بهترین هتل های سرعین؛ اقامتگاهی برای یک سفر ناب

ایران شهرهای زیادی دارد که گردش و بازدید از آن‌ها در یک روز و دو روز تمام نمی‌شود. خیلی از این شهرها در خطه شمالی کشور هستند و بسیاری هم در مرکز، اما امروز در این مطلب نگاهی به یکی از شهرهای شمال‌غربی یعنی سرعین می‌اندازیم. سرعین شهر قل‌قل آب‌های جوشان است و برای شنا در این آب‌ها باید جایی برای اقامت دست‌و‌پا کنید. مجله گردشگری راستین گشت در این مطلب بهترین هتل های سرعین را معرفی می‌کند تا بعد از شنا و آب‌درمانی در حوضچه‌های بزرگ سرعین لذت خوابی راحت را هم تجربه کنید.

هتل‌های پنج ستاره سرعین کدام‌ها هستند؟
هتل رویال پارک تنها هتل ۵ ستاره شهر سرعین است.
هتل‌های چهار ستاره سرعین چه نام دارند؟
هتل لاله، بوستان، ارشاد، رضوان و پدرام از جمله هتل‌های ۴ ستاره سرعین هستند.
بهترین هتل آپارتمان‌های سرعین کدام است؟
هتل آپارتمان قهوه سوئی و اترک از جمله معروفترین هتل آپارتمان‌های سرعین‌اند.
هتل‌های دو ستاره سرعین کدام موارد هستند؟
هتل ۲ ستاره کبیر، صحت، آنا و دریا از بهترین هتل‌های سرعین به شمار می‌روند.

 

۱- هتل بوستان سرعین

وسط شهر سرعین در خیابان دانش که سرتان را بالا بیاورید، چشمتان به یک ساختمان ۶ طبقه با نمای کلاسیک می‌خورد که شبیه هتل‌هاست. اشتباه ندیده‌اید، این‌جا هتل بوستان، اولین هتل ۴ ستاره سرعین است که وسط شهر ساخته شده است. فاصله این هتل تا چشمه آبگرم بش‌باجیلار تقریبا اندازه فاصله اتاقتان تا حمام خانه است. همین‌طور مرکز خرید لاله و مسجد قدیمی جامع سرعین کنار هتل هستند.

در هتل بوستان استخر و باشگاه نیست، اما سوییت و اتاق‌های تا ظرفیت ۶ نفره (VIP) دارد که خدمات متنوع و باکیفیت بسیار زیادی را در اختیار مسافران قرار داده‌اند. شما می‌توانید به‌راحتی لذت زندگی در یکی از هتل های سرعین را تجربه کنید، وقتی قبل از سفر برای رزرو آن اقدام کرده‌اید. از هر طرف که به ماجرا نگاه کنید این هتل مناسبتان است، پس دست‌دست نکنید و خود را وسط دشت‌های سرسبز سرعین ببینید.

هتل های سرعینهتل بوستان روی گوگل مپ

۲- هتل رضوان ۴ ستاره دری به بهشت سرعین

درست است که هتل رضوان ۴ ستاره است، اما چیزی از یک هتل ۵ ستاره هم کم ندارد. هتلی ۵ طبقه با ۷۲ باب واحد اقامتی که از ۲ نفره تا سوییت آپارتمان‌های بزرگ است، می‌تواند جای خوبی برای سفرهای پُرجمعیت باشد.

هتل رضوان نمای زیبایی دارد، اما به نظر من نمای داخلی آن بیش از حد رنگ قهوه‌ای‌ دارد، بااین‌حال بهتر است خودتان راهی خیابان بعثت، سرعین شوید و این هتل را از نزدیک ببینید. نمای اتاق های هتل به محوطه آن‌جا، خیابان و تعداد کمی از اتاق‌ها هم با دید کوهستان ساخته شده‌اند.

هتل رضوان سرعین

هتل تقریبا در اطراف شهر ساخته شده، اما روبه‌روی آن پارک لونا سرعین قرار دارد و دسترسی به خیابان‌های مرکزی شهر با فاصله یک کیلومتری از آن‌جا تقریبا کار سختی نیست. ضمن این‌که هتل تاکسی و خدمات گردشگری هم دارد.

قیمت‌های هتل رضوان که یکی از بهترین هتل های سرعین محسوب می‌شود زیاد نیست، اما کم هم نیست پس می‌توان سطح توسط را برای این هتل از نظر قیمت و شرایط اسکان انتخاب کرد.

هتل رضوان روی گوگل مپ

۳- اقامتگاه ۴ ستاره‌ به نام هتل ارشاد

باید اذعان کنم بین تمام هتل های سرعین، هتل ارشاد یکی از بزرگ‌ترین و کامل‌ترین هتل‌هاست. تقریبا هر امکانات تفریحی و خدمات رفاهی که بخواهید در این هتل هست. از رستوران، کافه و چای‌خانه گرفته تا گیم‌نت، باشگاه بدنسازی، آرایشگاه و… در هتل ارشاد، هتلی جدید را تجربه می‌کنید که شاید خدماتش به اندازه هتل‌های خوب کیش و مشهد هم نباشد.

ویژگی دیگر این هتل نزدیکی آن به مجتمع آب درمانی سبلان است، نزدیک و دردسترس‌تر از آن‌چیز که فکرش را هم بکنید. به‌راحتی بعد از پشت سر گذاشتن یک کوچه به این مجتمع می‌رسید. این هتل در خیابان ولیعصر سرعین ساخته شده و اگر بخواهیم منصفانه نگاه کنیم، بین هتل های ۵/۴/۳ ستاره سرعین قیمت‌های خوبی هم دارد.

هتل ارشاد یک رستوران در محوطه بیرونی خود دارد که انواع غذاهای ایرانی و فرنگی، دریایی و زمینی را سرو می‌کند.

هتل ارشاد سرعینهتل ارشاد روی گوگل مپ

۴- هتل ۴ ستاره پدرام از بهترین هتل های سرعین

یک برج بلند سنگی در خیابان دارایی، ساختمان هتل پدرام سرعین است. هتلی که بین هتل های ۵/۴/۳ ستاره سرعین جایگاه موجه و خوبی دارد. بین ویژگی‌های برتر هتل نمای کلاسیک و ساده آن چه بیرون و چه داخل هتل بسیار موردتوجه است. هتل پدرام روی تپه و رو به کوهستان ساخته شده تا تمام میهمانان منظره خوبی داشته باشند.

در این هتل سوییت‌های ۵ و ۶ نفره زیادی هست که می‌توان با خانواده در آن‌ها زندگی کرد. پیشنهاد می‌کنم اگر این هتل را انتخاب کردید سری هم به پیست اسکی آلوارس بزنید که از هتل تا آن‌جا مسافت زیادی نیست.

هتل پدارم جزو هتل‌های میانه‌رو در قیمت‌گذاری قرار می‌گیرد. البته این برآورد با توجه به خدمات و امکانات موجود در هتل گفته شده است.

میهمان‌های هتل معمولا نظرات مثبتی درباره آن ثبت کرده‌اند، جز بعضی از آن‌ها که به صبحانه و کارکنان هتل خرده گرفته‌اند. به خوبی می‌توان برآوردی مثبت از نظرات آن‌ها داشت.

هتل پدرام سرعینهتل پدرام روی گوگل مپ

۵- هتل لاله، ۴ ستاره به‌پشتوانه برندی جهانی

شاید اگر برند معتبر و بین‌المللی لاله پشت این هتل نبود ۴ ستاره کیفی را دریافت نمی‌کرد، اما برند معتبر یکی از بهترین راه‌های افزایش شهرت و اعتبار است. هتل لاله سرعین با آن چیزی که شنیده‌اید، تفاوت‌های زیادی دارد. ساختمانی بزرگ، بیشتر شبیه سوله‌های کارخانه‌ای دارد و در آن ۹۷ اتاق ساخته شده است.

با این‌که هتل برند معروفی دارد، اما به‌ اندازه دیگر هتل‌های ۴ ستاره سرعین هم خدمات و امکانات رفاهی ندارد. واقعا دلیلش را نمی‌دانم، اما در هتل لاله خبری از استخر و باشگاه ورزشی نیست دیگر چه برسد به آرایشگاه و گیم‌نت و این‌جور امکانات.

البته ویژگی‌های مثبت زیادی هم دارد؛ مثلا این‌که هتل کنار مجتمع تجاری لاله ساخته شده و فاصله بسیار اندکی هم با مجتمع آب درمانی سبلان دارد، چیزی حدود ۶۰ متر. پس اگر این مسائل برایتان مهم است، می‌توانید در خیابان دانش سرعین این هتل بزرگ را ببینید.

هتل های سرعینهتل لاله روی گوگل مپ

۶- پنج ستاره مثل رویال پارک سرعین

اگر دوست دارید هرچه خوبان دارند را یک‌جا داشته باشید، بدون برو برگرد هتل رویال پارک را انتخاب کنید. هتلی دوست‌داشتنی که نوروز ۹۷ افتتاح شد. انتخاب هتل برای هر کسی با ویژگی‌هایی که مدنظرش دارد، متفاوت است، اما کسی نیست که ویژگی‌های این هتل را بشنود و عاشقش نشود. در اولین نظر این رنگ‌بندی بسیار جذاب و طراحی زیبای محیط هتل است که چشم‌نوازی می‌کند، اما بعد از این‌که خدمات هتل را ببینید، دیگر هیچ چیز به چشمتان نمی‌آید.

انواع آب‌درمانی‌های تخصصی در حوضچه‌های آب‌گرم معروف سرعین جزئی از همان ویژگی هاست. قل‌قل‌هایی را که در کوه‌های سرعین می‌بینید، این‌جا در اتاق‌های (VIP) هتل رویال پارک دارید. بین تمام هتل‌های ۵/۴/۳ ستاره سرعین فقط هتل رویال پارک چنین ویژگی را با این کیفیت دارد.

پس پیشنهاد می‌کنم، بدون معطلی به خیابان دارایی سرعین بروید و یکی از اتاق‌های (VIP) این هتل ۴ طبقه را رزرو کنید. البته اگر قیمت زیاد هتل برایتان مهم است؛ پس ادامه مطلب را مطالعه کنید تا با هتل‌های ارزان قیمت‌تری آشنا شوید.

هتل بزرگ رویال پارکهتل رویال پارک روی گوگل مپ

۷- کوروش ۳ ستاره سرعین

یکی از هتل‌های لوکس سرعین که فقط ۳ ستاره دارد، هتل کوروش است. هتلی متفاوت از آن‌چه دیده‌اید و با امکانات بسیار خوب در اتاق‌های آن. کمتر هتل سه ستاره‌ای در ایران وجود دارد که در اتاق‌هایش جکوزی و حوضچه آبگرم هم باشد، اما هتل کوروش چنین ویژگی دارد.

هتلی دوست‌داشتنی با نما دیدنی سنگی. البته نزدیکی این‌ محل، هتل های ۵/۴/۳ ستاره سرعین قرار دارد که دست شما را برای انتخاب باز می‌کند. این هتل در خیابان دانش ساخته شده است.

از جمله امکانات داخل اتاق این هتل می‌توان به جکوزی، روم سرویس، ظرفیت و کیفیت بالا اتاق‌ها، بالکن، حمام و وجود چای‌ساز اشاره کرد. امکانات عمومی بسیار خوبی هم در هتل پیش‌بینی شده است. برای مثال کافی‌نت، کافی‌شاپ، جکوزی، استخر، صرافی، پارکینگ و… در این هتل هست که استفاده از آن‌ها سفر را برای هر مسافری دلنشین می‌کند.

هتل کوروشهتل کوروش روی گوگل مپ

۸- اورانوس ۳ ستاره در بهشت اردبیل

هتل آپارتمان سه ستاره اورانوس یکی از هتل های سرعین است که در لیست هم از نظر قیمت و هم از نظر امکانات درسطح متوسط قرار می‌گیرد. شاید اولین بار اگر هتل را ببینید رنگ استفاده شده در لابی و اتاق‌هایش کمی دلزده‌تان کند، اما اگر از رنگ‌های جیغ بدتان نمی‌آید، مشکلی نیست.

هتل اورانوس جزو لوکس‌های سرعین نیست؛ به همین دلیل امکانات آن درحد یک کافی‌شاپ ساده و لابی و اینترنت است. شما می‌توانید در این هتل هم دسترسی خوبی به آبگرم‌های سرعین داشته باشید و هم هزینه کمتری بپردازید.

البته اتاق‌های هتل تا ۶ نفر هم ظرفیت دارند که این به معنی امکان سفر دسته جمعی با قیمت کم است. میدان امام سرعین، جاییست که این هتل ساخته شده و درصورتی‌که قصد سفر به این شهر را دارید می‌توانید سراغش را آن‌جا بگیرید.

هتل اورانوس روی گوگل مپ

۹- قهوه سوئی نامه آشنا برای مسافران آپارتمان دوست

وقتی می‌گویند گول ظاهر یک هتل را نخورید یادر انتخاب به ستاره‌های آن نگاه نکنید منظورشان هتل قهوه سوئی سرعین بوده است. هتلی درحد و اندازه یک ۵ ستاره به تمام عیار که فقط ۳ ستاره دارد.

به نظرم رزرو اتاق در این هتل از هر نظر به‌سود است. اولا به‌صورت آپارتمانی ساخته شده و درواقع اتاق که می‌گوییم؛ یعنی سوییت‌های حداقل یک خوابه. دوما قیمت، امکانات و خدماتی که این هتل دارد با هتل ۵ ستاره رویال پارک برابر است.

در هتل قهوه سوئی دو مرکز آب درمانی بانوان و آقایان ساخته شده، همچنین در آن خدمات و امکاناتی مثل آرایشگاه، صرافی، اتاق ماساژ، استخر، سونا، کافی‌نت و… قرار دارد که فکر نکنم در دیگر هتل‌ها با این شرایط باشد.

پیشنهاد می‌کنم اگر به ظاهر یعنی نمای داخلی و این‌جور چیزها توجهی ندارید حتما سری به این هتل سرعین بزنید. به نظر من بین هتل های ۵/۴/۳ ستاره سرعین باید اینجا را اول لیست قرار می‌دادند، اما سازمان گردشگری مثل من فکر نمی‌کند.

هتل های سرعینهتل آپارتمان قهوه سوئی روی گوگل مپ

۱۰- چالدران سرعین با ۳ ستاره

هتل ۳ ستاره چالدران در ۱۵ باب واحد اقامتی با ظرفیت‌های ۲ تا ۶ نفره به میهمانان خدمات و امکانات نابی ارائه می‌دهد. اگر به سرعین سفر کردید، حتما به آبگرم‌های آن با خواص درمانی سر بزنید. آبگرم سبلان، گاو میش گلی و بش باجلار از مشهورترین این چشمه‌های آبگرم هستند که در زندیکی هتل چالدران قرار دارند.

سفره‌خانه سنتی، سالن آمفی تئاتر، پارک کودک، کافه تریا، زمین‌های ورزش مخصوص خانم‌ها و آقایان، اجرای جنگ شادی و موسیقی زنده در برخی شب‌ها از جمله خدمات هتل چالدران سرعین است.

هتل چالدران هتلی قدیمی در شهر سرعین است و البته خدمات و امکانات خوبی هم دارد، اما متاسفانه وجود یکسری قانون دارد که شاید به مزاج شما خوش نیاید. مثلا زنان در این هتل باید چادر داشته باشند. تابستان‌ها در این هتل جشنواره خشت‌ورنگ برگزار می‌شود که شاید دوست داشته باشید مسافرتتان به این شهر سردسیر با آن‌ها هماهنگ باشد.

چالدران سرعین با 3 ستارههتل چالدران روی گوگل مپ

۱۱- هتل اترک ۳ ستاره، ساده اما باکیفیت

هتل سه ستاره اترک هتلی ساده و دوست‌داشتنی است، اما به‌راحتی می‌تواند نظرتان را درباره تمام هتل‌های قبلی که بیشتر در مرکز شهر بودند، عوض کند. ساختمان قدیمی این هتل سال ۹۶ بازسازی شده و به همین دلیل می‌توان آن را نو دانست.

دو ساختمان ۴ و ۷ نفره  با نام این هتل ساخته شده که نتیجه آن ۳۸ باب واحد اقامتی است. قیمتی کمتر از هتل‌های قبلی، واحدهای اقامتی کمتر، امکانات تقریبا خوب و اتاق‌های کامل از جمله ویژگی‌های این هتل است.

تمام ویژگی‌های گفته شده را فراموش کنید و فقط موقعیت مکانی این هتل را ببینید. هتلی رو‌به‌روی سبلان و مشرف به جنگل گنزق که دید زیبایی از شهر را پیش‌روی شما قرار می‌دهد.هتل اترک 3 ستاره، ساده اما باکیفیت

هتل آپارتمان اترک روی گوگل مپ

۱۲- هتل آپارتمان علی با هزینه‌ای ملی

هتل آپارتمان علی با این‌که هتل آپارتمان ساده و تقریبا بدون امکاناتی است، اما قیمت‌ها و هزینه‌های زیادی دارد که با هتل‌های ۵ ستاره برابری می‌کند. این هتل که شاید در خیابان ولی عصر سرعین به چشمتان بیاید، امکانات فراوانی ندارد.

البته ریاست هتل سعی کرده با ظرفیت بالای اتاق‌ها و تقویت کادر این نقص را جبران کند، اما بازهم چیزی که به‌چشم می‌آید، کمبود خدماتی ساده در حد یک هتل ۳ ستاره است. این هتل سال سال ۹۴ شروع به فعالیت کرده و دسترسی خوبی به آبگرم لو دارد.

هتل آپارتمان علی روی گوگل مپ

۱۳- هتل سپید ۳ ستاره سرعین

سال ۸۴ سالی بود که هتل سپید در خیابان شریعتی تقریبا روبه‌روی مرکز آبگرم لاجر ساخته شد. کمتر کسی فکرش را می‌کرد که روزی این هتل نیاز به بازسازی داشته باشد، اما دنیا هر به‌روزی را کهنه می‌کند.

سال ۹۴ هتل مورد بازسازی قرار گرفت و بخش‌هایی مثل انواع سالن سونا و جکوزی به آن اضافه شد. تقریبا هتل از امکاناتی مثل آرایشگاه، خدمات ترانسفر و صرافی خالی است، اما تا دلتان بخواهد حوضچه‌های آبگرم دارد.

ظرفیت اتاق‌های هتل سپید به ۹ نفر هم می‌رسد که بین هتل های سرعین رکورد خوبی است. هرچند هتل های ۵/۴/۳ ستاره سرعین بهتر از هتل سپید هم هستند، اما در خیابان شریعتی این هتل خوب است. هتل سپید فقط یک کافی‌شاپ و سالن صبحانه‌خوری دارد که برای مسافران است.

هتل سپید 3 ستاره سرعینهتل آپارتمان علی روی گوگل مپ

۱۴- هتل کبیر فقط با ۲ ستاره

فکر نکنم هتل کبیر جایی در لیست بهترین هتل های سرعین داشته باشد. هتل کبیر یکی دیگر از ساختمان‌های رفاهی شهر سرعین اردبیل است که می‌تواند جواب‌گوی چند روزی اسکان و تفریح شما باشد. درصورتی‌که انتظار امکانات و خدمات از هتلی ۲ ستاره دارید، بهتر است همین الآن ادامه این مطلب را رها کنید و به اول متن جایی‌که هتل‌های ۴ و۵ ستاره معرفی می‌شوند، بروید.

هتل در خیابان امام سرعین ساخته شده و تقریبا به تمام جاذبه‌های گردشگری وسط شهر نزدیک است. سرعین خیابان‌های زیادی ندارد و به همین دلیل هتل‌های حوالی همین منطقه دسترسی خوبی دارند.

اگر دوست‌دارید هتل کبیر را انتخاب کنید، بهتر است چیزی هم از قیمت‌های آن بدانید. هزینه و کیفیت سفرتان با رزرو سوییت یا آپارتمان‌های هتل کبیر کاهش دارد. این هتل در سال ۸۸ ساخته و در سال۹۶ بازسازی شده است، اما خدماتی به خدمات آن اضافه نشده است.

هتل کبیر روی گوگل مپ

۱۵- هتل مرکزی سرعین در مرکز شهر

هتل آپارتمان  ۲ستاره مرکزی در خیابان ولیعصر ساخته شد. ساختمان این هتل مجموعا ۸ طبقه دارد که در آن‌ها ۲۵ باب واحد اقامتی جا گرفته‌اند. از جمله ویژگی‌های این‌جا می‌توان به فاصله کوتاه تا مراکز آبدرمانی مثل مجتمع سبلان و دسترسی آسان به مراکز خرید اشاره کرد.

هتل در سال ۹۲ ساخته شده و همین امر خیال مسافران را بابت نوساز بودن آن راحت می‌کند. هرچند این هتل باتوجه به سطج کیفیت متوسط و خدمات پایینش اهمیت زیادی از نظر نوسازی ندارد.

هتل مرکزی روی گوگل مپ

بهترین هتل های سرعین به همین‌جا ختم نمی‌شوند. در ادامه هتل‌های دیگری این شهر را به همراه آدرس به‌صورت مختصر معرفی می‌کنیم.

هتل ساسان

هتل ساسان در خیابان ولیعصر، جنب میدان سهند ساخته شده است.

هتل صحت

این هتل در خیابان دانش، خیابان تختی قرار دارد.

هتل فانوس

هتل فانوس کنار میدان گاومیش گلی شهر سرعین ساخته شده است.

هتل آپارتمان آنا

میدان قارتال نزدیک به بلوار شریعتی جاییست که هتل آنا را ساخته‌اند.

هتل آپارتمان دریا

آدرس هتل دریا سرعین به خیابان ولیعصر، جنب آبگرم گاومیش گلی ختم می‌شود.

هتل آپارتمان خیام

هتل آپارتمان خیام را در اطراف میدان ولیعصر جست‌و‌جو کنید.

هتل آپارتمان آناهیتا

میدان گاومیش گلی، خیابان ژنرال، روبه‌روی استخر بش باجیلار جایی است که هتل آناهیتا ساخته شده است.

حالا که با هتل های سرعین آشنا شدید، حیف است که سری به آبگرم‌ها، دشت و کوه سبلان و چشمه و آبشار گورگور نزنید. پیشنهاد می‌کنم همین الآن البته اگر تابستان است راهی سرعین اردبیل شوید تا به چهار فصلی ایران ایمان بیاورید. نظرات و پیشنهادهایی از هر نظر جاذبه‌های گردشگری سرعین، کیفیت هتل‌ها، خیابان‌های این شهر، تجربه‌های سفر و… اگر دارید با مجله گردشگری راستین گشت درواقع با مخاطبان مجله گردشگری به اشتراک بگذارید تا در سفر سرعین از این تجربه‌ها استفاده کنند.

منبع: علی بابا

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت