بهترین شیرینی فروشی های تهران؛ عاشقان شیرینیجات حتما بخوانند

تَر یا خشک؟ فرقی نمی‌کند. بعضی شیرینی فروشی های تهرانی کارشان را خوب بلدند. به‌طورکلی، شیرینی در ایران از آن مواد غذایی پرمصرف و مهمی است که پای ثابت جشن‌ها و مراسم مختلف به شمار می‌رود. قنادهای تهرانی هم که از بهترین‌ها هستند. شاید کمتر جایی را در دنیا سراغ داشته باشید که دست مردم بعد از خروج از شیرینی‌فروشی، با جعبه‌های چندکیلویی از شیرینی پُر باشد. اما کدام‌یک از شیرینی فروشی‌های پایتخت از همه معروف‌ترند؟ دوست دارید با بهترین شیرینی فروشی های تهران آشنا شوید؟ حتی اگر اهل شیرینی‌خریدن نیستید و ترجیح می‌دهید که در منزل، آستین‌ها را بالا بزنید و دست‌به‌کار شوید، باز هم به شما توصیه می‌کنیم که گاهی به بهترین شیرینی فروشی های تهرانی سری بزنید تا از هنر و تکنیکشان الهام بگیرید.

۱.کوکی باکس

اولین‌ها از ظرفیت بیشتری برای شهرت برخوردارند. کوکی‌باکس هم از اولین شیرینی‌فروشی‌های تهرانی است که با ارائه شیرینی‌ به سبک آمریکایی و در قالبی جدید، رویه تازه‌ای را در فروش شیرینی رایج کرد. این رویه تازه، چیزی نبود به‌جز امکان فروش شیرینی به‌طور تَک. برای ایرانی‌هایی که عادت به خرید شیرینی به شکل کیلویی دارند، چنین چیزی جدید بود.

کوکی باکس از بهترین شیرینی فروشی های تهران

کوکی‌باکس که بیشتر شیرینی های غیرسنتی می‌فروشد با باب‌کردن این روش فروش، همه را به انتخاب دقیق‌تر شیرینی‌ها و تک‌فروشی عادت داد. باتوجه‌به اینکه در ویترین فروش کوکی‌باکس، شیرینی‌هایی مانند تارت، چیزکیک، مارس و…، دیده می‌شود، بدیهی است که فروش هم دیگر به سبک و سیاق خرید شیرینی زبان (جعبه‌های چندکیلویی) چندان شدنی نیست.

اگر دلتان می‌خواهد طعم و مزه شیرینی‌های خارجی‌ مانند تیرامیسو را به نزدیک‌ترین شکل به واقعیتشان در کشورهای دیگر امتحان کنید حتما باید کوکی‌باکس را به‌عنوان یکی از بهترین شیرینی فروشی های تهران به‌خاطر داشته باشید.

کوکی‌باکس سه شعبه در سطح شهر تهران دارد و علاوه بر طعم و تنوع شیرینی‌ها، جعبه‌های شیرینی‌ این فروشگاه هم زیبا و جذاب‌اند. پس اگر برای رفتن به جایی، تصمیم دارید که با خود شیرینی ببرید حتما کوکی‌باکس را در نظر داشته باشید.

آدرس کوکی باکس:

 • شعبه خیابان فرشته سام‌سنتر: ولی‌عصر، فرشته، مجموعه سام‌سنتر،طبقه همکف،۰۲۱۲۲۶۵۹۸۶۹
 • شعبه خیابان جردن: جردن، بلوار گل‌آذین، پلاک۱۰، ۰۲۱۲۲۰۵۶۲۵۵۱۰
 • شعبه مجتمع کوه ‌نور: تقاطع کامرانیه و فرمانیه، مجتمع تجاری کوه نور، ۰۲۱۲۲۸۳۲۲۹۳

۲. بی‌بی

اگر تهرانی باشید یا دست‌کم، کمی در پایتخت گشته باشید قطعا نام بی‌بی را شنیده‌اید و این شیرینی فروشی قدیم و معروف برایتان نام‌آشناست.

بی‌بی‌ است و کیک‌های شکلاتی‌اش. حتی اگر طرفدار کیک شکلاتی نباشید هم بی‌بی می‌تواند به‌راحتی نظرتان را عوض کند. کیک‌‌شکلاتی‌های بی‌بی، بیشتر از آنکه محصولی از یک قنادی باشد به اثری هنری شبیه‌ است: کیک‌ اسفنجی نرم در همراهی با پودر کاکائو و لایه‌هایی از کرم‌ کاکائویی می‌تواند آب دهان هرکسی را راه بیندازد، نه؟

شیرینی فروشی بی بی

بی‌بی از بهترین شیرینی فروشی های تهران است و این را فقط ما نمی‌گوییم، سیل مشتریانی که هر روز روانه این فروشگاه می‌شوند و در ابعاد بزرگ و کوچک از شیرینی‌ها و کیک‌هایش می‌خرند به‌سادگی اثبات می‌کند.

بی‌بی‌ فقط در پخت کیک‌های شکلاتی تخصص ندارد، اگر اهل تنوع باشید در انتخاب میان تارت‌ها، اکلِرها (همان نان‌خامه‌ای خودمان است که فرانسوی‌ها به‌جای اینکه گرد‌گرد درستش کنند، ترجیح می‌دهند نان شیرینی را به شکل دراز آماده کنند) و انواع مختلفی از شیرینی سردرگم خواهید شد و به قول شاعر بسیار معاصر در مقابل ویترین شیرینی‌ها از خود خواهید پرسید: «کدام را جواب کنم؟ کدام را انتخاب کنم؟».

آدرس شیرینی فروشی بی بی:

 • یوسف‌آباد، میدان کلانتری، خیابان مدبر، نبش خیابان ۳۰، ۰۲۱۸۸۰۰۷۷۷۰
 • شهرک غرب، بلوار فرح‌زادی، جنب پارک نیما، پلاک ۴۰

۳. سوئیت بلیس

سوئیت‌بلیس هم از بهترین شیرینی فروشی های تهران است؛ از آن شیرینی‌فروشی‌هایی که داستان شروعشان بسیار الهام‌بخش و جذاب است.

این شیرینی فروشی در ابتدا کارش را از خانه شروع کرده و شیرینی‌های خانگی را برای فروش روانه بازار می‌کرده است. اما به‌تدریج به‌خاطر سلیقه، کیفیت و شهرتی که پیدا می‌کند به یکی از بهترین‌ها در زمینه قنادی تبدیل می‌شود.

شیرینی فروشی سوئیت بلیس

سوئیت بلیس هم از اولین‌ها در پخت و عرضه شیرینی‌هایی بوده که کمتر برای ایرانی‌ها آشناست. مثلا کیک هویج یا چیزکیک و کیک‌های شکلاتی سوئیت‌بلیس بسیار خوش‌مزه و معروف‌اند و از انواع پای، تارت‌ها و کاپ‌کیک‌های این شیرینی فروشی نمی‌توان گذشت.

تنوع محصولات سوئیت‌بلیس بسیار زیاد است. حتی طرفداران تغذیه سالم هم در منوی این فروشگاه، سهمی دارند چون این شیرینی فروشی محصولاتی مانند گرانولا و انواع فیت‌نس بارهای مقوی را هم تولید می‌کند. در سوئیت (نویسنده با این شیرینی‌فروشی احساس صمیمیت پیدا کرده است)، نان هم پخته می‌شود. نان‌هایی تُرد، تازه و خوش‌مزه در شکل‌ها و مدل‌های مختلف مثل نان باگت، نان گاتا، نان هندی و… .

پس اگر به‌دنبال بهترین شیرینی فروشی های تهرانید، الحق‌والانصاف از سوئیت بلیس به‌راحتی رد نشوید که واقعا کیفیت خوبی را برای تولید و تهیه انواع نان و شیرینی برای مشتریان در نظر می‌گیرد.

آدرس سوئیت بلیس:

 • نیاوران، خیابان باهنر، بعد از پمپ بنزین، پلاک ۱۹۲، ۰۲۱۲۲۸۲۵۰۱۶

۴. لوندر (lavender)

لوندر یعنی اسطوخدوس. اسطوخدوس گل زیبا، خوش‌رنگ و معطری است. اما شاید به‌خاطر شکل و تلفظ این واژه در فارسی، همین‌طوری وقتی از آن صحبت می‌کنیم، آن همه زیبایی و ظرافت در کلام منتقل نشود. پس صاحبان شیرینی‌فروشی لوندر کاملا حق داشته‌اند که به‌جای اسطوخدوس از معادل خارجی این گل برای نام‌گذاری استفاده کرده‌اند.

شیرینی فروشی لوندر

لوندر، اسم رمانتیکی است، نه؟ از این بحث‌ها که بگذریم باید بگوییم که لوندر بی‌شک و هیچ تردیدی از بهترین شیرینی فروشی های تهران است. وقتی که نان‌ها و شیرینی‌های این مجموعه را امتحان می‌کنید، پرسشی اساسی در ذهنتان شکل می‌گیرد: «قنادان این مجموعه، شیرینی درست می‌کنند یا با طعم‌ها جادو؟».

اگر سری به این فروشگاه بزنید، متوجه می‌شوید که سبک و سیاق آن بیشتر شبیه قنادی‌های اروپایی است. با همان ظرافت و دقتی که فرانسوی‌ها شیرینی و کیک می‌پزند، لوندری‌ها هم محصولات رنگی و متنوع خودشان را روانه ویترین‌های مغازه می‌کنند. اگر تشابهی میان فرانسوی‌ها و لوندری‌ها وجود دارد، دلیل قرص‌ و محکمی هم در میان است: مدیر این قنادی دوره‌های تخصصی پخت کیک و شیرینی را در یکی از بهترین مراکز آموزش آشپزی دنیا یعنی کوردن‌بلو (Le Cordon Bleu) یا به قول فرانسوی‌ها کُقدُن بلو گذرانده است.

برای تولید شیرینی‌های این قنادی از مواد مرغوب و درجه یکی مثلا کره استرالیایی یا شکلات بلژیکی استفاده می‌شود. برای همین هم هست که قیمت‌ها کمی گران است. اگر خواستید به یکی از بهترین شیرینی فروشی های تهران مراجعه کنید، لوندر را هم در یاد داشته باشید.

آدرس شیرینی فروشی لوندر

 • خیابان ولی‌عصر، خیابان زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، نرسیده به پسیان، ۰۲۱۲۲۱۷۶۲۴۹

۵. اِکلِر

اگر تا اینجا بادقت با ما همراه بوده باشید، حتما توجه کرده‌اید که اکلر نام یکی از شیرینی‌های معروف دنیاست که شکل نان‌خامه‌ای خودمان یا به قول مشهدی‌ها نارنجک (واقعا چرا؟؟) است اما در نانی درازتر.

اکلر از بهترین شیرینی فروشی های تهران

شیرینی فروشی اکلر هم از بهترین شیرینی فروشی های تهران است. اما فقط اکلر در آن تولید و تهیه نمی‌شود. شاید در این نام‌گذاری پای عشقی فزاینده به شیرینی اکلر در میان باشد. ما که نمی‌دانیم. اما داستان از این قرار است که اکلری‌ها در پخت انواع شیرینی‌ها و کیک‌ها تبحر دارند و اتفاقا عمده شهرتشان نه به‌خاطر شیرینی‌های اکلر بلکه شیرینی ماکارون است.

از حوالی سال ۱۳۸۹ تابه‌حال، ماکارون‌های این فروشگاه زبانزد عام و خاص بوده است. ماکارون‌ها همان شیرینی‌های گرد و رنگی‌اند که فرانسوی‌های باسلیقه و خوش‌خوراک اختراع کرده‌اند. اگر تابه‌حال ماکارون نخورده‌اید حتما سری به اکلر بزنید و طعم واقعی و نزدیک به طعم اصل فرانسوی این شیرینی را بچشید. شیرینی‌های دیگر اکلر مانند چیزکیک پسته‌ای و تارت انگور فصلی هم بسیار معروف‌اند.

آدرس شیرینی فروشی اِکلِر

 • خیابان فرشته، خیابان بوسنی، خیابان دکتر حسابی، پلاک ۱۵، ۰۲۱۲۲۳۹۴۲۵۱

۶. قنادی فرانسه

در حوالی خیابان انقلاب، قنادی معروف فرانسه را می‌بینید. قنادی که به‌واسطه سال‌ها حضور و تجربه در این خیابان معروف تهران دیگر به بخشی از هویت آن بدل شده است. داشتن ۵۰ سال تجربه فعالیت موفقیت‌آمیز رویایی است، نه؟‌

شیرینی فروشی فرانسه

شیرینی‌‌های دانمارکی‌ نرم و لطیف قنادی فرانسه زیر دندان آب می‌شود، نان‌هایی که می‌پزد، بوی به‌شدت خوشایندی دارد و قهوه‌هایش هم که دیگر نیاز به تعریف ندارد. نوشیدنی‌های دیگری مانند شیرکاکائوهای فرانسه در فصل زمستان هم به‌شدت توصیه می‌شود.

حالا حتما این پرسش برایتان پیش آمده است که چرا نام این شیرینی‌فروشی را فرانسه گذاشته‌اند. واقعیت این است که سال‌های سال پیش، در اوایل کار این قنادی، یکی از قنادان این فروشگاه، فرانسوی بوده و ظاهرا در نام‌گذاری قنادی نقش مهمی داشته است. حضور آن فرد فرانسوی همان و انتخاب این نام هم همان.

قدم‌زدن در خیابان انقلاب و سرزدن به قنادی فرانسه برای کسانی که سال‌های دانشجویی خود را در حوالی دانشگاه تهران گذرانده‌اند، بسیار دوست‌داشتنی و نوستالژیک است. کیفیت کار این مجموعه و البته پرسنل خوش‌برخورد و مؤدبی که دارد باعث شده تا نامش در میان بهترین شیرینی فروشی های تهران بدرخشد.

آدرس قنادی فرانسه

 • خیابان انقلاب، نبش خیابان ابوریحان، ۰۲۱۶۶۴۰۳۵۲۶

۷. کافه قنادی لُرد

کافه قنادی لرد هم از مکان‌های خاطره‌انگیزی است که تهرانی‌ها دوستش دارند و به‌خاطر کیفیت محصولاتش همیشه زبانزد بوده و هست. اگر بخواهیم یکی از معروف‌ترین شیرینی‌های این کافه قنادی را نام ببریم، بدون تردید و بدون نیاز به هیچ‌گونه فکر باید بگوییم که شیرینی ناپلئونی‌های لُرد حرف ندارد.

شیرینی فروشی لرد

به این کافه قنادی بروید و خودتان را به یک فنجان قهوه و ناپلئونی مهمان کنید. آن وقت است که دیگر درباره اینکه لرد از بهترین شیرینی فروشی های تهران است، شک و تردیدی به دلتان راه پیدا نمی‌کند.

تارت زردآلویی و نان‌های گاتای این قنادی هم درجه‌ یک هست و پرسنل محترم و دکوراسیونی که از قدیم‌ها تابه‌حال حفظ شده از دلایل دیگری است که این کافه قنادی را محبوب و معروف می‌کند.

تا یادمان نرفته از رولت‌های کلاسیک و خوش‌طعم لُرد هم برایتان بگوییم. اگر تجربه سرزدن به این مکان را در گذشته‌ها داشته باشید حتما می‌دانید که طعم رولت این فروشگاه بسیار خوب و خاطره‌انگیز است.

نظافت و دقت در تهیه شیرینی‌ها هم در لرد از قدیم معروف بوده و همچنان هم محسوس است. ترکیب بوی قهوه و وانیل در این کافه قنادی می‌تواند به‌راحتی روح و روانتان را به بازی بگیرد و شما را وارد دنیای خوش شادی و طعم‌های خوش‌مزه کند.

آدرس کافه قنادی لُرد:

 • استاد نجات‌اللهی، خیابان ویلا، نرسیده به کریم‌خان زند، پلاک ۱۸۶، ۰۲۱۸۸۹۰۰۸۳۳

۸. لادن

شیرینی فروشی لادن هم نام آشنایی برای تهرانی‌هاست. سابقه ۵۰ساله حضور در بازار قنادی نشان می‌دهد که کیفیت این مجموعه و شهرتش اتفاقی و بیهوده نبوده است.

لادن از بهترین شیرینی فروشی های تهران

انواع شیرینی‌ها در این مکان تهیه می‌شود و به فروش می‌رسد. برای همین است که اگر از هرکس درباره بهترین شیرینی لادن بپرسید و بخواهید که بهترین محصول این قنادی را به شما معرفی کنند، هرکس چیزی می‌گوید. این یعنی تقریبا تمام شیرینی‌ها و کیک‌های لادن باکیفیت‌ است. ساقه‌عروس‌ها، کیک‌های شکلاتی و انواع شیرینی خشک و تر لادن کیفیت عالی و طعم خوب دارد.

دقت کرده‌اید که شیرینی‌های خامه‌ای که با کیفیت مطلوب درست نمی‌شوند، چربی ناخوشایند و آزاردهنده‌ای دارند؟ لادن اصلا و ابدا این‌طور نیست. طعم خامه موجود در کیک‌ها و شیرینی‌های لادن بسیار مطلوب، سبک و خوش‌مزه است.

آدرس شیرینی فروشی لادن:

 • سعادت‌آباد، سرو غربی، نبش بلوار شهرداری، ۰۲۱۲۲۰۹۲۳۳۰

۹. کوک

شیرینی فروشی کوک هم سابقه نسبتا زیادی دارد. البته به‌اندازه کافه قنادی لرد یا قنادی فرانسه مشهور نیست ولی تقریبا از سال ۱۳۷۴ در تهران مشغول به فعالیت است.

شیرینی فروشی کوک

کیک‌های کوک، نقطه قوت مهمی برایش به شمار می‌رود. کیک‌هایی که در این قنادی آماده می‌شود هم زیباست و هم متنوع، هم خوش‌طعم است و هم سبک. یعنی مانند کیک‌هایی نیست که با خوردنشان احساس می‌کنید معده‌تان به شدت سنگین شده و چربی خامه بی‌کیفیت در دهانتان باقی مانده است.

کوک تنوع بسیار زیادی در تهیه انواع کیک و شیرینی دارد. کیفیت کار و شهرتش هم باعث شده که شعب مختلفی در سراسر تهران داشته باشد. در ادامه این شعبه‌ها را معرفی می‌کنیم:

آدرس شیرینی فروشی کوک:

 • بلوار میرداماد، ساختمان اسکان، طبقه هم‌کف، ۸۸۷۹۸۵۷۲
 • قیطریه، بلوار ۳۵ متری قیطریه، نبش شب‌تاب، ۲۲۶۸۸۸۶۰
 • ولنجک، انتهای یمن، ابتدای خیابان پروانه، پلاک ۱۹، ۲۲۴۲۰۳۲۶
 • سعادت‌آباد، بلوار ۲۴متری، خیابان دشت‌بهشت، ۲۲۰۹۲۰۴۴
 • هروی، میدان هروی، مکران شمالی، خیابان وفامنش، نبش گل، ۲۲۹۵۲۲۶۳
 • دادمان، شهرک غرب، بلوار دادمان، نبش بوستان دادمان، پلاک ۱۱۲

نکته آخر درباره بهترین شیرینی فروشی های تهران

آشنایی با بهترین شیرینی فروشی های تهران باعث می‌شود که مهمانی‌های رنگارنگتان شیرین‌تر و به‌یادماندنی‌تر شود. بهترین قنادی‌ها و کافه‌ها را بشناسید و لحظات خاطره‌انگیز زندگی‌تان را باکیفیت‌تر کنید.

ما که آرزو داریم همیشه شاد باشید و کامتان هم به شیرینی تارت، چیزکیک، دانمارکی و هر چیز دیگری که دوست دارید باشد. اگر تجربه‌ای از خرید از این مراکز دارید حتما با ما در میان بگذارید. ضمن اینکه اگر فکر می‌کنید شیرینی‌فروشی دیگری هم هست که از قلم افتاده‌ است، حتما بگویید.

منبع: علی بابا

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت