بهترین مناطق کردان و شهرک های ویلایی آن را بشناسید

اطراف تهران پر است از مناطقی که هرکدام می‌توانند جاذبه‌ای زیبا برای فرار از شلوغی‌های شهری باشند. این مناطق به دلیل طبیعت جذاب خود، گزینه‌ای مناسب برای ویلاسازی و ساخت اقامتگاه‌های زیبا هستند. کردان یکی از این مناطق جذاب است که در روزهای تعطیل سال، پذیرای مسافران بسیاری از شهرهای اطرف، به‌خصوص تهران است. شهرک های ویلایی در بهترین مناطق کردان و از خوش‌آب‌وهواترین جاهای اطراف تهران و کرج ساخته شده‌اند و بسیاری از تهرانی‌ها شیفته وقت‌گذرانی در این ویلاها هستند.

در این مطلب از مجله گردشگری علی‌بابا قصد داریم که بهترین مناطق کردان را به شما معرفی کنیم و سراغ شهرک‌های ویلایی این منطقه جذاب برویم.

سری به بهترین مناطق کردان بزنیم

آب‌وهوای ناب کردان سبب می‌شود که این محدوده و سایر مناطق نزدیک به آن، برای استراحت و گذران تعطیلات، گزینه‌ای جذاب تلقی شوند. تهراندشت یکی از بهترین مناطق کردان در کوهپایه‌های رشته کوه البرز است و یکی از گزینه‌های اصلی برای خرید باغ و ویلا محسوب می‌شوند. این منطقه در نزدیکی تهران و کرج واقع شده است و یکی از گرانترین مناطق کردان کرج محسوب می‌شود. هوای جذاب تهراندشت ما را از آلودگی تهران دور نگه می‌دارد. در تابستان‌های گرم می‌توانید از آب‌هوای خنک و معتدل تهراندشت و از اقامت در شهرک‌های ویلایی کردان حسابی لذت ببرید.

بهترین مناطق کردان

عکس از: سایت Archilovers

برای زمستان‌های هم می‌توانید به‌عنوان گزینه‌ای برای سفر روی این منطقه حساب کنید و یک زمستان لطیف را پشت سر بگذارید. در تهراندشت، بهترین شهرک های کردان وجود دارند و شهرک جهان ویلا از معروف‌ترین آن‌هاست. تهراندشت در شمال غرب کرج و تهران واقع شده است. فاصله این منطقه با کرج در حدود ۲۵ کیلومتر است و مسافت آن تا تهران هم تقریبا ۷۵ کیلومتر است.

سرخاب یکی دیگر از بهترین مناطق کردان است که آب‌وهوای بهشتی آن سبب شده تا بهترین شهرک های ویلایی کردان در این منطقه ساخته شوند. این منطقه در پای رشته‌کوه البرز واقع شده است و سرسبزی آن مجذوبتان خواهد کرد.

بهترین مناطق کردان

عکس از: سایت Httpluxuryproperties

رود سرخاب جریان زندگی را به این منطقه بخشیده و آب‌وهوای دلچسب این منطقه با وجود این رود، خواستنی‌تر شده است. به همین دلیل سرخاب یکی از بهترین و گرانترین مناطق کردان کرج است که می‌توانید برای ساخت ویلا یا خرید باغ و زمین به سراغ آن بروید.

بسیاری از شهرک های ویلایی کردان در سرخاب واقع شده است و شهرک ویلایی کارینا یکی از لوکس‌ترین آن‌ها محسوب می‌شود. سرخاب در ۸۵ کیلومتری شمال غرب تهران و در ۳۵ کیلومتری غرب کرج واقع شده است.

بهترین مناطق کردان

عکس از: سایت Archilovers

چند شهرک ویلایی کردان نیز در منطقه خوش آب‌وهوای سهیلیه ساخته شده‌اند و از معروف‎‌ترین آن‌ها می‌توان به شهرک‌های زعفرانیه، کوروش و اقبالیه اشاره کرد. منطقه سرسبز سهیلیه یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید ویلا، باغ و زمین است و می‌توانید برای گذران تعطیلات به سراغ این منطقه بیایید.

زمین‌های این منطقه برای باغداری و کشاورزی بسیار مناسب هستند، زیرا خاک این منطقه از کردان بسیار حاصل‌خیز است و گیاهان آن از نظر آبیاری غنی هستند. به همین دلیل در سهیلیه پرورش گل بسیار رواج دارد و بخش‌های از این منطقه به مجموعه‌های کاشت نهال اختصاص داده شده است. سهیلیه در ۹۶ کیلومتری شمال غرب تهران و در ۴۰ کیلومتری غرب کرج واقع شده است.

ویلاسازی در کردان

عکس از: سایت Httpluxuryproperties

ویلاسازی در کردان

آب‌وهوای مناسب و طبیعت دلچسب، از مهمترین دلایلی است که ساکنان تهران و کرج را به سفرهای کوتاه در تعطیلات آخر هفته وسوسه می‌کند. علاوه بر سرسبزی و آب‌وهوای خوب، فاصله کم بهترین منطقه های کردان از تهران و کرج و خوش‌مسیر بودن آن‌ها، سبب شده تا کردان به یکی از گزینه‌های اصلی برای ویلاسازی تبدیل شود.

بنابراین بسیاری از مردم خواهان سفر و حتی مهاجرت از تهران و کرج به بهترین منطقه های کردان هستند. به همین دلیل در چند سال اخیر، تقاضا برای خرید ویلا و باغ در کردان افزایش پیدا کرده است و مردم تمایل دارند تا تعطیلات را در منطقه‌ای بدون دود سپری کنند یا زندگی خود را از تهران و کرج به کردان انتقال دهند.

بهترین مناطق کردان

عکس از: سایت Vilaroz

روند ویلاسازی با گسترش این تقاضا افزایش یافته است و انواع ویلاهای لوکس با امکاناتی همچون استخر، سونا، جکوزی، باربیکیو و… در بهترین مناطق کردان روزبه‌روز در حال افزایش است. این ویلاها تنها برای خرید نیستند و می‌توانید برای سفر چند روزه هم آن‌ها را رزرو کنید.

بهترین مناطق کردان

عکس از: سایت Divar

بهترین شهرک ویلایی کردان

ویلاهای مدرن کردان در دسته گران‌ترین ویلاهای اطراف تهران قرار می‌گیرند. این ویلاها به دلیل منظره جذابی که دارند، شما را برای چند روزی از حال‌وهوای خسته کننده شهر دور و آرامش را به وجودتان منتقل می‌کنند. ویلاها در بهترین منطقه های کردان واقع شده‌اند که از این مناطق می‌توان به خیابان درختی، تهراندشت و… اشاره کرد. در ادامه فهرستی از بهترین شهرک های ویلایی کردان را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

شهرک سهیلیه

عکس از: سایت Amlakalborzgostar

شهرک سهیلیه کردان

شهرک سهیلیه یکی از بهترین مناطق کردان است که دسترسی خوبی به کرج و تهران دارد. آب‌هوای دلچسب این منطقه و ساخت اصولی ویلاها از دیگر امتیازات شهرک سهیلیه کردان است. علاوه بر ویلاها، تمامی باغ‌ها و باغچه‌های این شهر طراحی زیبایی دارند و برای گذارن تعطیلات آخر هفته، گزینه بسیار دلچسبی هستند.

بهترین مناطق کردان

عکس از: سایت Jadeh

خاک حاصل‌خیز سهیلیه و وضعیت خوب این منطقه از منظر منابع آبی، سرسبزی باغ و باغچه‌ها را تأمین می‌کنند. شهرک سهیلیه کردان مجهز به برق و گاز است و بیشتر ویلاهای این منطقه با سند مالکیت فروخته می‌شوند. جاده منتهی به شهرک سهیلیه، در جاده کرج، حد فاصل کرج و هشتگرد واقع شده است.

لوکیشن شهرک سهیلیه کردان روی گوگل مپ

شهرک زعفرانیه؛ از بهترین مناطق کردان

شهرک زعفرانیه یکی از بهترین مناطق کردان است که در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز واقع شده است. این شهرک یکی از گرانترین مناطق کردان کرج محسوب می‌شود و در محدوده سهیلیه کردان، میان کرج و هشتگرد جا خوش کرده است. انتهای جاده سهیلیه شما را به این شهرک می‌رساند و این منطقه دسترسی خوبی به تهران دارد.

بهترین مناطق کردان

عکس از: سایت Zoomila

خرید ملک در شهرک زعفرانیه با سند رسمی انجام می‌شود و به همین دلیل بسیاری از تهرانی‌ها برای خرید ملک از مناطق کردان، به سراغ این شهرک می‌آیند. اما این تنها ویژگی زعفرانیه نیست؛ آب‌وهوای دلچسب، ویلاهای خوش‌ساخت، مناظر سرسبز و… سبب شده تا این شهرک به یکی از پرطرف‌دارترین مناطق کردان تبدیل شود.

شهرک زعفرانیه کردان

عکس از: سایت Emelk

شهرک زعفرانیه کردان روی گوگل مپ

منطقه ویلایی طاووسیه کردان

طاووسیه یکی دیگر از بهترین مناطق کردان است که در نزدیکی شهرک افشاریه واقع شده است. ورودی جاده منتهی به این شهرک در مسیر جاده قدیم کرج به سمت قزوین واقع شده است. همچنین از بزرگراه تهران به کرج هم می‌توانید به سمت طاووسیه بروید و در کل این منطقه از کردان، دسترسی خوبی به شهر تهران دارد. البته طاووسیه در واقع در کرج واقع شده است، اما به دلیل نزدیکی به کردان، با عنوان طاووسیه کردان هم شناخته می‌شود.

منطقه ویلایی طاووسیه

عکس از: سایت Vilajat

این منطقه علاوه بر خوش‌مسیر بودن، طبیعت و آب‌وهوای فوق‌العاده‌ای دارد. به همین دلیل یکی از گزینه‌های اصلی برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک محسوب می‌شود. دسترسی به منابع آب، برق و گاز و همچنین داشتن سندهای تک‌برگ، از دیگر مزیت‌های خرید ویلا در منطقه طاووسیه است.

بهترین مناطق کردان

عکس از: سایت Iraniju

طاووسیه کردان روی گوگل مپ

شهرک افشاریه؛ از بهترین مناطق کردان

در مسیر کرج به سمت هشتگرد، شهرک افشاریه کردان را خواهید دید که در کنار طاووسیه واقع شده است. افشاریه یکی از شهرک های ویلایی کردان است که در جنوب این منطقه واقع شده است و آب‌وهوای معرکه‌ای دارد. افشاریه از مناطق دنج کردان است که با وجود جمعیت کم، امنیت بالایی دارد.

شهرک افشاریه کردان

عکس از: سایت Baghvilaluxe

طبیعت سرسبز افشاریه از دیگر مزیت‌های این شهرک ویلایی است و باغ‌های جذاب این منطقه سبب شده تا در طول سال از مناظر زیبای این شهرک لذت ببرید. نگهبانی ۲۴ ساعته افشاریه، امنیت بسیاری بالایی برای ساکنان منطقه ایجاد کرده است تا با خیال راحت از خلوتی این شهرک خوش‌آب‌وهوا لذت ببرید.

شهرک افشاریه کردان روی گوگل مپ

منطقه ویلایی صفاییه کردان

صفاییه یکی از بهترین منطقه های کردان است که آب‌وهوای دلچسب کوهستانی دارد و معماری مدرن این شهرک بسیار قابل توجه است. برای رفتن به سمت این شهرک باید وارد جاده تهران به کرج شوید و سپس به سمت قزوین حرکت کنید. مسیرتان را تا رسیدن به خروج پل کردان ادامه دهید تا بتوانید وارد مسیر منتهی به صفاییه شوید.

بهترین مناطق کردان ویلایی صفاییه

عکس از: سایت Zoomila

از ویژگی‌های شهرک صفاییه می‌توان به نگهبانی ۲۴ ساعته و امنیت بالای آن اشاره کرد. همچنین این منطقه دسترسی خوبی به بزرگراه دارد و رفت‌وآمد به این شهرک سخت نخواهد بود. دسترسی به آب، برق، گاز و تلفن و ارائه سند تک‌برگ از دیگر مزایای خرید ملک از این منطقه است.

صفاییه کردان روی گوگل مپ

شهرک ویلایی کارینا

کارینا یکی از زیباترین شهرک‌های ویلایی کردان است که در منطقه تهراندشت واقع شده است. این شهرک بسیار خوش‌ساخت است و در خیابان اصلی این منطقه به‌نام خیابان تهران واقع شده است. ویلاهای لوکس این شهرک با وجود امکانات رفاهی مدرنی که دارند، بسیار قابل توجه هستند. در این شهرک ویلاهای دوبلکس و تریپلکس به زیبایی طراحی شده‌اند و علاوه بر زیبایی، اهمیت به راحتی از دیگر امتیازات معماری این ویلاها است.

شهرک ویلایی کارینا

عکس از: سایت Vilaroz

ویلاهای این شهر رو به مناظر سرسبز و زیبایی ساخته شده‌اند و این موضوع جذابیت کارینا را بیشتر کرده است. بنابراین اگر قصد خرید ویلایی لوکس با امکانات مدرن رفاهی دارید، باید به سراغ تهراندشت بروید و یکی از مالکین شهرک کارینا شوید.

شهرک کارینا کردان روی گوگل مپ

منطقه ویلایی کوروش

شهرک کوروش یکی از بهترین منطقه های کردان است که در سهیلیه واقع شده است. برای رفتن به سمت سهیلیه، وارد جاده قدیم کرج شوید و مسیرتان را ادامه دهید. بعد از پشت سر گذاشتن شهرک زعفرانیه، به شهرک کوروش می‌رسید.

منطقه ویلایی کوروش

عکس از: سایت Baharnews

آب‌وهوای مطلوب این شهرک، شما را به طبیعتی چهار فصل دعوت می‌کند و هر زمان که به این منطقه بروید، از سفرتان لذت خواهید برد. علاوه بر ویلا، باغ و باغچه‌های این شهرک نیز جذاب است و وقت‌گذرانی در آن با آرامش جذابی همراه است.

منطقه ویلایی کوروش

عکس از: سایت Melkmarket

شهرک کوروش کردان روی گوگل مپ

منطقه ویلایی اقبالیه؛ از بهترین مناطق کردان

جاده قدیم کرج به سمت قزوین شما را به سمت اقبالیه می‌رساند. بعد از دیدن تابلو سهیلیه باید به سمت راست تغییر جهت دهید تا در نهایت بعد از پشت سر گذاشتن چند روستا به اقبالیه برسید. آب‌وهوای اقبالیه بسیار دلچسب است. بهار در اقبالیه بسیار دیدنی است و از تماشای درختان خوش‌قد و قامت پر شکوفه و سرسبزی زمین لذت خواهید برد.

تابستان‌های آن معتدل و خنک است و زمستان‌ها بارش بسیار چشمگیری دارد. پاییز نیز در این منطقه دیدنی و رنگارنگ است و آب‌وهوای دلپذیری دارد.

منظقه ویلایی اقبالیه

عکس از: سایت Httpluxuryproperties

اقبالیه کردان روی گوگل مپ

دهکده یا شهرک جهان ویلا (مسعودیه) در نزدیکی کردان و هشتگرد

جهان ویلا یا همان مسعودیه، یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید ویلا در اطراف تهران است. این منطقه در محدوده جنوب جاده قدیم کرج واقع شده است و در نزدیکی کردان و هشتگرد قرار دارد. طراحی این شهرک بسیار زیبا است و در گوشه‌وکنار آن، سرسبزی درختان چنار به چشم می‌خورد. آب‌وهوای دلچسب این منطقه حسابی جذبتان خواهد کرد و از سفر به این شهرک دنج و آرامش‌بخش لذت خواهید برد.

شهرک جهان ویلا

عکس از: سایت Httpluxuryproperties

ویلاهای خوش‌ساخت جهان ویلا امکانات رفاهی قابل توجهی دارند. این شهرک برای تهرانی‌ها بسیار خوش‌مسیر است و دسترسی خوبی دارد. فقط کافیست به سمت جنوب جاده قدیم کرج یا همان جاده ۳۲ حرکت کنید. این جاده در یک کیلومتری پمپ بنزین تهراندشت واقع شده است.

شهرک جهان ویلا کردان روی گوگل مپ

لذت سفر به کردان را از دست ندهید

بهترین مناطق کردان با شهرک‌های ویلایی لوکس و دیدنی، از گزینه‌های جذاب برای سفر چند روزه به اطراف تهران است. اگر قصد خرید ویلا در یکی از مناطق اطراف تهران را دارید، بدون شک بهترین شهرک های ویلایی کردان، انتخاب مطلوبی است.

دهکده یا همان شهرک جهان ویلاعلی بابا

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت