راهنمای اخذ ویزای نروژ

راهنمای اخذ ویزای نروژ

ویزای شینگن نروژ

کشور نروژ عضو اتحادیه اروپا می باشد و جهت مسافرت به کشور نروژ نیاز ویزا شنگن دارید . حضور شخص متقاضی ویزا در زمان تعیید شده از طرف سفارت نروژ جهت انگشت نگاری و مصاحبه الزامی می باشد . آدرس و تلفن سفارت نروژ در تهران جهت مراجعه حضوری : خیابان فرمانیه ( لواسانی ) ، جنب خیابان سنبل ، پلاک ۲۰۱ و تلفن : ۲۲۲۹۱۳۳۳ می باشد همچنین جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت سفارت نروژ در تهران به نشانی اینترنتی : www.norway-iran.org مراجعه نمائید


خدمات راستین گشت جهت اخذ ویزای نروژ شامل موارد ذیل می باشد

– رزرو هتل

– وقت سفارت نروژ ( فوری و عادی )

– رزرو پرواز رفت و برگشت به نروژ

– بیمه مسافرتی

– مشاوره

– تکمیل پرونده

– ارائه برنامه سفر به نروژ


مدارک لازم جهت اخذ ویزای نروژ

۱. اصل و فتوکپی گذرنامه از صفحه اول ، همراه و صفحات استفاده شده. گذرنامه باید حداقل سه ماه بعد از خروج از محدوده شنگن اعتبار داشته باشد و حداقل دو برگه خالی داشته باشد.
۲. فتوکپی از ویزاهای شنگن قبلی با مهر ورود و خروج
۳. یک قطعه عکس جدید ۳در۴(فقط ظرف سه ماه گذشته گرفته شده باشد) ، رنگی با زمینه سفید بدون روتوش که از روبرو گرفته شده باشد
۴. اصل گارانتی برای هر فرد متقاضی که توسط پلیس نروژ تایید شده باشد و تاریخ ورود و خروج متقاضی درج شده باشد و کپی آن
۵. دعوتنامه از طرف میزبان که اسامی تمام افراد دعوت شده ، علت سفر و زمان سفر در آن ذکر شده باشد و امضا شده باشد ( کپی به تعداد افراد متقاضی)
۶. ترجمه رسمی شناسنامه شخص متقاضی+ شناسنامه همسر به زبان انگلیسی (کپی ترجمه ها)
۷. ترجمه انگلیسی کارت ملی (کپی ترجمه)
۸. مدرک جهت اثبات رابطه خویشاوندی با فرد میزبان در نروژ (فقط برای افرادی که قصد دیدار خویشاوند درجه یک خود را دارند) این مدرک می تواند کپی شناسنامه فرد میزبان باشد یا کپی شناسنامه پدر/مادر که اسامی تمام فرزندان در آن ذکر شده باشد
۹. افراد زیر هیجده سال که بدون پدر یا بدون مادر خود مسافرت می کنند باید اجازه نامه رسمی پدر یا مادر جهت مسافرت فرزند یا فرزندان خود – به خارج از ایران و کشور نروژ را ارائه دهند به همراه ترجمه رسمی انگلیسی و(کپی ترجمه)
۱۰. اصل گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی و یا ترجمه آن که در آن سمت ، درآمد ماهیانه و مدت مرخصی ذکر شده باشد(برای افراد بازنشسته و مستمری بگیر ، ترجمه گواهی بازنشستگی و ترجمه سه فیش آخر مستمری)
۱۱. برای افراد کاسب ترجمه رسمی جواز کسب به همراه کپی ترجمه انگلیسی . برای پزشکان ترجمه جواز مطب و ترجمه کارت نظام پزشکی به زبان انگلیسی (کپی ترجمه ها) برای دانشجویان و محصلین اصل کارت دانشجویی به همراه ترجمه رسمی به زبان انگلیسی و (کپی ترجمه) یا ترجمه نامه اشتغال به تحصیل (کپی ترجمه)
۱۲. فیش حقوقی سه ماه گذشته به زبان انگلیسی (کپی ترجمه ها)
۱۳. اصل گواهی حساب بانکی به زبان انگلیسی
۱۴. ترجمه رسمی انگلیسی مدارک مالکیت خانه زمین آپارتمان/ویلا مغازه شرکت (کپی ترجمه ها)
۱۵. بیمه مسافرتی به مدت سفر به همراه کپی


وقت سفارت نروژ

برای گرفتن وقت از سفارت نروژ در تهران می توانید به صورت حضوری و تلفنی و آنلاین وقت سفارت خود را دریافت نماید جهت دریافت وقت به صورت آنلاین به سایت selfservice.udi.no مراجعه کرده و سپس یک حساب کاربری در آن ایجاد کنید در آنجا نزدیکترین تاریخ های باز سفارت نروژ در تهران به شما نمایش داده می شود و شما می توانید یکی از آن تاریخ ها را انتخاب نمائید .
در صورت عدم دریافت ویزا هزینه و مدارک ارائه شده مسترد نخواهد شد.
هر شخص متقاضی بدون در نظر گرفتن سن باید فرم ویزا/اقامت را تکمیل فرمایند و با وقت قبلی با مدارک کامل به بخش کنسولی در روزی که وقت
مصاحبه و ساعت تعیین شده شخصا به سفارت مراجعه فرمایند . مدت اعتبار ترجمه ها فقط ۶ ماه میباشد


اطلاعات تماس سفارت نروژ در تهران

آدرس سفارت نروژ : تهران ، خیابان فرمانیه (لواسانی) ، جنب خیابان سنبل ، پلاک ۲۰۱

تلفن سفارت نروژ : ۲۲۲۹۱۳۳۳


شانس دریافت ویزای توریستی نروژ

اگر تمامی مدارک مورد نیاز را بی عیب و نقص تهیه نمایید و اگر شرایط مورد نیاز برای صدور ویزای نروژ را داشته باشید ، معمولا با مشکلی برای صدور ویزا مواجه نخواهید شد . وضعیت اقتصادی و اقامتی فرد دعوت کننده در نروژ ، نسبت فامیلی و میزان آشنایی و نزدیکی ، وضعیت تثبیت شده شما در ایران و اینکه شاغل یا بیکار ، وضعیت تاهل و اینکه متاهل یا فردی جوان و مجرد هستید ، وضعیت سوء سابقه شما در اروپا و در مجموع عوامل مختلفی که گویا و گواه بازگشت یا شک در عدم بازگشت شما به وطن باشند همگی و هر کدام به نوبه خود در شانس دریافت ویزای نروژ موثر هستند . در صورتی که به هر دلیل با درخواست ویزای شما موافقت نشود ، این حق قانونی را دارید که ظرف سه هفته پس از اعلام آن بدون پرداخت هیچ هزینه ای به تصمیم گرفته شده اعتراض کنید . اداره مهاجرت نروژ در اسلو در مدت کوتاهی رای نهایی خود را نسبت به اعتراض شما اعلام می دارد.

مشاوره رایگان