الهه نمک و دره سکوت هرمزگان

الهه نمک در دره سکوت هرمز؛ آرامشی بی نظیر

اگر می‌خواهید شگفت‌ زده شوید، به جزیره هرمز سفر کنید. هرمز که احتمالا نامش را از کتاب ‌های مدرسه به خاطر می‌آورید، جزیره‌ ای بیضی شکل در خلیج فارس است.

جزیره هرمز به ‌خاطر نزدیکی به تنگه هرمز از لحاظ تاریخی و بازرگانی همیشه مورد اهمیت بوده است. این جزیره‌ شگفت‌ انگیز در چند سال اخیر به ‌خاطر طبیعت خاص و دیدنی‌ گردشگران زیادی را به سمت خودش کشانده است.

در هرمز شگفتی‌ هایی را می‌بینید که احتمالا هیچ جای دیگری نمی‌ توانید ببینید. الهه نمک هرمز یکی از جاذبه ‌های طبیعی جزیره و از جاهای دیدنی هرمز است.

دره سکوت و هرمز، جزیره رنگ‌هاهرمز، جزیره‌ رنگ‌ ها‌ و عجایب است. کوه‌ های رنگی، صخره‌ های عجیب که در اثر فرسایش شکل گرفته‌ اند، غارهای نمکی و سواحل رنگارنگ همه و همه باعث می‌شوند، وقتی پا روی این جزیره می‌گذارید، حس کنید وارد سیاره‌ دیگری شده‌ اید. دنیایی از شگفتی‌ها که در آن همه چیز برایتان خاص و تازه است.

دره سکوتبیشتر خاک هرمز به رنگ سرخ است. این به‌ خاطر درصد بالای کانی ‌هایی است که در خاکش وجود دارد.

حتی در خاک هرمز مواد خوراکی وجود دارد که به‌ عنوان ادویه استفاده می‌شوند؛ اما کنار این رنگ سرخ، رنگ دیگری در هرمز خود نمایی می‌کند. رنگ سفید که به‌ خاطر نمک، در جزیره هرمز زیاد می‌بینید.

در واقع جزیره هرمز روی گنبدی از نمک شکل گرفته و بلورهای نمک را در جاهای مختلف جزیره می‌بینید.

حتی آب جزیره هم شور است و اگر دست‌ هایتان را با این آب بشویید، متوجه باقی ماندن نمک روی دست‌ هایتان می‌شوید.

سنگ نمک انرژی ‌های منفی را جذب می‌کند و انرژی مثبت ساطع می‌کند. به‌همین خاطر حضور در اینجا بعد از زمان کوتاهی حالتان را خیلی خوب می‌کند و حس خوشایندی به انسان هدیه می‌دهد.

الهه نمک هرمز چیست؟

یکی از دیدنی ‌های جذاب و زیبای جزیره‌ دره سکوت است که به‌ دلیل وفور نمک در جزیره شکل گرفته است. صخره ‌هایی از جنس بلورهای نمکی که به شکل‌ های مختلف تراش خورده‌ اند، در منطقه ‌ای بزرگ و پر از نمک قرار دارند.

ترکیب این رنگ سفید و بلورهای نمکی در کنار خاک سرخ جزیره در این منطقه یک پدیده طبیعی زیبا را ایجاد کرده است.

الهه نمک هرمز، کوهی از نمک است. در نگاه اول وقتی از دور آن ‌را می‌بینید، ابهت و زیبایی خاصی دارد. در پایین این کوه نمک رودخانه کوچکی جاری است که به‌ خاطر رنگ خاک جزیره به رنگ نارنجی در آمده است و زیبایی الهه را بیشتر کرده است.

الهه نمک هرمز موضوع جالب دیگری که در مورد الهه نمک وجود دارد، آرامش و سکوت آن است. کوه نمک برخلاف کوه‌ های معمولی صدا را منعکس نمی‌کند. بلکه برعکس آن‌ را جذب می‌کند.

همین باعث شده سر و صداها در فضای اطراف این منطقه منعکس نشوند و آرامش خاصی را برقرار کرده است.

به‌خاطر همین موضوع به کوه الهه نمک، دره سکوت هم می‌گویند. چون در بین کوه‌ های نمکی این منطقه دره‌ هایی شکل گرفته‌اند که، جاذب صوت بوده و ساکت و آرام هستند.

راه‌های رسیدن به دره سکوت هرمز

برای گشت در جزیره هرمز و دیدن الهه نمک و دیگر دیدنی ‌های آن معمولا بیشتر گردشگران از گزینه ماشین‌ های گردشگری که نزدیک اسکله هستند استفاده می‌کنند.

این ماشین‌ های سه چرخ که آدم را یاد کشور هند می‌ اندازند و راننده ‌هایشان هم محلی‌ ها هستند، خودشان شما را به جاهای مختلف دیدنی جزیره و دره سکوت می‌برند.

البته یادتان باشد، اگر از این گزینه استفاده می‌کنید درباره گشت ‌ها از قبل بپرسید؛ اما در صورتی ‌که می‌خواهید خودتان جزیره را بگردید، الهه نمک در شمال غربی جزیره قرار دارد.

در نزدیکی آن هم غاری نمکی وجود دارد که در گذشته بومی‌ های هرمز برای مراقبه به آنجا می ‌رفتند؛ اما امروزه به یک جاذبه گردشگری در این منطقه تبدیل شده است.

کمی بیشتر درباره الهه نمک هرمز

یونانیان باستان اعتقاد داشتند معادن و غارهای نمکی برای درمان بیماری‌ های تنفسی و روانی موثر هستند.

حتی گفته می‌شود، آلمانی‌ها در جنگ جهانی دوم برای تنفس بهتر، مدتی سربازانشان را به مناطقی با چنین خاصیتی می ‌فرستادند و بعد آن ‌ها را به جنگ اعزام می‌کردند.

دره سکوتسنگ نمک انرژی‌ های منفی را جذب می‌کند و انرژی مثبت ساطع می‌کند. به‌همین خاطر حضور در اینجا بعد از زمان کوتاهی حالتان را خیلی خوب می‌کند و حس خوشایندی به انسان هدیه می‌دهد. همچنین خاصیت جذب امواج و نویزها توسط نمک این مکان را به جایی فوق‌ العاده آرامش‌ بخش بدل کرده است.

سکوت و انرژی مثبت کنار زیبایی ‌های طبیعی کوه‌ها و صخره ‌های نمکی که هر طرف می‌بینید، واقعا تجربه خاص و دلنشینی است.

به‌همین خاطر دره سکوت را به اسم دره انرژی هم می‌شناسند. محلی ‌ها به اینجا دره نمک تبرزن هم می‌گویند و این به دلیل وجود سنگ‌ های نمک این منطقه است که در گذشته با تبر آن‌ ها را از کوه ‌های نمک جدا می‌کردند.

در سفر به هرمز و دیدار از الهه نمک در دره سکوت به جز عکس گرفتن و تماشا، زمانی را برای قدم زدن در اطراف این جاذبه دیدنی و لذت بردن و دریافت انرژی مثبت اختصاص دهید.

مطمئن باشید، حال خوبی که از اینجا دریافت می‌کنید تا مدت‌ها بعد از سفر همراهتان خواهد بود. بعد از آن هم به خاطره ‌ای فراموش نشدنی برایتان تبدیل می‌شود.

این خاصیت هرمز است که هر کسی که به دیدارش می‌رود، خیلی زود دلتنگ زیبایی ‌هایش می‌شود و دوست دارد خیلی زود به جزیره شگفتی ‌ها برگردد.

مشاوره رایگان