آبشار لوه گلستان؛ بهشت گمشده در قلب جنگل‌های هیرکانی

آبشار لوه یکی از زیباترین آبشارهای ایران است که در استان گلستان و نزدیک شهر گالیکش قرار دارد. این آبشار در دل جنگل‌های انبوه هیرکانی واقع شده و با صدای دلنشین آب و زیبایی طبیعت، هر بیننده‌ای را ساعت‌ها خیره به خود نگه ‌می‌دارد.

آبشار گلستان، از مجموعه آبشارهای کوتاه و بلند متعددی تشکیل شده است که ارتفاع مجموع آن‌ها به ۷۵ متر می‌رسد.

این آبشار پنج طبقه در امتداد یک شیب پلکانی به‌صورت طبیعی، از صخره‌ها فرو می‌ریزد. آبشار لوه یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی گلستان است و سالانه گردشگران زیادی، از سراسر ایران و جهان برای بازدید از آن به این منطقه سفر می‌کنند.

شما می‌توانید کنار تماشای زیبایی‌های طبیعی، از پیاده‌روی در جنگل و هوای پاک آن هم لذت ببرید. اگر قصد سفر به این آبشار را دارید با ما و مجله علی‌بابا همراه شوید.

آبشار لوه کجاست؟
این آبشار در ۲۰کیلومتری شهر گالیکش و در ۵کیلومتری جاده اصلی گلستان – مشهد، کنار روستایی به همین نام واقع شده است. این آبشار در استان گلستان و در شمال ایران قرار دارد.
بهترین زمان بازدید از آبشار لوه چه موقعی است؟
بهترین زمان بازدید از این آبشار، فصل بهار و تابستان است. در این فصل‌ها، هوا خنک و معتدل است و آبشار پرآب‌تر است. در فصل پاییز نیز، آبشار لوه مناظر زیبایی دارد.
کدام جاذبه‌های گردشگری به آبشار لوه نزدیک است؟
در نزدیکی این آبشار، جاذبه‌های گردشگری دیگری ازجمله: جنگل گلستان، دشت شقایق، قلعه بی‌بی حلیمه، غار حمام خدایی و… وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را ببینید.
آبشار لوه چه امکانات رفاهی و تفریحی دارد؟
در اطراف این آبشار، امکانات رفاهی و تفریحی مناسبی ازجمله: مغازه‌های فروش سوغات و صنایع‌دستی، پارکینگ، سرویس بهداشتی، آلاچیق‌های استراحت وجود دارد.
در بازدید از آبشار لوه کجا اقامت کنیم؟
نزدیکی این آبشار، امکانات اقامتی مناسبی ازجمله: هتل‌ها، هتل‌آپارتمان‌ها، اقامتگاه‌های بوم‌گردی و خانه‌های روستایی وجود دارد. درصورتی‌که قصد اقامت در هتل یا هتل‌آپارتمان را دارید، می‌توانید از قبل محل اقامت خود را رزرو کنید. درصورتی‌که قصد اقامت در اقامتگاه‌های بوم‌گردی یا خانه‌های روستایی را دارید، می‌توانید به‌صورت حضوری اقدام به رزرو کنید.

آبشار لوه کجاست؟

این آبشار در ۲۰کیلومتری شهر گالیکش و ۵کیلومتری جاده اصلی گلستان-مشهد و در کنار روستایی به همین نام قرار دارد. آبشار لوه از سمت غرب به روستای لوه، از سمت شرق به جنگل‌های هیرکانی و از سمت جنوب به استان سمنان منتهی می‌شود.

آبشار لوه

عکس از: سایت Deltapayam

برای دسترسی به آبشار گلستان، باید از شهر گالیکش به‌سمت جاده اصلی گلستان – مشهد حرکت کنید. پس از طی مسافت حدود ۲۰ کیلومتر، به روستای لوه خواهید رسید.

استان گلستان، شهرستان گالیکش، روستای لوه، ۵کیلومتری جاده اصلی گلستان، مشهد

لوکیشن آبشار لوه روی گوگل‌مپ

بهترین مسیر دسترسی به آبشار لوه

بهترین مسیر دسترسی به آبشار گلستان از طریق شهر گالیکش است. شما می‌توانید از این شهر، به‌سمت جاده اصلی گلستان – مشهد حرکت کنید.

پس از طی مسافت حدود ۲۰ کیلومتر، به روستای لوه خواهید رسید. برای دسترسی به این آبشار از تهران، می‌توانید از دو مسیر استفاده کنید:

– مسیر شمالی: از تهران به‌سمت مازندران حرکت کنید. پس از رسیدن به شهر ساری، به‌سمت جاده اصلی ساری-گرگان حرکت کنید. پس از طی مسافت حدود ۲۵۰ کیلومتر، به شهر گرگان خواهید رسید. از شهر گرگان به‌سمت جاده اصلی گرگان-مشهد حرکت کنید. بعد از حدود ۱۰۰ کیلومتر، به شهر گالیکش خواهید رسید. از شهر گالیکش به‌سمت جاده اصلی گلستان-مشهد حرکت کنید. بعد حدود ۲۰ کیلومتر، به روستای لوه خواهید رسید.

آبشار لوه

عکس از: سایت Galikesh

– مسیر جنوبی: از تهران به‌سمت قم حرکت کنید. پس از رسیدن به شهر قم، سمت جاده اصلی قم – گرگان حرکت کنید. بعد حدود ۵۰۰ کیلومتر، به شهر گرگان خواهید رسید. از شهر گرگان به‌سمت جاده اصلی گرگان-مشهد حرکت کنید. بعد از ۱۰۰ کیلومتر، به شهر گالیکش خواهید رسید. از شهر گالیکش به‌سمت جاده اصلی گلستان-مشهد حرکت کنید. پس از طی مسافت حدود ۲۰ کیلومتر، به روستای لوه خواهید رسید.

فاصله پیاده‌روی تا آبشار لوه حدود ۱ کیلومتر است. این مسیر آسفالت شده است و پیاده‌روی در آن مشکلی ندارد.

آبشار لوه

عکس از: سایت Google maps

بهترین وسیله نقلیه برای بازدید از آبشار گلستان، خودروی شخصی است. با خودروی شخصی می‌توانید به‌راحتی و بدون مشکل به آبشار برسید.

درصورتی‌که قصد دارید از وسایل حمل‌ونقل عمومی بهره‌مند شوید، از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید.

– فاصله گالیکش تا آبشار لوه

فاصله گالیکش تا این آبشار حدود ۲۰ کیلومتر است. فاصله زمانی تا لوه با خودروی شخصی حدود نیم ساعت است.

فاصله گلیکش تا آبشار لوه

عکس از: سایت Google maps

– فاصله مینودشت تا آبشار لوه

فاصله مینودشت تا این آبشار حدود ۳۵ کیلومتر است. فاصله زمانی تا آبشار گلستان با خودروی شخصی حدود یک ساعت است.

فاصله مینودشت تا آبشار لوه

عکس از: سایت Google maps

– فاصله گرگان تا آبشار لوه

فاصله گرگان تا این آبشار حدود ۱۰۰ کیلومتر است. فاصله زمانی تا لوه با خودروی شخصی حدود دو ساعت است.

فاصله گرگان تا آبشار لوه

عکس از: سایت Google maps

– فاصله مشهد تا آبشار لوه

فاصله مشهد تا این آبشار حدود ۴۰۰ کیلومتر است. فاصله زمانی تا آبشار گلستان با خودروی شخصی حدود هفت ساعت است.

فاصله مشهد تا آبشار لوه

عکس از: سایت Google maps

بهترین زمان بازدید از آبشار لوه

بهترین زمان بازدید از آبشار از نظر آب‌وهوایی، فصل بهار و تابستان است. در این فصل‌ها، آبشار پرآب‌تر و طبیعت اطراف آن هم سرسبز و زیباست. بهترین زمان بازدید آبشار از نظر خلوتی فصل بهار است. در این فصل، آبشار هنوز به‌طور کامل شلوغ نشده و می‌توانید از طبیعت زیبای آن لذت ببرید.

در فصل تابستان، آبشار گلستان بسیار شلوغ می‌شود و ممکن است برای پیداکردن جای پارک و دسترسی به آبشار با مشکل مواجه شوید.

آبشار لوه

عکس از: سایت Google maps

بهترین زمان بازدید از آبشار لوه از نظر طبیعت هم فصل بهار و تابستان است. در این فصل‌ها، درختان جنگل‌های اطراف آبشار سرسبز و زیباست و منظره‌ای بی‌نظیر را به وجود می‌آورد. نوروز هم زمان مناسبی برای بازدید از این آبشار است.

در این زمان، بسیاری از خانواده‌ها برای تعطیلات نوروز به این منطقه سفر می‌کنند و از فضای شاد و مفرح آن لذت می‌برند.

در فصل پاییز هم آبشار زیبایی خاصی دارد؛ اما ممکن است هوا کمی سرد باشد. بهترین زمان بازدید از آبشار گلستان از نظر کاهش هزینه فصل پاییز است. در این فصل، هزینه‌های سفر مانند: هزینه اقامت و خوردوخوراک کمتر است.

آبشار لوه

عکس از: سایت Google maps

در نهایت، انتخاب بهترین زمان برای بازدید از آبشار گلستان به عوامل مختلفی همچون: ترجیحات شخصی، بودجه و زمان سفر شما بستگی دارد.

نگاهی به مشخصات آبشار لوه

این آبشار پنج ‌طبقه دارد و در دره‌ای به عمق ۳۵ متر و پوشیده از درختان جنگلی مثل ممرز جای گرفته است.

بلندترین طبقه آبشار لوه ۱۵ متر ارتفاع دارد و آبشار از چشمه‌های بالادست تغذیه می‌شود. در هر طبقه این آبشار، حوضچه‌هایی به وجود آمده که قبل ریختن به طبقه بعدی آب از آن‌ها گذر می‌کند. قدمت این آبشار مشخص نیست؛ اما به نظر می‌رسد که قدمت آن به هزاران سال پیش برمی‌گردد. این آبشار از دیرباز به‌عنوان یکی از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری استان گلستان به ‌حساب می‌آید.

آبشار لوه

عکس از: سایت Google maps

آبشار لوه گالیکش، جاذبه‌های مختلفی دارد که ازجمله آن‌ها می‌توان به زیبایی طبیعی آبشار و امکانات گردشگری آن اشاره کرد.

آبشار گلستان، یک آبشار دائمی است و در همه طول سال آب دارد؛ البته میزان آبدهی آن در فصل‌های مختلف سال، متفاوت است. در فصل بهار و تابستان که میزان بارندگی بیشتر می‌شود، آبشار پرآب‌تر است؛ اما برای شنا مناسب نیست.

عمق آب اطراف آبشار زیاد و جریان آب هم تند است؛ به همین دلیل شنا در این آبشار می‌تواند خطرناک باشد.

آبشار لوه

عکس از: سایت Google maps

این آبشار یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری استان گلستان است که ارزش دیدن دارد. آبشار گلستان، به دلیل قرارگرفتن در دل جنگل‌های انبوه هیرکانی آب‌وهوای مطبوعی دارد. این موضوع، لذت بازدید از آبشار را دوچندان می‌کند.

اطراف آبشار لوه مسیرهای پیاده‌روی مناسبی وجود دارد که بازدیدکنندگان می‌توانند از آن‌ها برای پیاده‌روی در جنگل و لذت‌بردن از طبیعت استفاده کنند.

این آبشار، یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری ایران است که ارزش بازدید را دارد. در نتیجه، اگر دنبال یک تجربه فراموش‌نشدنی در دل طبیعت هستید، حتما آبشار لوه را ببینید.

آبشار لوه

عکس از: سایت Google maps

این آبشار از سمت بالا به چشمه‌های بالادست منتهی می‌شود که در دامنه کوه‌های جنگلی قرار دارد. این چشمه‌ها از ذوب‌شدن برف‌های کوهستانی در فصل بهار و تابستان تامین می‌شود. از سمت پایین، آبشار لوه گالیکش به رودخانه گرگان‌رود منتهی می‌شود.

رودخانه گرگان‌رود، از کوه‌های البرز سرچشمه می‌گیرد و پس از طی مسیری طولانی در استان‌های گلستان، مازندران و سمنان به دریای خزر می‌ریزد؛

در مجموع، این آبشار در یک منطقه کوهستانی و جنگلی قرار دارد که از هر سمت به مناظر طبیعی و زیبای این منطقه منتهی می‌گردد.

آبشار لوه

عکس از: سایت Google maps

پوشش گیاهی و جانوری آبشار لوه

این آبشار در دل جنگل‌های انبوه هیرکانی واقع شده است. این جنگل‌ها ازجمله جنگل‌های باارزش طبیعی ایران و تنوع زیستی زیادی دارد. پوشش گیاهی آبشار لوه شامل: درختان، درختچه‌ها، گیاهان علفی و سرخس‌هاست. ازجمله درختان موجود در این منطقه می‌توان به: درختان ممرز، افرا، توسکا، بلوط و کاج اشاره کرد.

درختچه‌های گلابی وحشی، زرشک، زالزالک و آلوچه ازجمله درختچه‌های این منطقه است. گیاهان گندم مرد، گزنه، پیچک و شبدر هم ازجمله گیاهان علفی موجود در این منطقه محسوب می‌شود. سرخس‌های گزنه‌ای، عنکبوتی و مردابی هم سرخس‌های موجود در این منطقه به‌ حساب می‌آید.

آبشار لوه

عکس از: سایت Google maps

همچنین آبشار لوه گالیکش، زیستگاه مناسبی برای انواع جانوران است. خرس قهوه‌ای، پلنگ، گرگ، روباه، شغال، عقاب، شاهین، کبک، تیهو، قرقاول، کبوتر، کلاغ، جغد، دارکوب، سار، مار، زنبور، مورچه، ملخ، پروانه، پشه، کرم، افعی، لاک‌پشت، قورباغه و سمندر ازجمله گونه‌های جانوری موجود در این منطقه است.

امکانات تفریحی آبشار لوه

حوالی آبشار لوه گالیکش، امکانات تفریحی مختلفی مثل پیاده‌روی در جنگل، ماهیگیری و… وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید.

آبشار لوه

عکس از: سایت Google maps

علاوه بر این امکانات، اطراف این آبشار رستوران‌ها و فروشگاه‌هایی هم وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای تهیه غذا و خرید سوغاتی برای عزیزانتان استفاده کنید.

در ادامه مهم‌ترین تفریحات آبشار لوه را به شما خواهیم گفت:

– عکاسی

آبشار لوه گالیکش، یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری استان گلستان است. می‌توانید با عکاسی از این آبشار و طبیعت اطراف آن، خاطرات خود را ثبت کنید. عکاسی در این آبشار حس و حال هیجان و زیبایی را به شما می‌دهد. می‌توانید از زیبایی‌های آبشار، جنگل‌های اطراف و منظره‌های طبیعی منطقه عکس‌های بی‌نظیری بگیرید.

عکاسی

عکس از: سایت Google maps

– جنگل‌نوردی

آبشار گلستان در دل جنگل‌های انبوه هیرکانی واقع شده است. پیاده‌روی در این جنگل‌ها یکی از لذت‌بخش‌ترین تفریحاتی است که می‌توانید در این منطقه تجربه کنید.

جنگل‌نوردی کنار آبشار لوه حس‌وحال ماجراجویی و هیجان به شما می‌دهد. می‌توانید از صدای دلنشین پرندگان، سکوت جنگل و زیبایی درختان و گیاهان لذت ببرید؛ همچنین می‌توانید در طول مسیر حیوانات وحشی تماشا کنید.

جنگل نوردی

عکس از: سایت Google maps

آبشار گلستان حوضچه‌هایی دارد که می‌توانید در آن‌ها شنا کنید. شنا در آبشار گلستان حس و حال آرامش و نشاط را به شما می‌دهد و می‌توانید از آب ‌خنک و زلال و زیبایی‌های اطراف آبشار لذت ببرید.

شنا در این آبشار امکان‌پذیر است؛ اما خطراتی همچون: جریان آب تند، وجود سنگ‌های تیز و وجود حیوانات وحشی را به همراه دارد.

برای پیشگیری از خطرات شنا در آبشار لوه باید فقط در قسمت‌های کم‌عمق شنا کنید. از شنا هنگام بارندگی، تنهایی و شب اجتناب کنید. درصورتی‌که قصد شنا در آن را دارید، حتما از یک غریق‌نجات کمک بگیرید.

آبشار لوه

عکس از: سایت Google maps

امکانات رفاهی آبشار لوه

اطراف این آبشار امکانات رفاهی مختلفی برای گردشگران وجود دارد. ازجمله این امکانات می‌توان به پارکینگ، نمازخانه، سرویس بهداشتی، آلاچیق، فروشگاه و… اشاره کرد. در مجموع، امکانات رفاهی آبشار گلستان در وضعیت مناسبی قرار دارد. پارکینگ‌ها و سرویس‌های بهداشتی عمومی به‌اندازه کافی وجود دارد و نظافت آن‌ها به‌طور مرتب انجام می‌شود.

آبشار لوه

عکس از: سایت Google maps

آلاچیق‌های موجود اطراف آبشار هم برای استراحت گردشگران مناسب است؛ البته، بعضی از گردشگران معتقد هستند امکانات رفاهی این آبشار می‌تواند بهتر از این باشد؛ برای ‌مثال تعداد آلاچیق‌ها و فروشگاه‌ها بیشتر شود.

اقامت حوالی آبشار لوه

در اطراف این آبشار گزینه‌های اقامتی مختلفی برای گردشگران وجود دارد. ازجمله این گزینه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– کمپینگ و شب‌مانی حوالی آبشار لوه

کمپینگ، یکی از لذت‌بخش‌ترین تفریحاتی است که می‌توانید در اطراف آبشار لوه تجربه کنید. اطراف این آبشار امکاناتی برای کمپینگ وجود دارد.

می‌توانید چادر بزنید و شب را در دل طبیعت زیبا و بکر این منطقه بگذرانید. برای کمپینگ، باید وسایل و تجهیزاتی مثل چادر، کیسه‌خواب، لوازم روشنایی، لوازم پخت‌وپز، لوازم بهداشتی و وسایل پیک‌نیک را همراه داشته باشید.

کمپینگ

عکس از: سایت Google maps

– اقامتگاه‌های بوم‌گردی روستای لوه

در روستای لوه که آبشار در آن واقع شده است، اقامتگاه‌های بوم‌گردی متعددی وجود دارد. این اقامتگاه‌ها با معماری سنتی و امکانات مناسب، تجربه‌ای متفاوت از اقامت در دل طبیعت را برای شما فراهم می‌کند.

– اقامتگاه بوم‌گردی آبشار لوه، یکی دیگر از این اقامتگاه‌هاست که در فاصله ۴کیلومتری آبشار قرار دارد و شامل: دو سوئیت ۴نفره، یک سوئیت ۶نفره و یک سوئیت ۱۰ نفره، رستوران و کافی‌شاپ است. همه واحدها امکانات رفاهی مناسب دارد؛ ازجمله: سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی، آشپزخانه مجهز، تلویزیون و مبلمان.

اقامتگاه بوم‌گردی آبشار لوه

عکس از: سایت Iranbomgardi

– اقامتگاه بوم‌گردی باجی ارباب، از دیگر اقامتگاه‌های نزدیک این آبشار است که در فاصله ۵کیلومتری آبشار قرار دارد و دو سوئیت ۴ نفره، یک سوئیت ۶ نفره، یک سوئیت ۸ نفره و یک سوئیت ۱۰ نفره، رستوران و کافی‌شاپ و امکانات رفاهی ساده دارد.

اقامتگاه باجی رباب لوه

عکس از: سایت Iranbomgardi

– خانه مسافر توسکا نیز یکی از اقامتگاه‌های مقرون‌به‌صرفه نزدیک این آبشار است. این اقامتگاه، در فاصله ۶کیلومتری آبشار گلستان قرار دارد و ۵ اتاق‌خواب با ظرفیت ۲ تا ۱۰ نفر به همراه امکاناتی ساده دارد.

– نزدیک‌ترین هتل به آبشار هم هتل طلوع شهر گالیکش است که در فاصله ۸ کیلومتری آبشار قرار دارد. این هتل ۲۵ اتاق و سوئیت با امکانات رفاهی مناسب دارد؛ همچون: رستوران، کافی‌شاپ، سالن کنفرانس و سالن ورزشی.

دیگر هتل نزدیک به آبشار لوه گالیکش، هتل‌آپارتمان مهرگان گالیکش است که در فاصله ۱۰ کیلومتری آبشار قرار دارد. این هتل ۱۰ واحد آپارتمان با امکانات رفاهی مناسب دارد.

آبشار لوه

عکس از: سایت Wkimedia

انتخاب نوع اقامتگاه، به سلیقه و بودجه گردشگران بستگی دارد. اگر به‌دنبال اقامتی لوکس و مجهزید، هتل‌ها گزینه‌های مناسبی است؛ اما اگر به‌دنبال تجربه اقامتی متفاوت و لذت‌بخش در دل طبیعت هستید، اقامتگاه‌های بوم‌گردی گزینه‌های عالی‌تری است.

جاهای دیدنی اطراف آبشار لوه

اگر برای بازدید از این آبشار دیدنی رفتید، می‌توانید به جاذبه‌های اطراف آن هم سر بزنید.

– جنگل گلستان

جنگل گلستان یکی از قدیمی‌ترین و ارزشمندترین جنگل‌های هیرکانی در ایران است. این جنگل در استان گلستان و در شمال ایران قرار دارد و از نظر تنوع زیستی و اکوسیستمی بسیار غنی است.

جنگل گلستان،  گونه‌های مختلف درختان و گیاهان و زیستگاه بسیاری از گونه‌های جانوری دارد؛ ازجمله: خرس قهوه‌ای، گرگ، پلنگ، قوچ و میش و… .

جنگل گلستان

عکس از: سایت Google maps

شما در بازدید از جنگل گلستان حسی از آرامش و طراوت را تجربه می‌کنید. صدای پرندگان، نسیم خنک و بوی درختان جنگل همه‌وهمه کنار هم فضایی دلنشین و خاطره‌انگیز را برای شما ایجاد می‌کنند. فاصله آبشار لوه تا جنگل گلستان حدود ۱۴ کیلومتر است.

جنگل گلستان

عکس از: سایت Google maps

– دشت شقایق

دشت شقایق، یکی از زیباترین مناظر طبیعی در استان گلستان است. این دشت در اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت‌، پوشیده از گل‌های شقایق می‌شود. دشت شقایق، در روستای چنارلی از توابع شهرستان گالیکش قرار دارد.

دشت شقایق

عکس از: سایت Google maps

مناظر بی‌نظیر دشت شقایق، روح و روان هر بیننده‌ای را تسخیر می‌کند. فاصله این آبشارتا دشت شقایق حدود ۱۲ کیلومتر است.

– قلعه بی‌بی حلیمه

قلعه بی‌بی حلیمه، یکی از آثار تاریخی مهم در استان گلستان است. این قلعه در روستای کوهساران از توابع شهرستان گالیکش قرار دارد و قدمت آن به دوره ساسانیان بازمی‌گردد. قلعه بی‌بی حلیمه، از نظر معماری و استحکام بسیار جالب‌ توجه است. مخاطب با تماشای قلعه بی‌بی حلیمه، حسی از تاریخ و هویت را تجربه می‌کند.

قلعه بی بی حلیمه

عکس از: سایت Google maps

قدمت و شکوه این قلعه، یادآور تاریخ پرفرازونشیب ایران‌زمین است. فاصله این آبشار تا قلعه بی‌بی حلیمه حدود ۱۵ کیلومتر است.

– غار حمام خدایی

غار حمام خدایی، یکی از زیباترین غارهای استان گلستان است. این غار، در روستای آق‌سو از توابع شهرستان گالیکش قرار دارد و دهانه‌ای بزرگ و دو طبقه دارد. غار حمام خدایی، استالاکتیت‌ها و استالاگمیت‌های زیبا و چشم‌نواز دارد. بازدیدکنندگان غار حمام خدایی، حسی از شگفتی و رمز و راز را تجربه می‌کند.

غار حمام خدایی

عکس از: سایت Wkimedia

مناظر عجیب‌وغریب این غار، آن‌ها را به دنیایی دیگر می‌برد. فاصله این آبشار تا غار حمام خدایی حدود ۱۸ کیلومتر است.

– آبشار کبودوال

آبشار کبودوال، یکی از زیباترین آبشارهای استان گلستان است. این آبشار در روستای کبودوال از توابع شهرستان گالیکش قرار دارد و ارتفاع آن حدود ۴۰ متر است. آبشار کبودوال، در دل جنگلی انبوه قرار دارد و مناظر آن بسیار چشم‌نواز است.

غار کبودوال

عکس از: سایت Wkimedia

بینندگان آبشار کبودوال، حسی از آرامش و زیبایی را تجربه می‌کند. فاصله آبشار گلستان تا آبشار کبودوال حدود ۲۰ کیلومتر است.

آبشار لوه گالیکش، در کنار جاذبه‌های گردشگری دیگر در اطراف خود، می‌تواند سفری فراموش‌نشدنی را برای بازدیدکنندگان رقم بزند.

آبشار لوه بله یا خیر؟

آبشار لوه به‌دلیل زیبایی طبیعی خود، در سال ۱۳۸۸ به‌عنوان یکی از آثار طبیعی ملی ایران  ثبت شده است. بازدید از این آبشار، تجربه‌ای بی‌نظیر و فراموش‌نشدنی را برای هر بیننده‌ای رقم می‌زند.

منبع: علی بابا

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت