راهنمای اخذ ویزای لتونی

راهنمای اخذ ویزای لتونی

ویزای شینگن لتونی

لتونی عضو اتحادیه اروپا و شنگن می باشد و برای مسافرت به لتونی نیاز به دریافت ویزا شینگن دارید . در حال حاضر کشور لتونی در ایران سفارت ندارد و نزدیک ترین سفارت ها به ایران در آنکارا ترکیه و دبی امارات قرار دارند

جهت اخذ خدمات ویزای لتونی با راستین گشت تماس بگیرید — ۸۶۰۸۰۳۸۸ —
لتونی در ایران سفارت ندارد و نزدیک ترین سفارت ها به ایران در آنکارا ترکیه و دبی امارات قرار دارند

شرایط اخذ اقامت لتونی

لتونی یا همان latvia در قسمت شمال شرقی اروپا در حوزه دریای بالتیک واقع شده است . لتونی از شمال با استونی از جنوب با لیتوانی و از شرق با روسیه و بلاروس همسایه است و از غرب به وسیله دریای بالتیک از سوئد جدا شده است . لتونی از سال ۲۰۰۴ میلادی به عضویت اتحادیه اروپا و ناتو درآمد و در دسامبر سال ۲۰۰۷ میلادی همراه با کشورهای استونی ، لیتوانی ، مالت ، لهستان ، اسلواکی ، اسلوونی و مجارستان به حوزه مشترک شنگن پیوست . چرا کشور لتونی اکنون در حال اقامت دادن به غیراروپایی است همانطوری که می دانید پس از وقوع بحران اقتصادی اخیر در دنیا بسیاری از کشورهای اروپایی که از زیربناهای اقتصادی نسبتا ضعیف تری به نسبت سایر کشورهای توسعه یافته تر اروپا برخوردار بودند در تامین بودجه های ملی خود دچار بحران های بسیار جدی شدند . نمونه های بارز آن کشورهای پرتغال ، یونان و نیز کشورهای بلوک شرق اروپا بودند که بدون استفاده از وام های کلانی که از بانک جهانی و نیز از کشورهای ثروتمندتری نظیر سوئد دریافت کردند تقریبا می توان گفت ادامه حیات اقتصادی آنها ممکن نبود . یکی از دلایل رشد و شکوفایی چشمگیر اقتصاد سوئد هم در ماههای اخیر همین سود وام هایی بوده است که در جریان این بحران به اینگونه کشورها پرداخت شده بود . این امر موجب شد تا دولتمردان این کشورها به فکر جذب سرمایه های خارجی بیافتند . در حال حاضر اگر شما یک غیراروپایی هستید که دارای سرمایه کلانی هستید می توانید طبق شرایط زیر ابتدا یک اقامت موقت و سپس اقامت دائم لتونی و در نتیجه حق زندگی و مسافرت در سایر کشورهای اروپایی را نیز بدست آورید .

شرایط مورد نیاز برای اقدام جهت دریافت اقامت کشور لتونی به این صورت است : شما به عنوان یک سرمایه گذار خارجی برای اقدامت از طریق سرمایه گذاری در کشور لتونی با سه گزینه مواجه هستید : با سرمایه گذاری در لتونی معادل LVL ۲۵,۰۰۰ (لت یا Lats که در واحد بین الملل LVL نوشته می شود واحد پول لتونی ست) یا معادل حدودا ۳۵,۷۰۰ یورو (تقریبا ۶۰ میلیون تومان) و پرداخت حداقل ۱۰۰,۰۰۰ LVL (تقریبا ۲۴۰ میلیون تومان) بعنوان مالیات و ایجاد ۵ شغل جدید. با خرید ملک و مستغلات به ارزش ۱۰۰,۰۰۰ LVL (تقریبا ۲۴۰ میلیون تومان) در پایتخت لتونی(شهر ریگا) و یا در سایر شهرهای بزرگ و پرداخت تمامی مالیات های مربوطه این مبلغ برای شهرهای کوچک در لتونی نصف خواهد بود یعنی ۵۰,۰۰۰ LVL (تقریبا ۱۲۰ میلیون تومان) . با سرمایه گذاری در یک موسسه اعتباری لتونیایی به مقدار ۲۰۰,۰۰۰ LVL (تقریبا ۴۸۰ میلیون تومان) به مدت حداقل ۵ سال . دولت لتونی پیش بینی نموده است که با ایجاد فرصت های جدید سرمایه گذاری در حدود ۵۰۰ سرمایه گذار جدید خارجی را در هر سال به سوی این کشور جذب کند . توجه داشته باشید که اجازه اقامت یا Residence Permit ای که به واسطه این شرایط برای شخص سرمایه گذار خارجی صادر می شود یک اجازه اقامت موقت ۵ ساله است که در پایان هر سال ممکن است نیاز باشد که شخص سرمایه گذار خودش را در اداره مهاجرت ثبت نام مجدد نماید . نحوه اقدام و مکان تحویل مدارک شما می توانید برای اقدام جهت سرمایه گذاری در کشور لتونی به سفارت های این کشور در خارج از مرزهای شنگن و اتحادیه اروپا مراجعه کنی . متاسفانه لتونی در ایران دارای سفارت نیست ولی ایرانی های علاقه مند به سرمایه گذاری می توانند از طریق سفارت های این کشور در دبی یا در آنکارا اقدامات لازم را انجام دهند.
ایرانیان مقیم سوئد هم می توانند به سفارت لتونی در سوئد (استکهلم) مراجعه نمایند .

مشاوره رایگان