همه چیز درباره معروف‌ترین محله های دبی

درباره محله های دبی چه می­دانید؟ به نظرتان دبی یک کشور مدرن با آسمان‌خراش‌های بلند است و همه چیز در آنجا بوی مدرنیته و جدیدبودن می‌دهد؟ اگر باورتان تا حالا این بوده، باید بدانید که سخت در اشتباه هستید.

درست است که دبی یکی از بلندترین برج‌های جهان را دارد و برج خلیفه توانسته رتبه اول را در بین ابر سازه‌های دنیا به دست بیاورد، اما این دلیل محکمی نیست که همه جای دبی بافتش مدرن شده باشد و بافت سنتی دبی کامل فراموش شود.

قبل از اینکه بلیط سفر به دبی را برای دیدن جاذبه‌های دبی و کشف محله‌های آن بگیرید، باید بدانید که هر محله دبی چه ساختاری دارد و مناسب چه افرادی با چه سلیقه‌ای است.

راهنمای سفر به دبی را هم بخوانید تا با جزئیات بیشتری درباره این شهر آشنا شوید.

معرفی تک­­‌تک محله های دبی

محله های دبی

در این سفر تصویری ما شما را به کوچه و پس‌کوچه‌های دبی که گذر کمتر گردشگری به آن‌ها افتاده خواهیم برد. محله به محله را می‌گردیم تا ببینیم که چه چیزهایی در این کشور امروزی وجود دارد که تابه‌حال روحمان هم از آن‌ها خبر نداشته است.

۱- محله بر دبی؛ کشف یک محله سنتی و تاریخی

اولین جایی که در بین محله های دبی به‌سراغ آن رفته‌ایم، محله بر دبی است. درست در امتداد ساحل جنوبی کریک دبی یا خور دبی، محله‌ای قرار دارد که بیشتر مکان‌های تاریخی دبی را در دل خود جا داده است. می‌خواهید دبی قدیمی را بهتر بشناسید؟ الان وقتش است. در اینجا می‌خواهیم ببینیم که محله بر دبی (Bur Dubai) چه چیزهایی دارد که گردشگران را مجذوب خودش می‌کند.

 

محله بستکیا؛ محله‌ای با نام و نشان ایرانی

سفر به دبی

می­دانید که نام قدیمی محله بر دبی، بستکیا (Bastakia Quarter) بوده است. برای دیدن بافت سنتی شگفت‌انگیز این محله می‌توانید در کوچه و پس‌کوچه‌های آن قدم بزنید و دبی پیشین را تماشا کنید.

جالب است بدانید که در اوایل دهه ۱۹۰۰ میلادی، تجار ثروتمند پارچه و مروارید در این منطقه رفت‌وآمد داشته‌اند و راه‌های مارپیچ محله هم حاصل دسترنج آن‌ها است.

جالب‌تر هم می‌شود اگر بدانید…

سفر به دبی

رونقی که محله بستکیا در گذشته داشته به‌دلیل حضور ایرانی‌ها بوده و در اصل این محله توسط مردم پارسی ساخته‌شده است. حتی نام این شهر هم از نام شهری ایرانی به نام بستک که در جنوب ایران و در استان هرمزگان قرار دارد، گرفته‌شده است.

این منطقه امروزه به محلی برای گشت‌و‌گذار گردشگران تبدیل‌شده است. با قدم‌زدن در کوچه و پس‌کوچه‌های محله بر دبی می‌توانید ساختمان‌های شنی را ببینید که در بالای آن‌ها بادگیر قرار دارد. بادگیرهایی که نمونه‌های آن را می‌توان در بین جاذبه ‌های یزد دید.

تصور می‌کنید که دیدنی‌های محله بر دبی تمام شد و وقتش شده که به‌سراغ محله‌ای دیگر برویم؟ نه! داستان این محله هنوز ادامه دارد. می‌خواهیم چیزهایی که می‌توان در یک محله سنتی و تاریخی دبی پیدا کرد را نشانتان بدهیم.


جستجو و رزرو هتل دبی در راستین گشت


 

موزه دبی؛ مروری بر تاریخ مردم این منطقه

دبی

به تاریخ علاقه دارید و همیشه موزه‌ها مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری برایتان هستند، درست آمده‌اید. اینجا یکی از محله های دبی است که که موزه دبی (Dubai Museum) در آن قرار دارد. قلعه الفهیدی میزبان این موزه است. این قلعه که در سال ۱۷۹۹ ساخته‌شده، روزگاری دژ دفاعی مستحکمی برای دفاع از شهر بوده و بعدها به یک انبار مهمات تبدیل‌شده است؛ اما این روزها قلعه الفهیدی را به‌عنوان موزه دبی می‌شناسند و گردشگران برای دیدن آنچه دبی در طول تاریخ تجربه کرده به آنجا می‌روند.

در این موزه اشیا و وسایل قدیمی و سبک زندگی شیخ‌نشینان دبی، پیش از مدرنیته شدن این منطقه به نمایش گذاشته­ شده است. این سبک زندگی مردم دبی متعلق به زمانی است که هنوز نفتی در این منطقه پیدا نشده بود و دبی یک بیابان بود. پس دور از ذهن نیست که مردمی که در موزه‌اند هم شبیه یک بادیه‌نشین باشند.

گالری مجلس؛ هنر هنرمندان خارق‌العاده

محله های دبی

برای هنردوستان، گالری مجلس (Majlis Gallery) یک بهشت واقعی است. در این گالری می‌توانید شاهکار هنرمندان مختلف را ببینید. آثاری که در این گالری به نمایش گذاشته می‌شوند از یک ذهن خلاق به وجود آمده‌اند. شاید به همین خاطر است که در هیچ کجای دیگر از دنیا نمی‌توانید مشابه آثار هنری مانند عکس‌های خارق‌العاده گالری مجلس را مشاهده کنید.

اگر می‌خواهید یک اثر هنری را به‌عنوان سوغات دبی بخرید، خوب به آثار هنری به نمایش گذاشته ‌شده نگاه کنید. چراکه می‌توانید یک شاهکار هنری را که یک استعداد پنهان آن را خلق کرده پیدا کنید و آن را به‌عنوان باارزش‌ترین سوغاتی دبی با خودتان ببرید.

محله بر دبی چیزهای دیگری مانند بازارهای قدیمی برای دیدن و رستوران‌های سنتی برای غذاخوردن هم دارد. با این توصیفات فهمیدید این محله چطور جایی است و چه انتظاراتی باید از آن داشته باشید، دیگر اختیار با شما است که در بین محله های دبی به این منطقه سری بزنید یا نه.

۲- محله دیره دبی؛ ترکیبی از سنت و مدرنیته

سفر به دبی

در آن‌طرف کریک دبی یا خور دبی و در روبروی محله بر دبی، ناحیه‌ای هست که به نام محله دیره دبی (Deira) شناخته می‌شود. شاید به‌محض ورود به این منطقه، تصور کنید که دیره یکی از قدیمی‌ترین محله های دبی است.

البته اشتباه هم نمی‌کنید؛ اما مقداری که جلو بروید، متوجه خواهید شد که دیره دبی جز محله‌های درحال‌توسعه است و ساختار سنتی و مدرن را باهم دارد.

همان‌طور که محله بر دبی محلی برای تاجران صنعت پارچه و نساجی بوده و هست، دیره دبی هم جایی برای بازار طلا و ماهی بوده و به‌عنوان شهر ادویه‌های رنگارنگ شهرت دارد.

چیزی که می‌تواند شما را درباره بافت دوگانه این شهر متعجب کند، ساختمان‌ها تجاری است که خاص و متفاوت هستند. یکی از این ساختمان‌ها به‌خاطر برآمدگی خاصی که دارد، به نام «بانوی باردار» شناخته می‌شود. جالب است بدانید که این همان ساختمانی است که واقع بانک ملی دبی در آن واقع‌ شده است.

الان زمان این است که در کوچه‌های این محله دبی هم گشتی بزنیم و ببینیم جز بافت دوگانه سنتی و مدرن خاص محله دیره، دیگر چه چیزی هست که بتواند یک گردشگر را سرِ ذوق بیاورد.

بازار طلا؛ محلی برای علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری

دبی

برق طلا همیشه چشمانتان را خیره نگه می‌دارد و نمی‌توانید در برابر خرید طلا مقاومت کنید، پیشنهاد می‌کنیم به بازار طلا دبی نروید. البته کمتر کسی می‌تواند روی این بازار قدیمی و طلاهای متنوع آن چشم‌هایش را ببندد و صرفا برای تماشا هم که شده، سری به بازار طلا (Gold Souk) محله دیره نزند.

در این بازار می‌توانید همه نوع طلا پیدا کنید. از حلقه‌های ظریف و طلاهایی که کار دست است تا سرویس طلاهای سنگین که می‌تواند گردن را به‌طور کامل بپوشاند، همه و همه این طلاها در پشت ویترین مغازه‌ها به نمایش گذاشته‌شده‌­اند.

اگر می‌خواهید یک تکه طلا را برای اینکه طلا دوست هستید بخرید یا برای سرمایه‌گذاری خرید طلا را انتخاب کرده‌اید، می‌توانید در این بازار گشتی بزنید، طلاهای مختلف را پشت ویترین مغازه‌ها تماشا کنید و مدلی که دوست دارید را به‌عنوان بهترین سوغات دبی و البته گران‌ترین سوغاتی عمرتان بخرید.

این تکه طلا، نام محله دیره دبی را در بین محله های دبی برایتان متمایز می­کند و همیشه آن را به‌خاطر خواهید داشت.

بازار ادویه؛ دنیای رنگ‌ها و بوها

محله های دبی

اگر غذاهای عربی را چشیده باشید، متوجه نقش پررنگ ادویه در دستور پخت آن‌ها شده‌اید. در بازار ادویه (Spice Souk) می‌توانید انواع ادویه‌های عربی و داروهای گیاهی را پیدا کنید. ازجمله ادویه‌هایی تازه‌ای که در این بازار فروخته می‌شوند می‌توان به لیموی خشک‌شده اشاره کرد. ادویه‌های بازار ادویه تنها برای پخت غذاهای عربی نیست. اگر دستی در هنر آشپزی و خلق طعم و مزه‌های جدید دارید، می‌توانید چند مدل ادویه را برای درست‌کردن غذاهای متنوع دیگر هم امتحان کنید.

موزه زنان بیت البنات؛ نمایش شاهکارهای بانوان اماراتی

سفر به دبی

یک موزه برای زنان. موزه‌ای که در آن دستاوردهای بانوان بااستعداد اماراتی به نمایش گذاشته‌ شده است. این موزه، درست در قلب جایی که روزگاری حقوق زنان محترم شمرده نمی‌شده و برابری جنسیتی موضوعی غیرعادی بوده، دایر شده است. موزه زنان دبی خودش می‌تواند گواه پیشرفت دبی درزمینه حفظ حقوق بانوان جامعه باشد.

بیشتر خانم‌هایی که دبی را برای سفر گردشگری­شان انتخاب کرده‌­اند، دیره دبی را در بین محله های دبی برای بازدید انتخاب می­کنند. چراکه باور دارند در این محله چیزی هست که می­تواند حقوق از دست رفته زنان را نه تنها در دبی بلکه در کل جهان احیا کند.

در موزه زنان دبی (Women’s Museum Bait al Banat) می‌توانید آثار هنری را که توسط استعدادها جوان و ناشناخته ارائه‌شده ببینید. اگر به خواندن اسناد و کتاب‌های مختلف علاقه دارید، طبقه دوم این موزه هم می‌تواند جای جالبی برایتان باشد. در این مکان نوشته‌هایی می‌بینید که هر فرد روشنفکری را سرِ ذوق می‌آورد.

بازدید از خانه سنتی ساخته‌شده در سال ۱۸۹۰ میلادی که در گذشته تجار مروارید دبی ساکن آن بوده‌اند و سرزدن به پیشرفته‌ترین مرکز شبیه‌سازی مسابقه یا «Xxtreme» و دلفیناریوم دبی، تنها بخشی از جاذبه‌های دیره دبی است که در انتظار گردشگران است. اگر می‌خواهید دبی جدید و قدیمی را در یک قاب ببینید، نام محله دیره را حتما در بین محله های دبی که می‌خواهید به دیدنشان بروید قرار دهید.

۳- محله دبی مارینا؛ یک محله لوکس و مجلل برای سلیقه غربی‌ها

دبی

اگر می‌خواهید آن روی دبی که همیشه در عکس‌های مختلف به نمایش گذاشته می‌شود را ببینید، کافی است در بین محله های دبی سری به دبی مارینا بزنید. این محله که ساخته دست بشر است، با آسمان‌خراش‌های بلند، رستوران‌های لوکس و رستوران‌های گران‌قیمتش به شهرت رسیده است.

دبی مارینا (Dubai Marina) به‌گونه‌ای ساخته‌شده که، اگر از دیره دبی یا بر دبی به آن وارد شوید، حس می‌کنید سفری به کشور دیگری داشته‌اید. کشوری که امکاناتش با محله‌های سنتی دبی مقایسه شدنی نیست.

چیزی که این محله را حتی از شهرهای امروزی و پیشرفته غربی جذاب‌تر، قرارگرفتن آن در امتداد ساحل شنی است. پس در این محله، علاوه بر رستوران گردی و خرید، تفریحات دریایی هم در انتظارتان است.

اگر هزینه سفر به دبی برایتان مهم نیست و می‌خواهید یک سفر خاطره‌انگیز و متفاوت داشته باشید، در یکی از هتل‌های دبی در محله دبی مارینا شوید. با این کار می­توانید زندگی در یک منطقه فوق متمدن و امروزی را تجربه کنید.

می‌خواهید دقیق‌تر این محله را بشناسید، بعضی کارها که می‌توان در دبی مارینا انجام داده را در ادامه مفصل‌تر برایتان آورده­ایم.

این مقالات، اطلاعات بیشتری درباره دبی در اختیارتان می‌گذارند:

آنچه باید از هزینه‌های سفر به دبی بدانید

معرفی چند شهربازی دبی؛ تفریحگاه‌هایی مدرن و پرهیجان برای همه سنین

با بهترین مراکز خرید دبی آشنا شوید

۲۲ مورد از بهترین‌ رستوران های دبی

تجربه سفر دریایی با کشتی کروز

محله های دبی

اغلب گردشگرانی که به دبی مارینا می‌روند، علاقه زیادی دارند که لحظاتی دلشان را به دریا بزنند و از دغدغه‌های زندگی فاصله بگیرند. اگر شما هم با این هدف به این محله می‌روید، کشتی کروز درست همان چیزی است که می‌خواهید. این کشتی شما را به یک سفر دریایی ناب و تکرار نشدنی می‌برد.

وقتی در کشتی حضور دارید، می‌توانید معماری‌های خاص خانه‌هایی که در اطرافتان است را تماشا کنید. البته که منوی غذایی و نوشیدنی‌های متنوع هم برای گردشگران تدارک دیده ‌شده است. هر چیزی که می‌خواهید را می‌توانید سفارش دهید و در این سفر دریایی نوش جان کنید.

زندگی در یک کشتی شناور روی دریاچه حسی دارد؟ جواب این سؤال را فقط وقتی می‌توانید بدهید که، روی عرشه کشتی کروز حضور داشته باشید.

پرواز با XLine؛ طولانی‌ترین زیپ لاین جهان

سفر به دبی

دبی مارینا برای کسانی که به دنبال هیجان و ماجراجویی هستند، یک جاذبه شگفت‌انگیز دارد. زیپ لاین XLine بلندترین زیپ لایی است که کل جهان به خودش دیده است. این زیپ لاین در سال ۲۰۱۷ افتتاح‌ شده و در همین زمان کوتاه توانسته هیجان­دوستان را شیفته خودش کند.

قبل از سوارشدن در XLine، باید بدانید که پروازتان در ارتفاعی حدود ۱۷۰ متر خواهد بود. این پرواز از بالای یکی از برج‌های JBR’s Amwa شروع می‌شود و پس از عبور از بالای کانال آبی به بالای مارینا مال می‌رسد.

برای اینکه بتوانید مانند پرنده‌ها پرواز را تجربه کنید، هر روزی که در دبی باشید می‌توانید به سراغ این زیپ لاین شگفت‌انگیز بروید.

در دبی مارینا می‌توانید برنامه شنا در دریا را داشته باشید، یا ساعتی را برای گشت زنی در فروشگاه‌های لوکس و مدرن و غذاخوردن در رستوران‌های متنوع اختصاص دهید. همه‌چیز به خود شما بستگی دارد که در این منطقه از دبی بخواهید چطور زمانتان را سپری کنید.

۴- محله السطوه دبی؛ محله‌ای با مردمی هندی و فیلیپینی

دبی

محله السطوه دبی (Al Satwa) با محله جمیرا و بر دبی هم‌مرز است و در نزدیکی جاده شیخ زاید واقع‌ شده است. البته همین موقعیت جغرافیایی خاص است که این محله را به شهرت رسانده و ارزشش را بالا برده است.

اگر در بین محله های دبی به‌دنبال جایی متفاوت می‌گردید، السطوه دبی درست همان‌جایی است که دنبالش هستید. این محله به‌دلیل انبوه مهاجرین فیلیپینی و هندی‌اش مشهور است.

تعداد این مهاجرین به‌اندازه‌ای زیاد است که عده‌ای به محله السطوه دبی لقب مینی مانیل را داده‌اند. اگر نمی‌دانید مانیل کجاست، بیایید نگاهی به نقشه فیلیپین بیندازیم. مانیل در حقیقت پایتخت این کشور است.

محله‌ای با فرهنگ‌های مختلف و شور و سرزندگی همیشگی، چیزی است که در السطوه دبی انتظارتان را می‌کشد. انواع سرگرمی‌ها را می‌توانید در این محله کوچک تجربه کنید و از بازدید مناطق تفریحی و تاریخی لذت ببرید. در اینجا برخی از چیزهایی که در محله السطوه دبی برای گردشگران جالب است را برایتان آورده‌ایم.

غذاهای خوشمزه، با عطر و طعمی فراموش‌نشدنی

محله های دبی

دوستداران غذا، السطوه را بیشتر از سایر محله های دبی می‌پسندند. در هر خیابان این محله که قدم بزنید بوی غذاهای متنوع را می‌توان استشمام کرد. از غذاهای خیابانی تا غذاخوردن در رستوران‌های کوچک و بزرگ را می‌توانید در این محله تجربه کنید.

ساحل عمومی جمیرا؛ جایی برای تفریح‌های خانوادگی

سفر به دبی

قدم‌زدن در ساحل سرحالتان می‌کند و می‌خواهید این کار را در سفر دبی انجام دهید، به شما پیشنهاد می‌کنیم به ساحل عمومی جمیرا (Jumeirah Public Beach) که در نزدیکی السطوه دبی واقع‌شده بروید. قدم‌زدن در این ساحل شنی آرامش بی‌حدواندازه‌ای را به شما هدیه می‌کند.

البته می‌توانید کارهای دیگری را هم در این ساحل تجربه کنید. ازجمله این موارد می‌توان به تفریحات آبی و حمام آفتاب‌گرفتن اشاره کرد.

اگرچه این ساحل برای تفریحات خانوادگی در نظر گرفته‌شده، اما مجردها هم می‌توانند برای گذراندن لحظات خوش به آنجا بروند. پیشنهاد ما این است که در سفرهای مجردی‌تان هم برنامه رفتن به ساحل عمومی جمیرا را داشته باشید.

همه چیز را نمی‌شود گفت، خیلی از جاذبه‌های محله السطوه دبی دیدنی هستند. باید یک سفر ارزان دبی رزرو کنید و خودتان را به یکی از هتل ‌های دبی که در این محله یا نزدیکی آن قرار دارد برسانید. پس ‌از آن، می‌توانید وجب‌به‌وجب این محله مهاجرپذیر را کشف کنید. با دیدن هر بخش می‌بینید که مهاجران با فرهنگ‌های مختلف، چه چیزهایی را برای یک کشور خاورمیانه‌ای به ارمغان آورده‌اند.

۵- محله میردیف دبی؛ منطقه‌ای مسکونی با خانه‌های ویلایی

دبی

محله میردیف (Mirdif) در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی دبی واقع‌شده و یکی از تکامل‌یافته‌ترین محله های دبی است. در این محله می‌توانید هر آنچه برای یک زندگی شهری متمدن لازم است را پیدا کنید. کسانی که به دنبال خرید یا اجاره یک خانه ویلایی با باغ و استخر هستند، به سراغ این محله می‌روند. اگرچه آپارتمان‌هایی هم در گوشه و کنار محله میردف به چشم می‌خورد.

به‌دلیل اینکه آسمان‌خراش‌ها امپراتوری‌شان را در این محله دبی ازدست‌داده‌اند، افراد زیادی علاقه‌مندند که در هتل‌های میردف دبی بمانند یا خانه‌ای در این محله متفاوت بخرند. البته که همه چیز درباره محل زندگی افراد سلیقه‌ای است و کسانی هستند که محله‌های دیگر دبی را به محله میردف ترجیح می‌دهند.

محله میردف طی سال‌های متمادی تکامل پیداکرده و به شکل امروزی درآمده است. حاصل این تکامل آهسته، تشکیل شدن چهار بخش Ghoroob، Shurooq، شمال شهر میردف و Mirdif Tulip است.

با دیدن این بخش‌ها به‌خوبی می‌توان فهمید که محله میردف یکی از خاص‌ترین محله های دبی است که صرفا برای سکونت اهالی آن ساخته‌شده و کمتر رنگ و بوی گردشگری دارد. با همه این گفته­ها، بعضی از گردشگران سرزدن به این محله را خالی از لطف نمی­دانند.

ساکنین محله میردف را هم اهالی محلی دبی تشکیل می‌دهند و هم مهاجرانی که دبی را برای زندگی انتخاب کرده‌اند. به همین خاطر موقع قدم‌زدن در این محله ممکن است با افرادی با خصوصیات ظاهری متفاوت مواجه شوید.

همان‌طور که در محله‌های قبلی گشتی زدیم تا ببینیم چه جاذبه‌هایی برای گردشگران دبی دارد، در اینجا هم بعضی از دیدنی‌ها و جاذبه‌های میردف دبی را آورده‌ایم تا بدانید این محله چطور جایی است.

مرکز خرید میردف؛ بهترین مرکز خرید دبی

محله های دبی

اولین چیزی که در محله میردف توجه گردشگران را جلب می‌کند، مرکز خرید بزرگی است که با نام «City Centre Mirdif» شناخته می‌شود. این مرکز خرید در منطقه مسکونی میردف قرار دارد و در سال ۲۰۱۰ افتتاح ‌شده است.

جالب است بدانید که مرکز خرید میردف مساحتی در حدود ۱۹۶ هزار مترمربع دارد و میزبان حدود ۴۶۵ فروشگاه مختلف است. با این تعداد فروشگاه، چندان هم دور از انتظار نیست که از عطر و اسباب‌بازی تا پوشاک زنانه و مردانه و لوازم الکتریکی را بتوان در این مرکز خرید بزرگ پیدا کرد.

در حقیقت، مرکز خرید میردف، یکی از همان چیزهایی است که این منطقه را به یکی از محبوب‌ترین محله های دبی برای خرید دوستان و بازارگردان تبدیل کرده است.

رفتن به پارک مشرف دبی و ساختن لحظات هیجان‌انگیز

سفر به دبی

باورتان می‌شود که دبی پارک طبیعی داشته باشد؟ این پارک قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین پارک دبی است و درست در شمال شهر میردف واقع‌ شده است. در پارک مشرف می‌توانید طبیعت واقعی دبی را که بشر هیچ دخالتی در ساختن آن نداشته مشاهده کنید.

برای اینکه بتوانید از لحظاتتان در پارک لذت ببرید، امکانات مختلفی پیش رویتان وجود دارد. می‌توانید در پارک مشرف (Mushrif Park) دوچرخه‌سواری کنید یا از بازی‌هایی که برای کودکان تا بزرگسالان وجود دارد بهره­مند شوید.

این موارد را شاید در پارک‌های دیگر کشورها هم بتوان پیدا کرد، پس بیایید چیزی را در این پارک تجربه کنیم که شاید دیگر فرصتی برای امتحان‌کردن آن نداشته باشیم. آن چیز، شترسواری است. در پارک مشرف می‌توانید مانند بادیه‌نشین‌های دبی سوار شتر شوید و ساعاتی زندگی در گذشته را تصور کنید.

تصور می‌کنید جاذبه‌های پارک مشرف دبی به همین موارد ختم می‌شود؟ سخت در اشتباهید. پارک‌های Aventura در پارک مشرف منتظرتان هستند تا شما را به یک ماجراجویی به‌یادماندنی با زیپ لاین دعوت کنند.

کوه‌نوردی، صخره‌نوردی و تفریحات دیگری هم در این بخش از پارک در نظر گرفته‌شده که می‌تواند هر آنچه برای ساختن یک روز پر از هیجان لازم است را برایتان فراهم کند. درنهایت این کافه‌های پارک است که مهمانتان می‌کند تا یک غذای خوشمزه بخورید و برای شناخت بخش‌های دیگر پارک انرژی‌تان را برگردانید.

می‌خواهید بدانید چه‌کارهای دیگری می‌توان در محله میردف دبی انجام دارد، راهش این است که همین‌الان برنامه­ای برای سفر دبی تدارک ببینید و به‌سوی این منطقه پرواز کنید. پس از رسیدن می‌توانید در تمام محله های دبی گشتی بزنید و تمام چیزهایی را که حتی دیگر گردشگران نتوانسته‌اند ببینند کشف کنید.

۶- محله الممزر دبی؛ یک منطقه ساحلی قدیمی

محله های دبی

منطقه الممزر (Al Mamzar) دبی یکی از قدیمی‌ترین محله های دبی است. این محله در شمال شرق دبی واقع‌شده و با خلیج‌فارس، سواحل شرقی دیره، شارجه، الوحیده و هور العنز همسایه است. شمال شرقی محله الممزر دبی مسکونی است، درحالی‌که دیگر نواحی این محله رنگ و بوی تجاری داد و می‌توان ساخت‌وسازهای گوناگون را به‌خوبی مشاهده کرد.

خانه‌هایی که در الممزر دبی ساخته‌شده‌ است اغلب حالت ویلایی دارد. هرچند در میان ویلاها، آپارتمان‌های بزرگ و کوچک هم به چشم می‌خورد. البته در صورتی که به کوچه‌های مختلف این محله سرک بکشید، خواهید دید که ساختمان‌های الممزر صرفا در دو دسته ویلا و آپارتمان جا نمی‌گیرند. چراکه حتی ویلاهای این منطقه هم باهم متمایز است و برخی از ویلاها به‌اندازه‌ای مجلل ساخته ‌شده‌ که، بیشتر شبیه کاخ است تا یک خانه ویلایی.

در کل، باوجود مسکونی‌بودن این محله، اولین چیزی که توجه گردشگران را به خودش جلب می‌کند، سکوت و آرامش جاری در فضا است.

در ادامه مهم‌ترین جاذبه گردشگری که محله الممزر دبی دارد را معرفی کرده‌ایم.

پارک ساحلی الممزر دبی؛ محلی برای استراحت و تفریح

سفر به دبی

کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که به محله الممزر دبی رفته باشد و سری به پارک ساحلی این محله نزده باشد. این پارک ساحلی همان چیزی است که این محله را با دیگر محله های دبی متفاوت می‌کند.

در این پارک ساحلی، می‌توانید ساعت‌ها در زیر نخل‌های سر به فلک کشیده استراحت کرده و غروب خورشید روی آب دریا را تماشا کنید. یا پیاده‌روی روی شن‌های نرم ساحلی و شنا را در برنامه­تان داشته باشید.

در پارک ساحلی الممزر دبی (Al Mamzar Beach Park) چیزهای دیگری هم برای تجربه‌کردن هست. می‌توانید ساعت‌هایی به دوچرخه‌سواری بروید و پس از چند تفریح دریایی خودتان را به یک غذای باربیکیو شده خوشمزه دعوت کنید. این ساحل چیزی را به شما هدیه می‌کند که همیشه دنبالش بوده‌ا

منبع: علی بابا

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت