13 نکته بسیار مهم در سفر به تایلند

13 نکته بسیار مهم در سفر به تایلند که حتما باید بدانید

تایلند یکی از بهترین مقاصد سفر و گردشگری آسیا است.

تایلند با توجه به تنوع جاذبه های توریستی خود و تفریحات فوق العاده عالی برای گردشگران در سنین مختلف مناسب باشد.

اما اگر شما هم قصد خرید تور تایلند و سفر به تایلند دارید بهتر است چند نکته بسیار مهم را بدانید تا لذت مسافرت شما بیشتر شود؛ با ما همراه باشید.

در برنامه ریزی برای سفر به تایلند این نکات می تواند راهنمای بسیار خوب و کاربردی برای مسافران باشد که شامل:

1. برای این سفر حداقل 15 روز وقت در نظر بگیرید. اکثر پکیج های آژانس های مسافرتی ارائه دهنده تور تایلند 7 شب و 8 روز هستند.

2. به فکر مسافرت به صورت شخصی و عدم استفاده از تور تایلند نباشید. بهترین و راحت ترین شیوه سفر به تایلند از طریق خرید تور است مگر آنکه تجربه سفرتان به این کشور بسیار زیاد باشد و دفعات متعدد به تایلند سفر کرده باشید.

3. برای مسافرت خود برنامه ریزی داشته باشید و از قبل قصد و هدف خود از سفرتان را تعیین کنید. به طور مثال صرفا برای خرید می روید و یا دوست دارید از سواحل تایلند استفاده کنید. این نکته می تواند در انتخاب شهرهای تایلند مانند پوکت، پاتایا و بانکوک به شما کمک کند.

  • برای دیدن مناطق تاریخی و گردشگری عمومی، همراهی با کارناوال های مختلف، شهر بازی و تفریحات شبانه، خرید و دیدن فروشگاه های مدرن و قدم زدن در محیط شهری مدرن ، شهر بانکوک را برای مسافرت انتخاب کنید .
  • برای انجام انواع تفریحات آبی، گشت ها و تفریحات شبانه و ساحل های شلوغ، شهر پاتایا مقصد خوبی برای شماست .
  • برای دیدن طبیعت بکر و رویایی، تجربه آرامش، استفاده از تورهای روزانه مهیج، غواصی و کایاک سواری، قایقرانی در امواج خروشان و گردش در جنگل سوار یا فیل سواری جزیره زیبای پوکت بهترین مقصد شما خواهد بود.

عکس ساحل توریستی تایلند4. حتی المقدور پرواز قطر (القطریه)، امارات (امارات فلای و الاتحاد) و یا بحرین (گلف ایر) را سفر به تایلند انتخاب کنید. این توصیه برای تور های بیشتر از 8 روز است و در غیر اینصورت پرواز داخلی بهتر است.

5. هرجایی غذا نخورید. تنوع غذاهای تایلند بسیار زیاد است و پیشنهاد می کنیم قبل از خوردن و یا سفارش غذا از جزئیات آن اطلاع پیدا کنید. بیشتر ایرانی ها در سفر به تایلند از برندهای غذایی بین المللی مانند مک دونالد و یا غذاهای گیاهی استفاده می کنند.

تور تایلند6. فصول مناسب برای سفر به تایلند از مهر ماه تا اواخر اردیبهشت و آبان تا آخر دی ماه است. باتوجه به آب و هوای این کشور در تابستان، در صورتیکه تابستان قصد سفر به این کشور را داشته باشید، سفرتان را ارزان تر انجام دهید.

7. دانستن زبان انگیسی مزیت شما خواهد بود؛ اما برای سفر به تایلند ضروری نیست. اصطلاحات انگلیسی در حد نیازمندی های روزمره (خرید و سفارش غذا و پرسیدن آدرس) کفایت می کند. خوشبختانه در تایلند قشر جوان اکثرا قادر به صحبت به زبان انگلیسی هستند.

گردشگران خارجی در تور تایلند8. سفیر فرهنگی خوبی برای کشور خود باشید. هر چند فرهنگ کشور ما بسیار غنی و با ارزش است اما در مواردی اختلافات فرهنگی باعث ایجاد مشکل و نهایتا بد بینی مردم دیگر کشورها نسبت به ما می شود. برای آگاهی از این موارد حتما به توصیه های راهنمای تور خود توجه کنید.

9. سیستم رانندگی در جنوب شرق آسیا کاملا بر عکس ایران است. حتی المقدور از اجاره کردن موتور سیکلت یا اتومبیل و حتی جت اسکی در جزایر خودداری گردد چون می توانید با حمل و نقل عمومی به راحتی به تمام نقاط شهر دسترسی داشته باشید.

تاکسی های جالب تایلندی10. بهترین حالت مسافرت های خانوادگی است و یا گروه دوستان. لکن توصیه نمی کنیم برای این سفر بیش از یک خانواده و یا در گروه دوستان بیش از 4 نفر باشید. اختلاف سلیقه همیشه هست و در این سفر بنا به مسائل مختلفی که در ادامه خواهد آمد ممکن است این اختلاف سلیقه بیشتر از حد معمول شده و اسباب ناراحتی گروه را فراهم کند.

11. در طول سفر صبور باشید و تابع تصمیم گروه. به نظرات دوستان و خانواده احترام بگذارید و در صورت مستبد بودن حتما به تنهایی سفر کنید .

12. برای این سفر کم ترین بار را ببندید. لباس های آنچنانی، مواد غذایی و . . . به همراه نبرید. به جای این موارد سعی کنید راحت ترین نوع لباس، کفش و احیانا داروهای ضروری تان را با خود ببرید.

13. نوع هتل با توجه به کیفیت و محل جغرافیایی هتل بسیار مهم است. سعی کنید هتل های دور از مراکز شهری را انتخاب نکنید بخصوص اگر قصد سفر شما خرید و بازدید از جاذبه های توریستی است.

عکس هتل ساحلی در تور تایلند

مشاوره رایگان