کم هزینه‌ترین کشورهای اروپا برای اقامت

اغلب افراد تصور می‌کنند که زندگی در کم‌هزینه‌ترین کشورهای اروپایی تجربه چندان خوشایندی از آب درنمی‌آید! درصورتی‌که این موضوع درست نیست! بعضی از کشورهای ارزان اروپایی، بهترین جا برای زندگی هستند. در این کشورها می‌توانید با کمترین سطح درآمد روزگارتان را سپری کنید و از زندگی‌تان لذت ببرید.

اگر مهاجرت به اروپا را در برنامه‌های زندگی‌تان دارید، با ما همراه باشید. قصد داریم در این مقاله چگونگی اقامت اروپا با کمترین هزینه را بررسی کنیم. در اینجا کشورهایی را به شما معرفی کنیم که حتی با حقوق بازنشستگی هم می‌توانید به آن‌ها مهاجرت کنید و یک زندگی آرام و بی‌دغدغه برای خودتان بسازید.

نکاتی درباره هزینه‌های تخمین زده‌شده در مقاله

مهاجرت به اروپا

قرار است هزینه زندگی در یک کشور اروپایی را با کمتر از هزار دلار در ماه تمام کنیم. برای اینکه دخل‌وخرجمان برای برنامه اقامت اروپا با کمترین هزینه درست در بیاید، یک سری نکات را برای برآورد هزینه‌های زندگی در نظر گرفته­ایم.

 1. هزینه مربوط به خرید سبزیجات و مواد غذایی برای یک ماه در نظر گرفته‌شده است.
 2. هزینه سرگرمی برای قهوه و یکبار غذا خوردن یک زوج در بیرون از خانه در یک رستوران ارزان در نظر گرفته‌شده است.
 3. برای اجاره خانه، میانگین مبلغ اجاره خانه‌های داخل و بیرون شهر در نظر گرفته‌شده است.
 4. برای حمل‌ونقل، متوسط هزینه سفرهای درون‌شهری یک‌ماهه در نظر گرفته‌شده است.

همان‌طور که می‌بیند، در این مقاله هزینه صدور ویزای اروپا، هزینه لوازم‌آرایش، رستوران گردی و هزینه لباس را بررسی نمی‌کنیم. در اصل، این مقاله برای یک زندگی ساده در یک شهر ارزان نوشته‌شده و قرار نیست درگیر تجملات شویم.

بااین‌وجود، همه‌چیز درباره چگونگی زندگی در اروپا به خودتان بستگی دارد. شما می‌توانید دائم بیرون غذا بخورید و کافه گردی و رستوران گردی کنید یا اینکه سرگرمی‌های متنوع داشته باشید. البته به شرطی که جیبتان به‌اندازه‌ای پرپول باشد که بتوانید از پس‌ این خرج و مخارج بربیایید.

در آخر اینکه، همه هزینه‌ها در این مقاله با دلار آمریکا برآورد شده است، تا به‌راحتی بتوانید هزینه کشورهای مختلف را باهم مقایسه کنید و ایده آل­ترین گزینه را برای اخذ اقامت اروپا در نظر بگیرید.


جستجو و خرید بلیط هواپیما در راستین گشت


معرفی کم‌هزینه‌ترین کشورهای اروپا برای اقامت

حالا که تکلیف حساب‌وکتاب هزینه‌های زندگی مشخص شد، وقتش رسیده که به سراغ معرفی کم‌هزینه‌ترین کشورهای اروپا برای اقامت برویم.

۱. گرجستان؛ نگینی پنهان در قاره اروپا

اخذ اقامت اروپا

گرجستان یکی از کشورهای اوراسیایی است که، فرهنگ غنی شرقی و فرهنگ مدرن و امروزی غرب را در کنار هم دارد. این کشور رویایی و زیبا این روزها خودش را به صدر جدول کشورهای پرگردشگر رسانده است.

گرجستان این مقام را اتفاقی به دست نیاورده است. اغلب کسانی که به گرجستان سفر می‌کنند، قصد دارند از نقاشی‌های دیواری و سازه‌های غول‌پیکر خاص این کشور دیدن کنند. البته خیابان‌های امن ‌و امان، امکاناتی مانند اینترنت با سرعت فوق‌العاده و جاذبه‌های طبیعی هم در جذب گردشگر و مهاجرت به گرجستان بی‌تاثیر نیستند.

جالب است بدانید که گرجستان ازجمله کشورهایی است که روزبه‌روز پیشرفته‌تر می‌شود و در یک برهه زمانی خاص متوقف نشده؛ بنابراین می‌توانید روی آینده درخشان این کشور حساب بازکنید.

هزینه‌های زندگی در گرجستان

 • هزینه اجاره خانه و خدمات رفاهی (مانند قبض آب و برق): ۳۰۰ دلار
 • هزینه مواد غذایی: ۱۷۰ دلار
 • هزینه حمل‌ونقل: ۱۵ دلار
 • هزینه سرگرمی: ۵۰ دلار

مجموع هزینه‌های ماهیانه برای یک زوج: ۵۳۵ دلار

۲. بلغارستان؛ کشوری با تنوع فرهنگی چشم‌گیر

اقامت اروپا با کمترین هزینه

بلغارستان ازجمله کشورهای خاص و زیبای اروپایی است که فرهنگ و سنت مردمانش زبانزد خاص و عام است. کسانی که در بلغارستان زندگی می‌کنند از کشورهای با فرهنگ‌های مختلف آمده‌اند. به همین خاطر، تنوع فرهنگی در این کشور بسیار جلب‌توجه می‌کند. البته بلغارستان چیزهای دیگری هم دارد که در به شهرت رساندن آن نقش داشته‌اند. ازجمله این موارد می‌توان به پنیر بلغاری و روغن رز اشاره کرد.

اگر بازنشسته شده‌اید و برای گرفتن اقامت اروپا با کمترین هزینه برنامه دارید، پیشنهاد می‌کنیم نام بلغارستان را هم در لیست مهاجرت به اروپا داشته باشید. البته این کشور برای کسانی که کسب‌وکارشان اینترنتی است و از همه جای دنیا می‌توانند کار کنند و درآمد داشته باشند هم گزینه مناسبی است.

وقتی در بلغارستان هستید، می‌توانید روزهای آفتابی را در ساحل دریای سیاه بگذرانید و از کار کردن در یک مکان شگفت‌انگیز با منظره جذاب لذت ببرید.

هزینه‌های زندگی در بلغارستان

 • هزینه اجاره خانه و خدمات رفاهی (مانند قبض آب و برق): ۳۷۵ دلار
 • هزینه مواد غذایی: ۱۹۰ دلار
 • هزینه حمل‌ونقل: ۳۰ دلار
 • هزینه سرگرمی: ۵۰ دلار

مجموع هزینه‌های ماهیانه برای یک زوج: ۶۴۵ دلار

۳. کرواسی؛ بهشتی واقعی برای زندگی

مهاجرت به اروپا

جاذبه‌های شگفت‌انگیز کرواسی، این کشور کوچک و زیبا را به یک بهشت واقعی تبدیل کرده است. کاخ‌هایی با معماری خیره‌کننده، کلیساهای گوتیک و سواحل جذاب مدیترانه، موجب شده که کرواسی به یکی از محبوب‌ترین کشورها برای اخذ اقامت اروپا با کمترین هزینه تبدیل شود.

اگر علاقه‌مند هستید که در ایتالیا زندگی کنید اما بودجه کافی برای این کار را ندارید، اخذ اقامت کرواسی می‌تواند این رویا را برایتان به واقعیت تبدیل کند. جالب است بدانید که به خاطر شباهت بی‌اندازه کرواسی به ایتالیا به این کشور لقب «توسکانی جدید» را داده‌اند.

علاوه بر دوستداران ایتالیا، کرواسی برای کسانی که به خورشید، دریا و طبیعت عشق می‌ورزند و از فسیتوال‌های هنری و موسیقی لذت می‌برند هم گزینه مناسبی برای مهاجرت به‌حساب می‌آید.

هزینه‌های زندگی در کرواسی

 • هزینه اجاره خانه و خدمات رفاهی (مانند قبض آب و برق): ۵۵۰ دلار
 • هزینه مواد غذایی: ۲۰۰ دلار
 • هزینه حمل‌ونقل: ۵۰ دلار
 • هزینه سرگرمی: ۷۵ دلار

مجموع هزینه‌های ماهیانه برای یک زوج: ۸۷۵ دلار

۴. یونان؛ مهد تمدن غرب

اقامت اروپا با کمترین هزینه

چرا برای اخذ اقامت اروپا با کمترین هزینه به سراغ کشوری که شروع تمدن پیشرفته اروپایی بوده نمی‌روید! یونان، کشوری که اساطیر افسانه‌ای‌اش به شهرت جهانی رسیده‌اند و زیبایی خیره‌کنند­اش گردشگران را میخکوب می‌کند، یکی از بهترین کشورهای اروپا برای مهاجرت است.

جزیره‌های رویایی، سواحل بی‌نظیر، زندگی شبانه و فرهنگی که ریشه در زمان یونان باستان دارد، تنها گوشه‌ای از دلایل انتخاب این کشور جذاب برای زندگی است. یونان امنیت دارد و غذاهای خوشمزه‌اش هوش از سرتان می‌برد.

اگر می‌خواهید باقی عمرتان را در یک کشور امن‌وامان و زیبای اروپایی زندگی کنید، مهاجرت به یونان یکی از بهترین انتخاب‌های پیشِ رویتان است.

هزینه‌های زندگی در یونان

 • هزینه اجاره خانه و خدمات رفاهی (مانند قبض آب و برق):۵۵۰ دلار
 • هزینه مواد غذایی: ۲۰۰ دلار
 • هزینه حمل‌ونقل: ۳۵ دلار
 • هزینه سرگرمی: ۱۰۰ دلار

مجموع هزینه‌های ماهیانه برای یک زوج: ۸۸۵ دلار

۵. پرتغال؛ تجربه زندگی در یک کشور پرجنب‌وجوش

اخذ اقامت اروپا

برای مهاجرت به اروپا به دنبال چگونه کشوری هستید؟ نظرتان درباره یک کشور پرجنب‌وجوش که شور زندگی در آن موج میزند چیست؟ پرتغال با وجود سواحل جذاب، غذاهای متنوع و تاریخ و فرهنگ غنی، یکی از هیجان‌انگیزترین مقاصد گردشگری به‌حساب می‌آید.

جالب است بدانید که پرتغال مهاجرانی با قومیت‌های مختلف را در قلب خودش جا داده است. به همین خاطر به‌راحتی می‌توانید کسانی را پیدا کنید که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و از آن‌ها برای برطرف کردن نیازهایتان کمک بگیرید.

اگر عاشق زندگی شبانه پرجنب‌وجوش و جوش هستید، دسترسی به فرودگاه برایتان مهم است و می‌خواهید زندگی در یک کشور هیجان‌انگیز و ارزان اروپایی را تجربه کنید، پرتغال خانه دوم شما است.

هزینه‌های زندگی در پرتغال

 • هزینه اجاره خانه و خدمات رفاهی (مانند قبض آب و برق): ۶۷۵ دلار
 • هزینه مواد غذایی: ۱۵۰ دلار
 • هزینه حمل‌ونقل: ۴۰ دلار
 • هزینه سرگرمی: ۱۰۰ دلار

مجموع هزینه‌های ماهیانه برای یک زوج: ۹۶۵ دلار

۶. آلبانی؛ جواهری در ساحل مدیترانه

اقامت اروپا با کمترین هزینه

بعضی از افراد حتی نام آلبانی هم به گوششان نخورده است. حتی بعضی از گردشگران تصور می‌کنند که آلبانی بخشی از یونان است. درصورتی‌که آلبانی یک کشور مستقل و زیبای اروپایی است که قلمرو و حکومت خاص خودش را دارد. اگر فکر اخذ اقامت اروپا با کمترین هزینه را در سرتان دارید، حتما روی کشور کوچک آلبانی حساب کنید.

شور و شوق زندگی شبانه و سواحل رویایی همان چیزی است که لذت زندگی در آلبانی را برایتان چند برابر می‌کند. از طرفی، آلبانی با یونان مرز زمینی دارد و در همسایگی آن‌سوی آب‌هایش، کشور ایتالیا واقع‌شده است. کافی است دریای آدریاتیک را پشت سر بگذارید و خودتان را به ایتالیا برسانید.

زندگی در آلبانی نسبت به کشورهای اروپایی کم‌هزینه‌تر است. در حقیقت، مبلغی که برای مخارج زندگی در این کشور باید کنار بگذارید، با خرج و مخارج زندگی در کشورهای آسیایی یکی است؛ بنابراین با بودجه‌ای مقرون‌به‌صرفه می‌توانید به‌راحتی در این کشور زندگی کنید.

هزینه‌های زندگی در آلبانی

 • هزینه اجاره خانه و خدمات رفاهی (مانند قبض آب و برق): ۳۲۵ دلار
 • هزینه مواد غذایی: ۱۷۰ دلار
 • هزینه حمل‌ونقل: ۱۵ دلار
 • هزینه سرگرمی: ۵۰ دلار

مجموع هزینه‌های ماهیانه برای یک زوج: ۵۶۰ دلار

۷. جمهوری چک؛ زندگی در قلب اروپا

مهاجرت به اروپا

اگر اهل سفر و گردشگری باشید، حتما نام پراگ به گوشتان خورده است. پراگ زیبا و مسحورکننده پایتخت جمهوری چک است. چک یکی از کشورهای مهاجرپذیر است که همه‌ساله گردشگران زیادی به آن سفر می‌کنند. این سفرهای پی‌درپی، تنها دو دلیل دارد. اولین دلیل تماشای زیبایی‌های پنهان این کشور اروپایی است و دلیل دوم، ارزان و مقرون‌به‌صرفه بودن هزینه‌های زندگی در کشور چک است.

اگر به دنبال یک کشور زیبا و ارزان برای زندگی هستید که روزبه‌روز مدرن‌تر می‌شود و پله‌های پیشرفت را یکی پس از دیگری طی می‌کند، جمهوری چک همان مقصد دلخواه شما است.

هزینه‌های زندگی در جمهوری چک

 • هزینه اجاره خانه و خدمات رفاهی (مانند قبض آب و برق): ۶۵۰ دلار
 • هزینه مواد غذایی: ۱۵۰ دلار
 • هزینه حمل‌ونقل: ۲۵ دلار
 • هزینه سرگرمی: ۷۵ دلار

مجموع هزینه‌های ماهیانه برای یک زوج: ۹۰۰ دلار

۸. رومانی؛ کشور طبیعت، قلعه‌ها و معابد

اخذ اقامت اروپا

در دورترین نقطه اروپای شرقی و در مجاورت دریای سیاه، درست در همسایگی جنوب اوکراین، کشوری قرار دارد که طبیعت، معابد باستانی و قلعه‌هایش دل گردشگران را به لرزه درمی‌آورد. رومانی با وجود مردم مهربانش، غذاهای ارزان و نوشیدنی‌های خوشمزه‌، به یکی از جذاب‌ترین کشورها برای اخذ اقامت اروپا با کمترین هزینه تبدیل‌شده است.

اگر دلتان برای زندگی در قلب طبیعت و جنگل نوردی لک‌زده یا قدم زدن در ساحل روح و جانتان را جلا می‌دهد، رومانی همان کشوری است که سال‌ها آرزوی زندگی در آن را داشته‌اید. الان وقتش رسیده آستین بالا بزنید و مسیر پیش رویتان را برای مهاجرت به رومانی هموار کنید.

هزینه‌های زندگی در رومانی

 • هزینه اجاره خانه و خدمات رفاهی (مانند قبض آب و برق): ۴۰۰ دلار
 • هزینه مواد غذایی: ۱۸۰ دلار
 • هزینه حمل‌ونقل: ۲۰ دلار
 • هزینه سرگرمی: ۷۵ دلار

مجموع هزینه‌های ماهیانه برای یک زوج: ۶۷۵ دلار

۹. مونته نگرو؛ کشوری جذاب برای ماجراجویان

اقامت اروپا با کمترین هزینه

مهاجرت به یک کشور تازه‌نفس اروپایی مثل مونته نگرو مزیت‌های خاص خودش را دارد. جالب است بدانید که، مونته نگرو از زمانی که از صربستان جداشده، پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته است. البته همین پیشرفت‌های قابل‌توجه هم باعث شده که روزبه‌روز شمار گردشگران و مهاجران این کشور اروپایی بیشتر شود.

اغلب کسانی که مونته نگرو را برای اخذ اقامت کم‌هزینه اروپا انتخاب کرده‌اند، روی املاک و مستغلاتی که در حاشیه دریای آدریاتیک هستند سرمایه‌گذاری می‌کنند؛ اما گردشگران این کشور کمپ زدن در دامنه کوهستان دوست داشتی مونته نگرو را ترجیح می‌دهند.

همه‌چیز درباره انتخاب خانه و کاشانه برای سکونت در این کشور به خودتان بستگی دارد. به قلبتان رجوع کنید و جایی که راحتی و آرامش را برایتان به ارمغان می‌آورد انتخاب کنید.

هزینه‌های زندگی در مونته نگرو

 • هزینه اجاره خانه و خدمات رفاهی (مانند قبض آب و برق): ۴۲۵ دلار
 • هزینه مواد غذایی: ۱۷۰ دلار
 • هزینه حمل‌ونقل: ۳۵ دلار
 • هزینه سرگرمی: ۷۵ دلار

مجموع هزینه‌های ماهیانه برای یک زوج: ۷۰۵ دلار

۱۰. لهستان؛ کشوری با یادگاری‌های قرون‌وسطایی

مهاجرت به اروپا

تاریخ پرفرازونشیب لهستان، چیزهای زیادی برای آن به یادگار گذاشته. به همین خاطر، کسانی که علاقه‌مند هستند در کشوری با پیشینه تاریخی غنی زندگی کنند، لهستان را در نظر می­گیرند.

از آثار تاریخی که بگذریم، طبیعت لهستان است که هر بیننده‌ای را شیفته خودش می‌کند. کوه و دشت و دریا دست‌به‌دست هم داده‌اند، تا یک منظره شگفت‌انگیز در این نقطه از زمین خلق کنند.

جذابیت‌های تاریخی و طبیعی و هزینه مقرون‌به‌صرفه برای زندگی، همان چیزهایی است که لهستان را باب دل گردشگران و مهاجران کرده است. البته رفتار دوستانه و مهربانی لهستانی‌ها هم تاثیر قابل‌توجهی روی این موضوع دارد.

اگر می‌خواهید اقامت اروپا با کمترین هزینه را به دست بیاورید و در یک کشور رویایی زندگی کنید، لهستان را هم در لیستتان داشته باشید.

هزینه‌های زندگی در لهستان

 • هزینه اجاره خانه و خدمات رفاهی (مانند قبض آب و برق): ۵۵۰ دلار
 • هزینه مواد غذایی: ۱۹۰ دلار
 • هزینه حمل‌ونقل: ۲۵ دلار
 • هزینه سرگرمی: ۷۵ دلار

مجموع هزینه‌های ماهیانه برای یک زوج: ۸۴۰ دلار

و درنهایت…

اگر رویای زندگی در اروپا را دارید اما پس‌انداز و درآمدتان به‌اندازه مهاجرت به کشورهای درجه‌یک اروپایی نیست، پیشنهاد می‌کنیم روی کشورهای ارزان اروپایی حساب کنید. هزینه زندگی در این کشورها کمتر از چیزی است که فکرش را می‌کنید!

در این مقاله، فهرستی از جذاب‌ترین و ارزان‌ترین کشورهای اروپایی را برایتان آوردیم. مرحله بعدی بر عهده شما است که به سراغ یکی از این کشورها بروید و اقامت اروپا با کمترین هزینه را دریافت کنید.

 

منبع: علی بابا

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت