو فضای باز و بسته دارد. فضای باز مملو از گل‌وگیاه و سرسبزی است و فضای بسته محیطی دنج و مدرن دارد. شما می‌توانید انواع غذاهای فست‌فودی باکیفیت را که در کمترین زمان برایتان آماده می‌شود، در این رستوران نوش جان کنید.

آدرس فست‌فود گابریک: شیراز، بلوار دکتر حسابى(صنایع)، روبه‌روى پمپ‌بنزین دیرین، نبش کوچه ٣۴

شماره تماس: ۰۷۱۳۶۴۵۸۵۱۶

فست فود گابریک شیراز

فست‌فود گابریک روی گوگل مپ

فست‌فود مستربرگر شیراز بهترین برای برگردوستان

مستربرگر یکی از بهترین فست‌فود های شیراز است که انواع برگر را به‌صورت بیرون‌بر به مشتریان ارائه می‌کند. این فست‌فود سالن کوچکی با ظرفیت حدود ۳۰ نفر در طبقه بالا دارد. باتوجه‌به کیفیت برگرهای این فست‌فود معمولا ظرفیت سالن پر است و چند نفری هم منتظرند تا صندلی خالی شود.

به همین دلیل در بیشتر موارد سفارش‌ها به بیرون از رستوران ارسال می‌شود تا طرفداران این رستوران طعم غذاهای آن را از خانه بچشند. همبرگر، چیکن‌برگر، قارچ‌برگر و انواع مختلف برگر در این فست‌فود سرو می‌شود.

آدرس فست‌فود مستربرگر: بلوار آزادی، خیابان حر، تقاطع خیابان حدادی

شماره تماس: ۰۷۱۳۲۲۸۱۲۶۸

مستر برگر از بهترین رستوران های شیراز

فست‌فود مستربرگر از بهترین رستوران های شیراز روی گوگل مپ

بهترین کافه رستوران های شیراز

اگر نوشیدنی، فست‌فود و غذاهای سنتی، همه را یکجا می‌خواهید باید به بهترین کافه رستوران های شیراز بروید.

کافه رستوران گرتا شیراز، همه‌چیز را باهم دارد

در منطقه معالی‌آباد یکی از بهترین کافه رستوران های شیراز به نام گرتا قرار دارد. این کافه رستوران با با فضای لوکس و زیبا در دوطبقه به‌دلیل کیفیت خوب غذاها همیشه مملو از جمعیت است. برخورد پرسنل عالی است و میهمانان در بدو ورود با یک نوشیدنی پذیرایی می‌شوند. انواع پاستا، پیتزا، سالاد، نوشیدنی‌های سرد و گرم با بهترین کیفیت در کافه رستوران گرتا سرو می‌شود.

آدرس کافه رستوران گرتا: بلوار معالی‌آباد، خیابان دوستان

شماره تماس ۰۷۱۳۶۳۴۴۴۳۴

رستوران گرتا در شیراز

آدرس رستوران گرتا روی گوگل مپ

کافه رستوران ژولپ شیراز تفرجگاه خوش‌خوراک‌ها

اگر برای گشت‌وگذار به بازار وکیل، حمام وکیل و ارگ کریم‌خان رفتید، امتحان‌کردن یک نوشیدنی خوشمزه در یکی از بهترین کافه رستوران های شیراز به نام ژولب را از دست ندهید. نوشیدنی، کیک، دمنوش و البته بستنی و فالوده این کافه بی‌نظیر است. اگر احساس گرسنگی کردید، آب‌دوغ‌خیار و دوپیازه را حتما امتحان کنید. انواع سالاد و اسموتی و غذاهای سنتی هم متنوع در ژولب سرو می‌شود.

آدرس کافه رستوران ژولب : خیابان طالقانی، بعد از خ فرهنگ، روبروی حمام وکیل، کافه ژولپ

شماره تماس : ۰۷۱۳۲۲۴۶۹۸۲

بهترین رستوران های شیراز

آدرس کافه ژولپ روی گوگل مپ

بهترین کبابی های شیراز

کباب‌خورها این چند کبابی شیراز را از دست ندهید.

  • باربیکیو دیاکو در خیابان قصرالدشت، خیابان برق، نبش خیابان شهید رضایی یکی از بهترین کبابی‌های شیراز است که انواع کباب‌ها را با بهترین کیفیت سرو می‌کند.

بهترین کبابی های شهر شیراز

  • نون و کباب درباری شیراز هم در خیابان ستارخان، حدفاصل عفیف‌آباد و ولی‌عصر، روبه‌روی ۱۲ متری نمازی قرار دارد. کباب عالی این رستوران که در کنار نان داغ سرو می‌شود باعث محبوبیت آن شده است.
  • کباب‌سرای خودمونی شیراز را در می‌توانید در چهارراه حافظیه، خیابان حافظ، روبروی خیابان نفت، نبش کوچه ۱۴ پیدا کنید. انواع کباب‌های اصیل بستکی و کنجه کهتویه و کباب‌های اصیل لاری در این کبابی سرو می‌شود.
  • کبابی جگر طلای شیراز، رستورانی مناسب برای خانواده‌ها و پرطرفدار است که می‌توانید بهترین جیگرها را در آن نوش‌جان کنید. این جیگرکی در بلوار چمران، خیابان نیایش، کوچه سوم، بعد از چهارراه هنگام، کوچه هنگام چهار قرار دارد.

بهترین کبابی هادر آخر…

تعداد رستوران‌های خوب شیراز آن‌قدر زیاد است که شاید در یک مطلب جای نگیرد. لیستی که در این مطلب مجله گردشگری راستین گشت ارائه دادیم تعدادی از بهترین رستوران ها از دیدگاه گردشگران و مشتریان هستند که امیدواریم راهنمایی مناسبی برای سفر بعدی شما به شیراز باشد.

منبع: علی بابا

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت