راهنمای اخذ ویزای اتریش

راهنمای اخذ ویزای اتریش

ویزای شنگن اتریش

شرایط و اصول کلی روند درخواست روادید اتریش (Deutsch)

کشور اتریش عضو اتحادیه اروپا و معاهده شنگن می باشد. شرایط عزیمت به کشور در هنگام ورود از سوی مقامات کنترل مرزی اتریش کنترل می گردد. اخذ روادید برای اتباع ایرانی که قصد سفر به اتریش را دارند الزامی می باشد. مدت این روادید در هر شش ماه سال نباید بیشتر از ۹۰ روز باشد. سفارت اتریش در تهران همچنین مسئولیت صدور روادید های شنگِن برای سفر به جمهوری مالت و جمهوری اسلوونی را بر عهده دارد. درخواست ویزا و یا اقامت فقط با داشتن وقت قبلی امکان پذیر است.

متقاضیانی که دارای تعهد نامه الکترونیکی هستند (EVE) و یا در نظر دارند درخواست اقامت نمایند، میتوانند فقط به صورت آنلاین و از طریق مراجعه به وب سایت سفارت اتریش ، وقت ارائه درخواست خود را رزرو نمایند. دیگر متقاضیان میتوانند از یکشنبه الی پنجشنبه بین ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۲:۰۰ (به وقت ایران) فقط از طریق تماس با شماره تلفن ۲۲۷۵۰۰۴۶ ۲۱ ۹۸+ و یا ارسال ایمیل به نشانی teheran-ob(at)bmeia.gv.at وقت مصاحبه خود را رزرو نمایند. همچنین همکاران بخش کنسولی سفارت از یکشنبه الی پنج شنبه هر هفته بین ساعت ۱۳:۳۰ الی ۱۵:۰۰ (به وقت ایران) از طریق شماره تلفن ۲۲۷۵۰۰۴۶ ۲۱ ۹۸+ آماده پاسخگوئی به سوالات کنسولی (ویزا) شما خواهند بود.

توجه

برخی از این دلالان پیشنهاد مدارک جعلی نیز ارائه می نمایند. هر شخصی که مدارک جعلی به سفارت ارائه نماید، دیگر ویزا دریافت نخواهد کرد.سفارت تجربه زیادی با مدارک جعلی داشته و مجهز به آخرین تجهیزات فنی می باشد. تقریبا تمامی موارد جعل کشف میشوند! اعتراض و گلایه بعدی در این خصوص فایده ای نخواهد داشت!

لذا خواهشمند است توجه داشته باشید:
۱. متقاضیان روادید میتوانند درخواست خود را حداکثر ۳ ماه پیش از سفر برنامه ریزی شده ارائه نمایند. سفارت توصیه می نماید، متقاضیان درخواست روادید خود را چهار هفته پیش از سفر ارائه نمایند. .
۲. برای کودکان نیز می بایست وقت مصاحبه جداگانه درخواست شود!
۳. برای ویزا نوع C و یا ویزا نوع D می بایست هنگام تماس تلفنی خود درخواست وقت مصاحبه برای ارائه درخواست «ویزا» نمائید – اما چنانچه در نظر دارید در اتریش به تحصیلات دانشگاهی خود ادامه دهید و یا نوع دیگری از اقامت که بیش از ۶ ماه می باشد را برنامه ریزی می نمائید، شما نیازمند وقت مصاحبه برای ارائه درخواست «اقامت» می باشید و می بایست چنین وقت مصاحبه ای را نیز درخواست نمائید. تعویض این دو نوع وقت مصاحبه با یکدیگر امکان پذیر نمی باشد..

پرداخت هزینه های ویزا و خدمات کنسولی فقط با یورو امکانپذیر است.
خواهشمند است توجه داشته باشید که به درخواست های روادید فقط در شرایط زیر رسیدگی خواهد شد:
· پرداخت هزینه های کنسولی به یورو
· حضور شخص متقاضی (به علت انجام انگشت نگاری بیومتریک ویزا، حضور شخص متقاضی حتما الزامی می باشد)
· ارائه عکس طبق معیار های ICAO (عکس نباید قدیمی تر از ۶ ماه باشد، ۳۵ میلیمتر عرض و ۴۵ میلیمتر طول، فاصله ۲ چشم حداقل ۸ میلی متر – در این خصوص رجوع شود به www.passbildkriterien.at)
درصورتی که مدارک ارائه شده ناقص بوده و یا شرایط فوق الذکر اجرا نشود، امکان رسیدگی به درخواست شما وجود نخواهد داشت و شما می بایست وقت مصاحبه جدید برای ارائه درخواست خود تعیین نمایید.

پرداخت فقط با اسکناس های یورو امکان پذیر می باشد. از مراجعه کنندگان در خواست می گردد مبالغ پرداختی به یورو را به میزان دقیق درخواستی، به همراه داشته باشند – علی الخصوص هزینه ۶۰ یورویی ویزای شنگن را – زیرا ممکن است پول خُرد مورد نیاز جهت پرداخت باقی وجه از سوی سفارت، موجود نباشد.

مشاوره رایگان